PRŮJEM u 7 týdenního miminka

45
31.10.05 14:20

PRŮJEM u 7 týdenního miminka

Přeji všem maminkám hezký den

a prosím Vás o radu jak léčit průjem u miminka, které je těsně po šestinedělí a také jestli průjem moje holčička má.
Kaká 2× denně a to opravdu hodně a stoličku má dost řídkou s málo cucky, a je normálně žlutá.

Doktorka jí předepsala HYLAK FORTE, v příbalovém letáku jsem se dozvěděla, že by se nemělo užívat s mlékem - ale mateřské mléko je také mléko, že? Taky mi doktorka dala nějaké recepty na rýžovou kaši a mrkvový vývar, ale u toho si nejsem zase jistá, jestli to tak malé miminko může, když na takovou stravu se má přecházet až v 6. měsíci.

Ještě bych chtěla dodat, že je moc hodná, nepláče, takže jí asi z toho bříško nebolí.

Prosím, prosím poraďte mi, co mám dělat.

Děkuji Vám všem předem.

Lenka s Aničkou (7 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

379
31.10.05 14:24

no,mne to jako prujem nepripada,Ondra,kdyz byl takhle mladej,kadil kazdou plinu.a stolice je normalne zluta a ridka u takhle malyho mimina.
a cucky jsou v nem taky.
prujem by to byl,kdyby to bylo zeleny s hlenem-pokud vim.a s tim ryzovym odvarem nic nezkazis.
ale jestli je mala spokojena,tak bych to neresila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
31.10.05 14:30

ahoj. Já si taky nemyslím, že by to byl průjem. Když byla Emička takhle malá, kakala i 4× denně a kakání bylo hodně řídké s cucky, někdy když byla rozbalená a přidal se prdík, tak kakání vyprsklo i na koberec, a ledničku, zkrátka do okolí. Doktorce to nepřipadalo jako průjem a já jsem pak taky někde četla, bohužel už si nevzpomínám v jaké knize o dítěti to bylo, že novorozeńata a malá miminka mají takovou řídkou stoličku a je to úplně normální. Už si přesně nevzpomínám, jak dlouho ji měla tak řídkou, ale určitě minimálně 2 měsíce života.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
31.10.05 14:31

Ahoj Leni,
jak přišla tvoje dr. na to, že je to průjem? Dělala vám rozbor stolice? Protože jak to popisuješ,tak mi to taky připadá naprosto normální. :lol: Někdy můžou mít kojenci i stolici docela řídkou vodnatou a není to žádný problém. (Určitě se tam může projevit tvoje strava, ale pokud jinak holčička nemá žádné potíže, tak bych v tom nehledala problém).
Ať je maličká pořád tak spokojená! :D :D :D
Iriss+2kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
31.10.05 15:08

Taky si myslím, že o průjem nejde. V nemocnici mi řekli, že o průjmu mám uvažovat až když se stolička plně vsakuje do plínky a provází ji hlen.
K tomu Hylaku. Vojtíšek ho má předepsaný taky a na mou otázku, jak je to s mlékem mi bylo řečeno, že stačí, aby nebyl mlékem přímo zapíjen. Tak mu to ředím s troškou čaje a trochu čaje mu dám i na zapití.
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
31.10.05 15:14

ahoj Leni,
musím se přidat k ostatním holkám.
Když byla Emily takhle malá, doslova to z ní „stříkalo“ a to několikrát denně, dodnes nezapomenu, kolikrát jsem se musela jít převlíkat, protože si Em prdla a mě zárověň ohodila. :D
Stolička byla nažloulá s cucky. Normálně prospívala a přibírala, vše bylo v pořádku.
Dle Dr. normální stolice u plně kojeného dítěte.
Měj se hezky a mnoho krásných chvil s dceruškou přejeme :D
Zuzka+Emily :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
31.10.05 15:48

Ahoj
Tím rýžovým odvarem bys neměla nic zkazit. Taky jsme Hylak měli a je fakt, že se nemá dávat s mlíčkem, tak ho dej s tím rýžovým odvarem, náš malý to vypil, ale pak ho po tom bolelo bříško. Tak jsme Hylak vy:,–(ili a dávali jsme UM a rýžovým odvarem. Taky nám napsala dr. Nutriton B - jsou to laktobacily, mělo by to pomáhat miminku trávit. Jo taky se vyrábí Dětská krupička od Nestlé - rýžová (ale nevím, jestli se dá dát takhle malému miminku), dá se z toho taky udělat rýžový odvar. Nám doktorka poradila hodně rozvařit rýži ve varných sáčcích v kojenecké vodě a pak tu vodu z toho použít a zabralo to. Jinak u nás průjmíček taky vypadal krásně žlutě, jen jsme měli stoliček více jak 6 a bylo to hodně řídké - vsáklo se to do pleny a když ne, tak to mělo takový hlen (jako někdy až želé). Párkrát jsme tam taky měli žilku krve, nebo někdy to bylo zelené a hodně napěněné. Všechny testy byly O.K. a průjmíček nás držel týden pak 10 dní klid a pak znovu asi 3 týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
31.10.05 17:11

Ahoj,
nepíšeš, jestli kojíš nebo dáváš UM. Pokud kojíš, tak bych ani nic jiného nedávala, protože u takhle malých mimin bývá jediná rada-kojit, kojit, kojit. Víc se to řeší, jen když je opravdu velký průjem a hrozí dehydratace nebo to vypadá na nějaký bacil (zelená zapáchající stolice apod.). Moje Kačenka v tomhle věku kakala asi 10× denně a dětská doktorka mi opakovaně potvrdila, že je to ok, pokud je kakání žluté, malá prospívá, je klidná, nic jí nebolí. Velmi dobře se pamatuju, že když jednou přebaloval manžel, Kačenka se zasoustředila a museli jsme převlíknout nejen kačenku a manžela, ale i převléct oboje peřiny (máme přebalovák u postele), vytřít podlahu a umýt kobereček:-) Na protilehlou stěnu teda nedostříkla, ale jinak dostřel parádní:-) Takže řídké kakání vážně nemusí nutně znamenat průjem.

Nejsem doktorka, takhle na dálku se navíc špatně radí-zkusila bych možná názor jiné doktorky. Viděla tvoje doktorka pokakanou plínu? Měla by poznat, jestli je to normální stolička.

Ať ti mimi hezky prospívá a nebolí ho bříško!
Jana + Kačenka 10,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
862
31.10.05 17:49

Já si taky nemyslím, že je to průjem. U nás je to taky tak a divné mi to nepřipadá. Jenda má taky žlutou a řídkou stoličku. Nemá mít z čeho bobíky, když je kojený.
Katka

""http://lilypie.com/pic/051031/KFea.jpg":http://lilypie.com/…031/KFea.jpghttp://b1.lilypie.com/V3wxp1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.10.05 18:50

no pokud to není „kašička neboli míchaná vajíčka“, ale rozdělená voda a hleny, třeba mimču nesedne mléko v tvé stravě

Petru

• Nahlásit
  • Citovat
2857
31.10.05 19:03

ahojky

tak jako ostatní se domnívám že o průjem nejde … S manželem jsme za toto léto prodělali dvě střevní virozy, a po té první jsem měla dost strach jestli to nechytl - stolička 5× za den vodnatá bez cucků protýkala kam jen to šlo (jo musím říct že normálně se u nás kadilo 3× - 4× za den:) šla jsem s Michalem k dr. udělala stěry ze zadečku a druhý den byl výsledek - vše bylo OK… od tý doby měl takovou vodnatou stoličku s málo cucky nebo bez cucků ještě mnohokrát…

Takže spíš ta tvoje dr. měla udělat stěry ze zadečku než preventivně nasazovat léky… ale jak říkám tvou malou jsem neviděla já laik ale tvá dr… takže to zvaž a kdyžtak jí můžeš zavolat že chceš udělat ty stěry abys měla jistotu..

Ať se vám dobře daří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama