Spolužák jí dceři svačiny

Anonymní
30.11.19 12:50

Spolužák jí dceři svačiny

Ahoj. Dcera je v první třídě. Jsou tam 3 holky, zbytek kluci. Dcera si stěžuje, že když má třeba loupák nebo buchtu, tak spolužák loudí a když mu nechce dát, tak si prostě urthne kus sám. Ona není moc bránící se typ. Stává se to prý často, ale když má chleba nebo rohlík, tak jí to nebere. Přeci nebudu holce dávat kvůli tomu jen chleba.Jak byste to řešily? A včera zas jiný spolužák ji táhl za aktovku jinou cestou ze školy. Ona chtěla jít tradiční cestou, ale on ji nechtěl pustit. Nechci vypadat, jako hysterická matka.Jak to řešit? ty svačiny a to druhé? díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4376
30.11.19 12:55

Nejúčinnější by bylo naučit dceru se bránit. Můžete poprosit učitelku, jestli by dohledla, ale nebude to dělat pořád. Můžete dceru vyzvedavat, ale nebudete to dělat pořád. Takže pro ni je důležité se ozvat a pokud to nebude stačit, požádat o pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 12:58

Pokud dcera umí říct, že se jí to nelíbí a spolužák nereaguje, poprosila bych učitelku o dohled.
Jsem učitelka a vyměňování svačin je normální a velice časté. Ale kdyby se mi někdo ozval, že se mu to nelíbí, tak bych to řešila. Mám taky prvňáky.
Sama mám syna ve druhé třídě a když má buchtu, tak mu dávám víc, protože vím, že mu po tom půjdou. Taky mu jdou po ovoci. Denně má ovoce/zeleninu.
To druhé bych řešila s rodiči kluka. Je to mimo školu, tak bych si tam došla a poprosila je o domluvu.

• Citovat
  • Nahlásit
21846
30.11.19 12:59

To o těch svačinách bych řekla učitelce
to o tom táhnutí jinam je ještě horší, to by bylo asi dobré, si počkat před školou na toho kluka a slovně mu to hodně důrazně zakázat, nebo říct jeho rodičům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53449
30.11.19 12:59

U nas se to ve skole resilo, ze spolusedici sez..la domaci hamburger. Ale vyresilo se to hned ve tride. Uc. teda dala zapis do denicku, at rodice vedi, ze situaci resila.
Rict to tridni, aby to vedela a dat ji prostor, aby si situaci sama vyresila ve tride. Detem vysvetlila, ze tohle se nedela. Vic bych do situace nevstupovala a nedelala zadny cirkus.
Vlastnimu diteti vysvetlit, ze ma sama informovat tridni, kdyz se podobna situace stane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
30.11.19 13:04

Naše učitelka v první třídě s dětmi o velké přestávce byla ve třídě a hlídala, zda všechny svačí. Pak byla promluva na rodičáku o tom, že děti evidentně nesnídají a ve třídě jí usínají o druhé hodině z hladu, tak jim musí dovolit si kousnout ze svačiny.
Péče o děti je asi z hlediska jídla dost špatná, když jsme o tom dostali přednášku, že děti jsou v podstatě hladové a některé mají na svačinu suchý rohlík bez ovoce nebo zeleniny.

Ten kluk, co vysloveně přes zákaz ukrádá ze svačiny určitě žádnou svoji nemá. Takže řešit s učitelkou a popřípadě s jeho matkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21846
30.11.19 13:05

@LaPaloma no - ale krade pouze buchty a loupáky, kdyby měl opravdu hlad, kradl by i chleba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 13:08

Mně ještě napadlo, že loni synovi bral svačiny jeden spolužák. To bylo proti jeho vůli. Takže jsme domluvili taktiku, že ho měl nechat tu věc sníst a až by to měl snědené, tak se ho zeptat jestli mu to chutnalo a na kladnou odpověď říct, že to je dobře, že to stejně nechtěl jíst, protože mu to spadlo na zem (tam jsme měli několik variant včetně poplivane svačiny).
Zabralo to a kluk mu dal pokoj.
A s klukem bych nic sama neřešila. Stačí problémoví rodiče a může se to lehce otočit proti tobě.

• Citovat
  • Nahlásit
53449
30.11.19 13:09

@LaPaloma u nas je to stejne. Tohle je pozustatek skolky. Tam maji u nas svacinu a stale k dispozici vodu/ piti a ovoce nebo zeleninu (mimo cas svaciny). Pak prvnaci koncem kazde hodiny fnukaji a vyptavaji se, kdy bude prestavka, ze maji hlad, ze maji zizen. Trva delsi cas, nez se prepnou na skolni rezim. Az vydrzi na velkou prestavku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 13:14

@LaPaloma já jsem taky ve třídě a svacim s nimi, ale jak jsem psala. Výměna svačin jede ve velkém, i když se snažím děti učit, že si každý jí to své.
A opravdu i děti, co mají svačinu, mají snahu se dostat na lepší. Děti jsou zmlsane a chtějí to, co vidí.
U nás mají děti taky hlad první přestávku, protože hodně dětí je od 6:00 ve družině.

• Citovat
  • Nahlásit
662
30.11.19 13:14

Tak se holcicka holt bude muset naucit branit. Ted si necha vzit svacinu, za par let muze byt mnohem vetsi pru.ser.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76218
30.11.19 13:31

@Kelsey A proč by měli vydržet až do velké přestávky, pokud mají hlad, tak nevidím důvod aby se nenajedli hned o té první…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18811
30.11.19 13:43

Až ji zas vezme svačinu, ať to holka jde říct učitelce. Jednoduchý. A k te druhé věci, prvňáčka bych rozhodne nenechala chodit samotného, pokud bych školu neměla nadohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53449
30.11.19 13:49
@j.a.n.i1 píše:
@Kelsey A proč by měli vydržet až do velké přestávky, pokud mají hlad, tak nevidím důvod aby se nenajedli hned o té první…

Ale jo.
Problem je, ze oni nevydrzi ani do te prvni prestavky a klidne si vytahnou svacinu v hodine. To bylo ty prvni dva mesice, nez jim to uc. vysvetlila a doslo k pochopeni. Nekolikrat se ji stalo, ze jedno dite tajne kousalo do svaciny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 14:02
@j.a.n.i1 píše:
@Kelsey A proč by měli vydržet až do velké přestávky, pokud mají hlad, tak nevidím důvod aby se nenajedli hned o té první…

Protože rodiče nepočítají s tím, že děti jedí každou přestávku. U nás děti jedí už před první hodinou. Ja je chápu, vstanou v 5 a v 8 už mají hlad. Ale pak o velké přestávce nemají co jíst a mělo by jim jídlo stačit do 16:00, kdy si pro ně máma přijde do družiny.
My to teď říkali na rodicaku, že mají dělat svačiny, aby jim to vydrželo. Ale hodně rodičů dá jeden rohlík. Děti pak mají hlad a škemrají u těch, co toho mají víc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat