Průběh svatby

185
1.6.15 09:41

Průběh svatby

Ahojky vsem :-) Mam za tri tydny svatbu, jen malou s dvaceti lidma, ale vubec nevim jak by to melo probihat. Bude obrad, potom obed a pak oslava na zahrade. Tak me zajima co se dela u obeda a pak na te zahrade. Kdy je pripitek, kdy se delaji zvyklosti atd. Ja nemam tuseni jak co zorganizovat. Tak kdybyste mi treba napsali jak jste to meli vy a na co bych nemela zapomenout :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3044
1.6.15 10:04

My měli svatbu taky maličkou, ale víceméně byl jen oběd, pak jsme hlavně tančili a večer se to rozpustilo. Teď jdeme na svatbu menší, kde dělá manžel svědka ženichovi a tak má na starost zábavu. Myslím, že budou mít obřad, oběd, po něm se přečtou přání, bude přípitek, pak tance a pomalu přijde nějaká ta zábava - tu ještě musíme vypilovat.

Chci tím říct, že zábava by měla být na svědkovi. Takže jako ženich a nevěsta byste se neměli o nic starat v tomhle. Ale může to mít každý jinak, že :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4354
1.6.15 10:06

Většinou se rozbíjí talíř, když se přichází na hostinu a novomanželé společně zametají. Pije se z jedné sklenky voda a z druhé alkohol (kdo vypije vodu bude poslouchat). Jí se polévka z jednoho talíře (občas se dává děravá lžíce). Ono je nejlepší když se toho ujme někdo z hostů. Pokud tam máš nějakou kamarádku tak ji popros o pomoc. Ty by sis den měla užívat a nic neřešit ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4354
1.6.15 10:07

@Maty1989 Jo, ta přání, ale chce to co nejdřív po obědě jinak pak mírně ovínění u toho usínají :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2755
1.6.15 10:17

Na všechny zvyklosti se vykašli. Podle mě je to trapné, aby se dva dospělí lidé navzájem krmili ještě s ubrusem na krku! :lol:
Po obřadu bych oslavu na zahradě volila formou cateringu a v případě méně financí jako grilovačku. Přípitek před obědem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
1.6.15 10:19
@berusa.m píše:
Na všechny zvyklosti se vykašli. Podle mě je to trapné, aby se dva dospělí lidé navzájem krmili ještě s ubrusem na krku! :lol:
Po obřadu bych oslavu na zahradě volila formou cateringu a v případě méně financí jako grilovačku. Přípitek před obědem!

Mně se třeba to krmění jednou lžící líbí, je to hezké :) Naopak co nesnáším jsou únosy nevěsty/ženicha. Já to na naší svatbě zakázala, že únos nevěsty odmítám. Nakonec jsem to dostala sežrat, najednou vzkaz, že byl unesen ženich. To jste měli vidět ty pohledy ostatních, když jsem řekla, že jsem s tím nesouhlasila a že nikoho hledat nejdu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 10:20

U nás na svatbě bylo 50 lidí. Po obřadu a nějakém tom focení se rozbil ten talíř. Pak přípitek. Klasický oběd jsme nechtěli, měli jsme švédské stoly ( tam bylo všechno možné:-)aby si každý vybral co má rád…No a protože jsme neměli ten oběd tak jsme pak rozkrájeli dort…Potom jsme s manželem na podiu poděkovali za dary a tak…přání jsme nečetli( nás osobně to na svatbách strašně nudí, takže to jsme vypustili)No a pak už hrála kapela a tak( dražil se podvazek, no a samozřejmě únos nevěsty ( napřed jsem do toho moc jít nechtěla, ale pak to byla sranda:-D)Je fakt že já se s manželem o nic starat nemusela, zábava tak nějak plynula sama a všichni byli moc spokojení :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
1.6.15 10:22

Edit: Nakonec jsem teda hledat šla, aby byl klid, ale přítelkyně jednoho z únosců mi řekla, kde jsou. Byli naproti v hospodě, kam jsem vlítla, všecky seřvala a šla zpátky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jsou věci, co nesnáším a jsem schopná s ekvůli tomu pohádat i na vlastní svatbě. Opravdu je mi to proti srsti a nevím, co je na tom úžasnýho a vtipnýho :zed: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
1.6.15 10:23
@berusa.m píše:

Tak stejně trapné je, když třeba dospělí lidi stojí v obyváku u uřezanýho stromku, ověšěnýho skleněnýma ozdobama a třeba ješte zpívají písničky o nějakým decku v chlívku. Trapný, trapný, trapný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
1.6.15 10:32

Tak vam dekuju :-) no unos stoprocentne nehrozi, protoze budu ve vysokem stupni tehotenstvi tak budu ráda ze vůbec budu :-D takze by se toho proste mel nekdo ujmout abych ja nic neresila. No uvidime, jeste ke vsemu mam rok a pul starou dcerku, takze budu mit hlavu asi hlavne z ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
1.6.15 10:36
@janulikz píše:
Tak vam dekuju :-) no unos stoprocentne nehrozi, protoze budu ve vysokem stupni tehotenstvi tak budu ráda ze vůbec budu :-D takze by se toho proste mel nekdo ujmout abych ja nic neresila. No uvidime, jeste ke vsemu mam rok a pul starou dcerku, takze budu mit hlavu asi hlavne z ni.

Tak to nezávidím. Já bych se nemohla vdát až po dětech. Mám teď 4-letou a v bříšku druhé a nedokážu si představit, že jako nevěsta bych se musela ještě honit kolem dítěte - pochybuju, že by se jí někdo ujal :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 10:39

@janulikz Taky jsem byla těhotná, akorát že na začátku 5. měsíce.. Bohužel mi bylo pořád hodně špatně ( zvracela jsem každý den asi tak desetkrát, a přestala až v osmém měsíci :zed: )Naštěstí jsem se nemusela o nic moc starat, obřad zařídil manžel a celou hostinu dělala ségra se svou kolegyní…Na mě bylo jen si vybrat šaty a prstýnky. Takže mojí hlavní starostí bylo se o svatebním dni a hlavně při ořadu nepozvracet :mrgreen: Což se mi tedy nakonec povedlo( celý den mi bylo dobře a vydržela jsem na svatbě až do tří do rána…Jo jediné co mi pak vadilo bylo jak se mě pořád lidi ptali jestli jsem skutečně těhotná, že to na pátý měsíc vůbec nevypadá :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
1.6.15 10:42

@Maty1989 no my se do svatby nikdy nehrnuli, ale kdyz je druhe dite na ceste tak at mam aspon to prijmeni :-) no z dcery mam taky docela strach. Ona je dost mamanek, takze nevim jestli me vubec pusti k oltari :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
1.6.15 10:42
@Martina 25 píše:
@janulikz Taky jsem byla těhotná, akorát že na začátku 5. měsíce.. Bohužel mi bylo pořád hodně špatně ( zvracela jsem každý den asi tak desetkrát, a přestala až v osmém měsíci :zed: )Naštěstí jsem se nemusela o nic moc starat, obřad zařídil manžel a celou hostinu dělala ségra se svou kolegyní…Na mě bylo jen si vybrat šaty a prstýnky. Takže mojí hlavní starostí bylo se o svatebním dni a hlavně při ořadu nepozvracet :mrgreen: Což se mi tedy nakonec povedlo( celý den mi bylo dobře a vydržela jsem na svatbě až do tří do rána…Jo jediné co mi pak vadilo bylo jak se mě pořád lidi ptali jestli jsem skutečně těhotná, že to na pátý měsíc vůbec nevypadá :zed:

My jdeme v sobotu na svatbu. Já jsem nyní 21.tt, nevěsta je 23.tt. Obě to snášíme dobře, takže si budeme asi někde v rožku pocucávat s dětma džus :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jinak předpokládám, že pokud se nějak nepřežeru, nebo nebudu kombinovat mastné se sladkým, přežiju to v pohodě :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
1.6.15 10:43
@janulikz píše:
@Maty1989 no my se do svatby nikdy nehrnuli, ale kdyz je druhe dite na ceste tak at mam aspon to prijmeni :-) no z dcery mam taky docela strach. Ona je dost mamanek, takze nevim jestli me vubec pusti k oltari :-D

Právě skrze stejné příjmení a prostě jednou máme být rodina, tak jsme se vzali, když jsme čekali první a to jsem byla měsíc těhotná. Je fakt, že manžel prý taky vždycky tvrdil, že se ženit nebude, je to jen papír. Přitom to byl on, kdo se po 2 měsících našeho chození rozhodl, že se vezmeme :mrgreen: Coýž bylo po půl roce chození :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama