Průchodnost vejcovodů

12
11.3.05 09:23

Průchodnost vejcovodů

Ahojky,

chtěla bych se jen zeptat, jestli máte někdo zkušenost s vyšetřením průchodnosti vejcovodů. Ve středu na to mám jít a hrozně se bojím… :(
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
11.3.05 09:58

Ahoj,
ničeho se neboj, nevím jak hodně pokročila medicina za 8let, ale i já jsem z těch co podstoupily vyšetření průchodnosti - rtg.dělohy a nebylo to tak hrozné. Dostala jsem oblbovací prášek, všechno probíhalo v pohodě, pan dr. mě vše podrobně vysvětlil a vždy upozornil předem kdy to bude nepříjemné. Přeju aby bylo všechno v pohodě a hlavně průchodné vejcovody, ať se může povést krásné mimčo jako u nás, i když to pak trvalo další 4 roky.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
12
11.3.05 10:20

Děkuju Verčo za odpovověď. O miminko se snažíme necelé dva roky, teď od září budu docházet do Motola a čeká mě (nás) různá vyšetření. Manžel byl už na spermiogramu, ten je dobrý, já dneska šla na krev a právě ve středu mě čekají ty vejcovody. Dostanu nějakou injekci - oblbovačku, ale když mi pan doktor ukazoval tu hadičku s balonkem… Brrrr… A slyšela jsem právě, že to bolí… :? Ale zase si říkám, že když to zvládlo plno ženských, tak já přece musím taky. Pak už to snad bude dobré…
Jak staré máš miminko (jestli se můžu zeptat)? Určitě jsi ráda že ho máš viď?! Tak ať je zdravé a vše v pořádku.
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.05 10:43

Ničeho se neboj, je pravda, že to bolí, ale tak hrozné to zas není. My už jsme z miminek vyrostli v batolata, Míšovi jsou 3 pryč a Klárce 2. Jsme ten případ kdy pořád nic a pak dvě rychle po sobě. Teď začínáme zkoušet třetí, tak uvidíme jak to dopadne.Jsem strašně ráda, že je mam a přeju všem snažilkám,aby byly brzy těhulky, protože to je to nejkrásnější co je může v životě potkat.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
12
11.3.05 10:50

Tak to máš hezký. Jejda, třetí? :lol: Já bych chtěla dvě a kdyby se povedli dvojčata, tak bych se vůbec nezlobila. V rodině z mé strany „trošku hrozí“… Držím všechny palce, aby se Vám to brzy povedlo. Mě by vlastně stačilo i to jedno… :( Doufám, že teď když si mě a manžela vzali do parády odborníci, že se to brzo podaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.05 11:02

Určitě se brzo podaří, moc vám to přejem. Držíme palečky a vy se držte hlavně v psychické pohodě.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.05 11:07

průchodnost vejcovodů

Ahojky,
píši do této rubriko poprvé, i když si ji pročítám již dlouho. Tvoje téma mě zaujalo, protože s přítelem chceme mimi tak se už víc jak půl roku snažíme zatím pořád nic.Moje doktorka mě pořád uklidňuje, že půl roku není dlouhá doba, ale já začínám být pěkně nervózn. Mám za sebou různé krevní testy ultrazvuky a už tři měsíce užívám clostilbegyt. Při posledním vyšetření jsme se domluvili , že pokud se do dvou měsíců nic nezmnění pošle mě na laparoskopii, kde mi budou zjišťovat průchodnost vejcovodů. Zatím mi toto vyšetření více nevysvětlila, proto netuším co mě čeká, ale já už teď na to myslím a mám strach, ani ne z bolesti, ale z toho výsledku.
Budem si držet pěsti!! Ať nám to dobře dopadne. :) Katka

• Nahlásit
  • Citovat
12
11.3.05 11:15

Děkuju Verčo :D I já držím palečky, ať to máte do třetice… :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
11.3.05 11:23

Ahoj Katko, půl roku není fakt dlouhá doba. Říká se, že ten rok je v pohodě. U nás je to necelé dva roky co se „mu“ nechce… Mám naštěstí fajn gynekologa, který sám když to bylo něco kolem roku navrhl, že až si naměřím po dobu 2 měsíců teplotu v děloze, tak že mě pošle do nějaké té poradny/centra. Takže od března chodím do Motola, který mi doporučil. Mám za sebou první odběr krve na různé testy, manžel spermiogram, který dopadl dobře a právě ve středu mě čeká ta průchodnost vejcovodů… :? Doktor mi vysvětloval jak to probíhá a trochu mě s tím vystrašil. To víš, něco jinýho když jdeš na gyndu jen tak na kontrolu… Nevím jak to bude probíhat a jak moc to bude bolet, jen jsem slyšela od pár ženských, že to bolí… Uvidím, ale fakt se bojím. Ale na druhou stranu si říkám, že to budu mít aspoň za sebou a chci mít jistotu, že je vše v pořádku. I když miminku se pořád nechce… Máš pravdu, že nejhorší je čekání na ty výsledky. Taky už se těším, až to všechno budu mít hotové a právě do měsíce se dozvím všechny „verdikty“ a co bude následovat dál…
Ale jsme ženský a mi to zvládnem… :wink: Přeju ti, aby se to podařilo a nebudu říkat, jak říkají mnozí aby jsi na to nemyslela. Vím to, že to dost dobře nejde na to nemyslet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.05 12:25

Máš pravdu nemyslet na to nejde. My o tom s moc lidmi nemluvíme, nestojíme o nějaké otázky( jak vše pokračuje), takže všechno úspěšně dusím v sobě je to šílené. Proto už bych ráda věděla co a jak, ale v tomhle případě asi nic neuspěchám.
Můžu se Tě zeptat na jméno Tvého gynekologa. Já jsem totiž od Brna a za nedlouho se budu stěhovat do Prahy za svým přítelem. Tím pádem budu muset zmněnit lékaře, ale nikoho v Praze neznám vůbec netuším kam se mám zaregistrovat, nerada bych se vším začínala od začátku.
Mohla bych se ještě zeptat jak Ti budou průchodnost zjišťovat? pomocí RTG nebo laparoskopicky? Moje doktorka říkala, že laparo se dělá v celkové anestezii a nijak zvlášť bolestivé to není. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
12
11.3.05 13:51

Můj gynekolog se jmenuje Tomáš Applt. Je na Praze 6 na Petřinách. Záleží kam se budeš stěhovat.
Budou mi to dělat přes rentgen - zavede se tam nějaká hadička na konci které je balonek a ten se nafoukne při napíchnutí toho vejcovodu a proteče tam nějaká tekutina. A tu právě oni přes ten rentgen vidí… Dávají právě injekci na bolest a na uvolnění, takže prostě oblbovák. Musím přijít s doprovodem…
U nás je to horší - tchyně by už chtěla být babičkou, babičky prababičkami, dědečkové pradědečkami a tak… Takže pořád se mě každý ptá, kdy už je tím uděláme… To mi ještě dodá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.3.05 09:53

Ahoj Moniko, přeji ať to ve středu v pohodě zvládneš. A z tvojí tchýně je brzo babička. :D !! Katka

• Nahlásit
  • Citovat
haanaa
30.9.10 18:50

tohle je opravdu na vše a mohou to i dětičkyi muži :lol: fakt super
http://chlorellamrmia.blogspot.com/

• Nahlásit
  • Citovat
476
23.4.14 16:31

Ahoj holky, oživuji tuto diskuzi. Máte někdo zkušenost s tímto vyšetřením z poslední doby? Dnes mi řekli, že mi ho udělají, zjistí, zda mám průchodnost vejcovodů… Bolí to? Jak dlouho to trvá? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
16.6.14 12:43
@e_l_a_a_a_a píše:
Ahoj holky, oživuji tuto diskuzi. Máte někdo zkušenost s tímto vyšetřením z poslední doby? Dnes mi řekli, že mi ho udělají, zjistí, zda mám průchodnost vejcovodů… Bolí to? Jak dlouho to trvá? Díky :)

Ahoj, přikládám se k tvému dotazu, taky mě to čeká - ještě se rozhoduji kdy se objednám, ale mám z toho šílenej strach. Všechno snáším psychicky špatně, i z braní krve se mi dělá mdlo a teď mě doktor postrašil tímto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama