Protahování - prosba o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 03.08.09 18:29
Protahování - prosba o radu

Ahoj, maminky, prosím o radu:
Naše malá se už v porodnici uměla úžasně protahovat ze spaní nebo spíš v polospánku - vždycky si přitiskne pěstičky k uším, vytrčí lokty a celá se zkroutí, zvedne při tom bříško z podložky a nožičky do pravýho úhlu nebo je pokrčí a přitáhne si je až k hlavě a tváří se při tom vyloženě slastně. Zatím to vypadalo, že jí to ohromně svědčí a baví, ale poslední dva dny se mi zdá, že když ji to popadne, trvá to moc dlouho, třeba i pět minut, a ke konci už to bere docela silou, jako by ji to nutilo protáhnout se a zase zkroutit co nejvíc, kolikrát u toho začne i pofňukávat, jako by ji to bolelo…
Co myslíte, je to normální, nebo to mám začít nějak řešit? A pokud ano, jak rychle? Na kontrolu k doktorce jdeme až za skoro 2 týdny…
Díky moc za rady a zkušenosti.

Reakce:
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 03.08.09 18:39

tak to bych tipla na normální prdíky, někdy to holt zvládne rychlej a někdy se potřebuje kroutit dýl :wink: Nejspíš to nic nebude…

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 03.08.09 19:51

No nejspíš to nic nebude, ale já bych nevydržela čekat na kontrolu až za 2 týdny. Prostě zavolej dr, že se ti něco nezdá a že nebudeš mít klid, dokud se na ní nepodívá. Max si o tobě bude myslet, že jsi hysterická matka. A za to ti to stojí, ne? Eventuelně to natoč, ať to můžeš dr pustit. Protože u n í to 100pro neukáže. :-)
Zítra zavolej, jo. :-) Držím pěsti.

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 03.08.09 20:39

Jestli můžu soudit podle obou svých holčiček, tak si příštích pár týdnů doma pěkně užijete s prdíky. Protahování, natahování a pokrčování nožiček, rudnutí, brekot až řev… tak nějak to vypadalo a už zas vypadá u nás. Zuzce myslím ty prdíky začly hodně taky někdy ve dvou týdnech věku, Markétce někdy těsně před prohlídkou ve třech týdnech a od té doby už jsem do ní nalila lahvičku Sab simplexu, co mi pro ni na prdíky napsal doktor. No, ani jedné holce to moc nepomáhalo/ne­pomáhá, ale hádám, že tvoje dr. by ti je napsala taky, horší to po nich nebude. Jestli jsi nervózní, za zaběhnutí k dr. nic nedáš, já jsem se Zuzkou taky hystericky letěla k dr. někdy po třetím týdnu, že má vyrážku po celém obličeji, a přitom to bylo normální novorozenecké akné :oops: .

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 03.08.09 21:48

Ahojky,

taky si myslím, že to mohou být prdíky. Můj maličký to dělá též často. Někdy jen tak, že se protahuje a pak se usměje a někdy to jeho protahování přejde ve vzlykot a kňourání, začne nožkama mrskat rychleji a pak slyším prrrddd. Ale jestli se Ti něco nezdá, tak raději doktorce zavolej nebo dojeď. My jsme celé šestinedělí jezdili k doktorce s pupínkama, prostě jsme se osypali snad po všem, ale to je na jinou diskusi. :D

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 09.08.09 19:38

Trochu se zpožděním, ale přeci - díky za odpovědi. Doktorka říkala v podstatě to samé, co vy, ale vypadá, že to byla ojedinělá záležitost, nejspíš po něčem, co jsem snědla…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >