Jak se ráno vyhrabat z postele?

Anonymní
30.11.19 10:05

Jak se ráno vyhrabat z postele?

Ahooj holky, potřebovala bych vstávat 5:30, jenže reálně vstávám okolo 7, autobus nestíhám, takže když má druhý zpoždění, tak do školy přijdu pozdě. Ráda bych se malovala, i s vlasy něco udělala, vyvenčila pejska atak. Jak jste se vy naučili vstávat dřív?
P. S vím, že je to zvláštní dotaz, ale třeba měl někdo stejný problém.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20580
30.11.19 10:10

Jdi spát dřív. Pro někoho je vstávání v 5:30 ještě luxus 8) a jde o zvyk, prostě si dej budík a až zazvoní vylez z postele, pár dní to bude krize, pak si zvykneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
30.11.19 10:13

:mrgreen: :mrgreen: holka, já to tak mám taky. Celej život s tím bojuju. Radši budu do úplně poslední minuty spát, než abych vstala. Mě teda nic moc netlačí, nemusím být v práci přesně, a když někdy je nutný jít dřív, tak se hecnu, ale když nemusím, tak to je konec. Maximálně si ráno prezehlim vlasy, dám řasenku, vyvenčim psa a adios, víc nestíhám.

Taky s tím hodlám něco dělat, řídím si budík taky třeba na půl šestou, ale vstanu ve čtvrt na osm a jsem z toho přerušovanýho spánku úplně jak praštěná. Zato když vstanu na první dobrou, někdy se zadaří, tak mám pak energie na rozdávání. Taky se mi vstává daleko líp v létě než teď v zimě, to je fakt peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
30.11.19 10:20

Dej si budíka na druhou stranu místnosti a už se do postele nevracej. Také si nastav, abys spala násobek 1,5 hodiny.telo spí v těchto cyklech a po 1,5 hodině je spaní lehké a líp se vstává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2267
30.11.19 10:37
@Anonymní píše:
Ahooj holky, potřebovala bych vstávat 5:30, jenže reálně vstávám okolo 7, autobus nestíhám, takže když má druhý zpoždění, tak do školy přijdu pozdě. Ráda bych se malovala, i s vlasy něco udělala, vyvenčila pejska atak. Jak jste se vy naučili vstávat dřív?
P. S vím, že je to zvláštní dotaz, ale třeba měl někdo stejný problém.

Celý život to ksm tak, prostě natočim si budík, jeden budík a vstanu! Ale u mě je to tím, že vím kdybych nevstala že půjdu buď nenamalovana, hladová nebo v pyžamu, to nemůžu dopustit, tak vstanu. Nikdy jsem nezaspala, jen jednou a to že mi budík nezvonil, jinak opravdu ne. V práci to hodně potom ocení. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 10:43

@Azeretereza Jo, přerušovaný spánek je hrůza, ale děkuju moc všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15471
30.11.19 10:54

No - primárně se potřebuješ naučit chodit spád dostatečně brzo, abys v těch půl šesté byla vyspaná. Tak jako okolo 10. večerní bys už měla začít usínat a nejpozději v 11. už zařezávat.

Dost tomu pomůže, pokud se naučíš po setmění nepouštět žádné obrazovky. Mozek pak výrazně ochotněji půjde spát.

Ráno naopak potřebuješ co nejvíc světla a ideálně mít nějakou silnou ranní lampu s vyšším podílem modrého světla - toho co se mu večer potřebuješ vyhýbat, aby to probralo i mozek.
https://www.flowee.cz/…m-prospivaji

A potřebuješ po zazvonění budíku vstát z postele a už se tam prostě nevrátit. Pomůže když si budeš pouštět nějaké písničky, co máš hodně ráda a jsou rychlé a klidně při nich máš tendenci tancovat, silný čaj či kafe, studenější sprcha, fakt dobrá snídaně a podobně.

Zároveň je dobré si jako poslední věc před spaním tak 30 sekund až jednu minutu usilovně přestavovat budík, na kterém je 5:30, jak zvoní a jak ty v pohodě a klidu vstáváš. Představuj si to do co nejmenších podrobností a pravidelně - zpevníš tím v mozku to, že se časem chytne a prostě se bude budit v těch 5:30 dobrovolně těsně před budíkem.

A pak si teda za každé povedené vstávání slíbit nějakou malou odměnu a když to zvládneš, tak si ji věnovat a něco velkého si slíbit a pak se tím odměnit, když se ti to povede dodržovat celý měsíc.

Pokud vydržíš celý měsíc, pak už si na to tělo snad navykne.

Příspěvek upraven 30.11.19 v 11:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
30.11.19 10:54

Je to jen o vlastním vnitřním nastavení. Zazvoní budík, prostě vstanu. Jenže já zatím dělala všude, kde jsme musela být na minutu přesně, dojížděla jsem i 100 km do práce. A od té doby co mám děti, to jde úplně samo. Když hned se synem nevstanu, využije situace a pokaždé něco vyvede. Vstává kolem šesté, takže o nějakém povalování nemůže být řeč :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3239
30.11.19 11:03

Me to naucili až deti :-) od te doby co je mam tj poslednich 8 let vstavam v 6 každý den včetne vikendu :-D a přišla jsem tomu na chut. spat chodim kolem 23. ja jsem rano nejvykonnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5085
30.11.19 11:38

Zůstaň doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
30.11.19 11:43

@Ou :ja takto vstavam 2 roky a jeste jsem si nezvykla. Chodim spat v 9, vstavam v 5.30, ale z postele se realne vyhrabu az v 6.30. V patek jsem z toho tak unavena, ze jdu spat v 8 vecer a spim do 11 dopoledne… nedokazu si na to zvyknout… :? Jsem zvedava zda se to nekdy zmeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52976
30.11.19 11:45

Naučí tě to děti- moje dcerka dnes vstávala v 5.30… A to je sobota. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
30.11.19 12:17

@PupuP nechci tě strašit, ale jsou lidi, kteří si fakt nezvyknou, i když ti tady budou tvrdit opak. Já jsem to s pro mě brzkým vstáváním (v 5) zkoušela půl roku. Začal mi ale stávkovat organismus, tak jsem si musela denní harmonogram přeorganizovat. V práci to nebyl problém, jen jsem musela najít chůvy pro dítě, abych mohla zůstávat déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17056
30.11.19 12:32

Muj muz to tak mel. Je typicka sova a nebyl schopny se rano probudit. Zacal chodit spat brzo, opravdu mezi devatou a desatou a ted po asi dvou letech je schopny vstat sam bez budiku i pred sestou. A normalne funguje 8o :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
30.11.19 12:40

Me pomáhá se na něco těšit, třeba si večer připravím snídani a tak se mi vstává hned líp když si uvědomím, že mám vlastně hlad. Když jsem vstávala na ranní tak jsem měla jen jeden budík, žádný odklady o 10 minut, prostě hned vstát a pak ritual, zapnout vodu na čaj, záchod, zalít čaj, dojít do koupelny, pak vypít čaj a odchod, každý den fakt takhle stejně a šlo to, jakmile jsem jednu část vynechala tak by bylo snad pro všechny lepší abych zůstala doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat