Máte nějaké nadání?

Anonymní
30.11.19 13:58

Máte nějaké nadání?

Máte nějaké nadání? Vím, že každému nejde vše. U hodně lidí vidím, že nádherně malují, někdo na něco hraje… Jenže ať hledám, jak hledám, u sebe nic nenacházím. A to už mi je opravdu hodně. Nemám hudební sluch, výtvarné nadání, nejsem sportovně nadaná, ani nejsem chytrá. Nejsem ani na nic šikovná. V podstatě se snažím životem projít. V práci si taky říkám, že to, co dělám, by mohl dělat opravdu každý pitomec. Divím se, že jsem školou jakžtakž prolezla, protože je pro mě problém cokoliv se naučit - a teď ve svém věku už je to nad mé síly totálně. Tak jaké máte nadání vy? Chtěla bych, aby aspoň moje děti v něčem byly šikovnější.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.11.19 14:03

Nadanim bych to nenazyvala, ale mam skvely organizacni talent, pamet a neznam termin prokastinace, vse delam hned :mrgreen:
Hudebni, sportovni ani vytvarny talent ale rozhodne nemam. Kez by

• Citovat
  • Nahlásit
4012
30.11.19 14:07

Já taky nemám nadání na nic :mrgreen:. Ale proč to píšu, dělala jsem jako dítě vše co uvádíš -i sport, i hudební nástroje (tři), i jsem chodila do umělecké školy malovat. Přesto to nemění nic na faktu, že na nic z toho nadání nemám. Ano rekreačně dělám nějaký sport, umím zahrát na klavír nebo kytaru, ale rozhodně to není nic extra. Zpívám a maluju teda jen v sebeobraně, to je úplně nejhorší. Takže si nemyslím, že „talent“ můžeš nějak dětem předat, ten buď mít budou nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 14:11

Každý talent ve smyslu dovednosti nemá, ale zase můžete mít naděleno jinde - charakterové vlastnosti, sport, tanec, vaření či uklízení (dělat to efektivně je dost kumšt), smysl pro humor, stresová odolnost, intuice, vkus, nakládání s financemi, sklony ke štěstí a šťastným náhodám (to mám já, po tatínkovi, a neměnila bych, jsem za to neskonale vděčná)… :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 14:12
@evill píše:
Já taky nemám nadání na nic :mrgreen:. Ale proč to píšu, dělala jsem jako dítě vše co uvádíš -i sport, i hudební nástroje (tři), i jsem chodila do umělecké školy malovat. Přesto to nemění nic na faktu, že na nic z toho nadání nemám. Ano rekreačně dělám nějaký sport, umím zahrát na klavír nebo kytaru, ale rozhodně to není nic extra. Zpívám a maluju teda jen v sebeobraně, to je úplně nejhorší. Takže si nemyslím, že „talent“ můžeš nějak dětem předat, ten buď mít budou nebo ne.

Jak můžeš nemít talent, když jsi chodila do umělecké školy a umíš na tři nástroje??? Já neumím zahrát na nic ani ovčáci čtveráci. Zpívat - to nemůžu dělat, protože to je šílený. Ale aspoň to vím. :lol: Namalovat neumím nic - asi jsem na úrovni 2letého dítěte. Sport? To snad taky radši ne. Nejde mi nic. Ani si nic nepamatuju, ale opravdu nic. Takže ani znalostma neohromím.

• Citovat
  • Nahlásit
52759
30.11.19 14:14

Já mám dobrého pamatováka - většinou to, co slyším, si zapamatuji. Horší to bylo s učením se básníček. Prostě -to, co neslyším, neumím. A ještě mám nadání na jazyky - ale ne na češtinu. :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52164
30.11.19 14:14

Ne. Ale znam zmensenou kopii Rosickeho. Velmi sikovny, talentovany klucina, ktery davno vali i za mesto. Jestli bude mit dal podporu rodiny, tak si myslim, ze to dotahne daleko a jednou budu rada, ze jsem poznala osobne fotbalistu. Jemu jde kazdy sport.
Pak znam holcicku, ktere rikam, ze je dalsi Zatopek. Vyhrava kazdou soutez. Plati to stejne, jestli bude mit dal podporu rodiny, tak ma velkou sanci.
Kolem sebe vnimam talentovanou mladez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 14:15
@Anonymní píše:
Každý talent ve smyslu dovednosti nemá, ale zase můžete mít naděleno jinde - charakterové vlastnosti, sport, tanec, vaření či uklízení (dělat to efektivně je dost kumšt), smysl pro humor, stresová odolnost, intuice, vkus, nakládání s financemi, sklony ke štěstí a šťastným náhodám (to mám já, po tatínkovi, a neměnila bych, jsem za to neskonale vděčná)… :srdce:

Děkuji. Napsala jsi toho hodně. Toho bych nikdy nebyla schopná. No a nevím, jestli má smysl to všechno psát znovu, ale nic z toho mi nejde. Vaření, pečení, uklízení - to je strašná tragédie. Neumím pořádně žehlit, ani umýt okna. S financema to taky neumím, naopak. Sklon ke štěstí nemám už vůbec. Odolná proti stresu nejsem vůbec. Intuici nemám, jsem totálně nerozhodná a netuším, jak se rozhodnout. Vkus taky nemám, např. chodím příšerně oblékaná a v obchodě nejsem schopná nic normálního koupit. Tak jedině že by ten charakter? :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
4012
30.11.19 14:18
@Anonymní píše:
Jak můžeš nemít talent, když jsi chodila do umělecké školy a umíš na tři nástroje??? Já neumím zahrát na nic ani ovčáci čtveráci. Zpívat - to nemůžu dělat, protože to je šílený. Ale aspoň to vím. :lol: Namalovat neumím nic - asi jsem na úrovni 2letého dítěte. Sport? To snad taky radši ne. Nejde mi nic. Ani si nic nepamatuju, ale opravdu nic. Takže ani znalostma neohromím.

No, ono to je naopak. Neumíš to, protože ses to neučila. Neplatí, že já to umím protože mám talent. Vůůůbec ne. Stejně jako ses naučila ve škole matiku naučila by ses hrát na tři nástroje. Talent má můj sourozenec, kterému to jde samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1827
30.11.19 14:18

Taky bohužel nemám žádné extra nadání :) Tancuju, protože mě to baví, mám děti, protože mě to baví a umím na půl (prostě tak trochu) asi tisíc věcí a furt čekám kdy se těch tisíc věcí propojí a já najdu to svoje nadání. Jinak já věřím, že kazdý člověk se rodí s nějakým nadáním-ale je potřebá i píle, rozvinout to nadání a to nejdůležitější je umět to prodat. Já třeba svoje děti hodně podporuju v tom, co jim jde. Stojí to dost peněz, snad to k něčemu bude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
30.11.19 14:21

Přímo nadání bych neřekla. A to mám vystudovanou konzervatoř a hamu :D. Spíš mám vlohy, ale určitě ne nějaký závratný talent nebo nadání. Jinak na sport a výtvarno jsem totální tele. Dobře mi jde plánovat, organizovat a komandovat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1827
30.11.19 14:23
@Anonymní píše:
Děkuji. Napsala jsi toho hodně. Toho bych nikdy nebyla schopná. No a nevím, jestli má smysl to všechno psát znovu, ale nic z toho mi nejde. Vaření, pečení, uklízení - to je strašná tragédie. Neumím pořádně žehlit, ani umýt okna. S financema to taky neumím, naopak. Sklon ke štěstí nemám už vůbec. Odolná proti stresu nejsem vůbec. Intuici nemám, jsem totálně nerozhodná a netuším, jak se rozhodnout. Vkus taky nemám, např. chodím příšerně oblékaná a v obchodě nejsem schopná nic normálního koupit. Tak jedině že by ten charakter? :lol: :lol:

Hele minimálně máš odvahu, smysl pro humor a upřímnost. V dnešní době-tohle je poklad!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1827
30.11.19 14:25
@yocheved píše:
Přímo nadání bych neřekla. A to mám vystudovanou konzervatoř a hamu :D. Spíš mám vlohy, ale určitě ne nějaký závratný talent nebo nadání. Jinak na sport a výtvarno jsem totální tele. Dobře mi jde plánovat, organizovat a komandovat :mrgreen:

Jo no vidíš. Komandování mi taky docela jde… :lol: My v sobě ten talent nakonec najdeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18728
30.11.19 14:26
@Anonymní píše:

Myslím, ze si pleteš pojmy mít talent a něco umět. Na hudební nástroj se muže naučit každý, do určitě míry. Přece to není tak, ze kdo na něco hraje, má automaticky talent. Každý se muže naučit téměř všechno, jen někomu to jde tak nějak lépe a samo-má talent. Tak, jako někomu jde učení na ZŠ samo, nemusí se učit a je premiant, někdo dre a přesto má trojky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1344
30.11.19 14:32
@Anonymní píše:

Hele já teď ve třiceti začala hrát na klavír, odmala do mě huceli, že nemám hudební sluch… A světe div se, hraju a kupodivu mám i hudební sluch :lol: Přítel má absolutní sluch, takže na něj samozřejmě nemám, ale vlastně jsem nevěděla, co to hudební sluch je… A celkem mě to baví, dělat úplně něco nového, tak to zkus taky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat