Prstíky na nožičkách

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
637
13.6.13 10:45

Prstíky na nožičkách

Ahojky, můj chlapeček má od narození trochu zvláštní prstíky na obou nožičkách, a sice prostředníčky jsou o trochu hubenější a jakoby vpadlé dolů. Prostě nejsou v jedné řadě s ostatními prstíky. Je mu 8m, pomalu teprve začíná lézt, tak mu to zatím nijak nevadí. Nemáte s tím některá také zkušenost? Jestli se třeba prstíky nesrovnají, až dítě začne našlapovat - rukou lze prostředníčky krásně zařadit mezi ostatní prsty, samy tam ale nezůstanou. Nebo zda to dětem nevadilo v botičkách. Naše Dr. se k tomu zatím nevyjádřila, prý uvidíme časem, jak to bude. Stejně jsem ale zvědavá. Pro lepší představu přidávám foto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
318
13.6.13 10:48

Nevím, nemám zkušenost :nevim: ale zdá se mi to trošku divný :nevim: ale neboj určitě se to když tak nějak zpraví :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
13.6.13 10:53

Kamarádky holčička měla zase srostlý prsteníček s prostředníčkem asi do poloviny prstíků. V chůzi jí to nevadilo nijak, v botičkách také ne. Problém byl v pubertě, kdy se za to styděla, ale pak to hodila za hlavu a dnes to neřeší ani operativně. Je zvláštní, že Tě MUDr. nepošle alespoň nějak na ortopedii nebo chirurgii :nevim: :nevim: Člověk má o své děti přirozený strach, tak by určitě konzultace každého uklidnila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20557
13.6.13 10:55

Dej tomu čas…neplaš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2354
13.6.13 10:56

Podobně to měla dcera na jedné nožice po narození. Museli jsme podlepovat. Když jsme bylina kontrole s kyčlema v 10týdnech už to měla krásně srovnané. Ale v 8 měsících? Nevím, ale asi by to mělo ještě zabrat dokud nemá vazy zpevněné chůzí. Spíš se divím, že ti na to nikdo nic nřekl, jak v porodnici, tak dětská, tak na kyčlích 8o :nevim: My navíc museli jednu nožičku trochu cvičit - měla lehce prohnuté chodidlo jak byla v břiše chudák zmáčklá - také se do 10-ti týdnů srovnalo a dneska běhá jak čamrda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
13.6.13 10:56

@serratia Srostlé to nemá, každý prstík je krásně oddělený. Jen prostě ukazováček a prsteníček vytlačují prostředníček z řady ven :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
13.6.13 10:58

@michell85 Ani v porodnici, ani na kyčlích. Dětské jsem se na to musela sama ptát. Tak nevím, snad se to ještě srovná. Malej je trochu lenoch, tak si na chození ještě počkáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2354
13.6.13 11:02

@Nikca_Ko
Asi bych mu to zkusila vylepovat. Minimálně se to srovná rychleji a budeš mít jistotu že správně. Taky musím doktorku na spoustu věcí upozorňovat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10639
13.6.13 11:02

@Nikca_Ko Nas Jenda mel to same, jeste ted-v cervenci mu budou 2 roky, je to malinmko videt ale pomalu se mu to rovna :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
13.6.13 11:04

Otazkou je, cim to je. Jestli ma jen sirsi dva prsty nebo jestli je to spatnym tahem uponu a slach, tam by asi byla potreba rehabka. Ja bych se pidila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2354
13.6.13 11:05

@Nikca_Ko
Ještě mně napadlo, že manžel měl údajně taky takhle prstíky jako naše malá. Dneska bych ti nepřála vidět jeho nohy. A to mu tchýně pořád nadádvá, že si udělal sám - fotbalem. Navíc má kladívkové prsty, takže shánět boty je fakt super (v jeho velikosti 13 o to lepší). Ale třeba se to fakt srovná. :nevim: Nejsem doktor, tak tomu prd rozumím. Mám jen zkušenost s dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
13.6.13 11:05

@kkaattkkaa Samo chůzí? Nebo také podlepujete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10639
13.6.13 11:06

Nepodlepujeme, samo se to rovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
13.6.13 11:18
@Nikca_Ko píše:
@serratia Srostlé to nemá, každý prstík je krásně oddělený. Jen prostě ukazováček a prsteníček vytlačují prostředníček z řady ven :nevim:

Já rozumím tomu, že je nemá srostlé, jen jsem psala zkušenost, kterou mám já, i když malinko jinou.
Věřím, že se to zpraví :hug:, ale asi bych si vyžádala konzultaci u odborníka. Myslím, že bude víc dětí, které mají takto „malinko jinak rostlé“ prstíky a zkušenosti s tím doktoři mít budou. Raději bych šla někam „zbytečně“ než něco podcenit… Řešila jsem se synem chirurgickou vadu (nebudu rozebírat, je to něco úplně jiného) a taky jsem jezdila na chirurgii co půl roku jen na kontroly a čekala, zda se to samo spraví. Syn byl pod dohledem, bez nějakých zákroků a já jsem byla klidnější :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
13.6.13 11:25

@serratia My jsme právě prvních pár týdnů řešili také něco jiného, už v porodnici nám diagnostikovali pupeční kýlu, tak nás hnali do krajské nemocnice kvůli možné operaci, tak tahle drobnost na nožičkách šla mimo. Nakonec se ukázalo (asi po 2m), že se žádná kýla nekoná, jen atypicky zasychá pupečník. Šel dolů po kouskách a dával si na čas.
Zkusíme nějakého odborníka, ale snad to opravdu nic nebude a srovná se to, jak malej začne ťapat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat