Reklama

Protahování - prosba o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 03.08.09 18:29
Protahování - prosba o radu

Ahoj, maminky, prosím o radu:
Naše malá se už v porodnici uměla úžasně protahovat ze spaní nebo spíš v polospánku - vždycky si přitiskne pěstičky k uším, vytrčí lokty a celá se zkroutí, zvedne při tom bříško z podložky a nožičky do pravýho úhlu nebo je pokrčí a přitáhne si je až k hlavě a tváří se při tom vyloženě slastně. Zatím to vypadalo, že jí to ohromně svědčí a baví, ale poslední dva dny se mi zdá, že když ji to popadne, trvá to moc dlouho, třeba i pět minut, a ke konci už to bere docela silou, jako by ji to nutilo protáhnout se a zase zkroutit co nejvíc, kolikrát u toho začne i pofňukávat, jako by ji to bolelo…
Co myslíte, je to normální, nebo to mám začít nějak řešit? A pokud ano, jak rychle? Na kontrolu k doktorce jdeme až za skoro 2 týdny…
Díky moc za rady a zkušenosti.

Reklama

Reakce:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 03.08.09 18:39

tak to bych tipla na normální prdíky, někdy to holt zvládne rychlej a někdy se potřebuje kroutit dýl :wink: Nejspíš to nic nebude…

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 03.08.09 19:51

No nejspíš to nic nebude, ale já bych nevydržela čekat na kontrolu až za 2 týdny. Prostě zavolej dr, že se ti něco nezdá a že nebudeš mít klid, dokud se na ní nepodívá. Max si o tobě bude myslet, že jsi hysterická matka. A za to ti to stojí, ne? Eventuelně to natoč, ať to můžeš dr pustit. Protože u n í to 100pro neukáže. :-)
Zítra zavolej, jo. :-) Držím pěsti.

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 03.08.09 20:39

Jestli můžu soudit podle obou svých holčiček, tak si příštích pár týdnů doma pěkně užijete s prdíky. Protahování, natahování a pokrčování nožiček, rudnutí, brekot až řev… tak nějak to vypadalo a už zas vypadá u nás. Zuzce myslím ty prdíky začly hodně taky někdy ve dvou týdnech věku, Markétce někdy těsně před prohlídkou ve třech týdnech a od té doby už jsem do ní nalila lahvičku Sab simplexu, co mi pro ni na prdíky napsal doktor. No, ani jedné holce to moc nepomáhalo/ne­pomáhá, ale hádám, že tvoje dr. by ti je napsala taky, horší to po nich nebude. Jestli jsi nervózní, za zaběhnutí k dr. nic nedáš, já jsem se Zuzkou taky hystericky letěla k dr. někdy po třetím týdnu, že má vyrážku po celém obličeji, a přitom to bylo normální novorozenecké akné :oops: .

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 03.08.09 21:48

Ahojky,

taky si myslím, že to mohou být prdíky. Můj maličký to dělá též často. Někdy jen tak, že se protahuje a pak se usměje a někdy to jeho protahování přejde ve vzlykot a kňourání, začne nožkama mrskat rychleji a pak slyším prrrddd. Ale jestli se Ti něco nezdá, tak raději doktorce zavolej nebo dojeď. My jsme celé šestinedělí jezdili k doktorce s pupínkama, prostě jsme se osypali snad po všem, ale to je na jinou diskusi. :D

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 09.08.09 19:38

Trochu se zpožděním, ale přeci - díky za odpovědi. Doktorka říkala v podstatě to samé, co vy, ale vypadá, že to byla ojedinělá záležitost, nejspíš po něčem, co jsem snědla…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >