Průjem,zvracení-těhotná - viróza?Vaše zkušenosti?

Anonymní
31.5.14 14:10

Průjem,zvracení-těhotná - viróza?Vaše zkušenosti?

Holky, prosím o radu. Jsem asi tak 6tt. Potvrzeno v moči a krvi, ale k dr. jdu až příští týden. Ráno jsem měla průjem a 2× jsem zvracela, bolí mne žaludek, jsem slabá a pořád bych spala. Může to být součástí těhotenských příznaků nebo mám nějakou virózu? Když jsem byla těhotná s prvním dítkem, tak jsem neměla skoro žádné potíže, takže to neznám. Pokud je to viróza, může být pro mimi nebezpečná? A mám raději vyhledat doktora?

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1223
31.5.14 14:13
@Anonymní píše:
Holky, prosím o radu. Jsem asi tak 6tt. Potvrzeno v moči a krvi, ale k dr. jdu až příští týden. Ráno jsem měla průjem a 2× jsem zvracela, bolí mne žaludek, jsem slabá a pořád bych spala. Může to být součástí těhotenských příznaků nebo mám nějakou virózu? Když jsem byla těhotná s prvním dítkem, tak jsem neměla skoro žádné potíže, takže to neznám. Pokud je to viróza, může být pro mimi nebezpečná? A mám raději vyhledat doktora?

Myslím, že to může být i k těhu, mě bylo špatně na začátku skoro pořád, tedy šlo jen o zvracení, ale taky mě z toho bolel žaludek a únava je klasika.. :) Ale samozřejmě to klidně i nějaká virózka může být, máš třeba teplotu? Kdyžtak zavolej dr. tím nic nezkazíš. Nebezpečné pro miminko to myslím nebude, hlavně hodně pij a buď v klidu :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7009
31.5.14 14:16

Jo, i průjem může být k těhotenství, nebo teda viroza, už je na ně zase období, „nejlíp“ se to pozná, jestli se někdo pobleje do dvou dnů po tobě :zed:
Chce to klid, tekutiny, dietní stravu, pokud by byla teplota, můžeš paralen, můžeš nasadit případně laktobacila, smectu… Uvidíš, co z toho vyleze, kdyby ti bylo hodně šoufl, tak samozřejmě může pomoct i nemocnice, dají čípky proti zvracení, zavodňovací roztok, to sama poznáš, kdyby ti bylo fakt nějak děsně.

Přeju ať je lépe :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1223
31.5.14 14:23

Určitě smecta je dobrá a v těhotenství jí můžeš :palec: Bude to ok :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.14 14:30

Děkuju, teplotu nemám. No malej mi takto dvakrát zvracel v Út (průjem ne), ale druhý den byl doma a byl dobrej, příčinu jsme nenašli, myslela jsem, že třeba z jídla, tak šel ve Čt do školky a tam se prý pokakal, měl to řídký, říkala pí učitelka. Ale předtím byl doma ráno a bobek normální. Jenže on školku špatně snáší, začínáme, tak to mohlo být i z nervů. V pátek už pak byl zase doma. Tak nevím, jestli to s tím souvisí. Já hrozně málo zvracím, naposledy tak před 10 lety, tak fakt nevím. No mám strach, aby to nemělo nějaký špatný vliv na to těhotenství, ale zase jet do nemocnice :roll: Aby mne neposlali do háje.

  • Citovat
  • Upravit
1223
31.5.14 14:46
@Anonymní píše:
Děkuju, teplotu nemám. No malej mi takto dvakrát zvracel v Út (průjem ne), ale druhý den byl doma a byl dobrej, příčinu jsme nenašli, myslela jsem, že třeba z jídla, tak šel ve Čt do školky a tam se prý pokakal, měl to řídký, říkala pí učitelka. Ale předtím byl doma ráno a bobek normální. Jenže on školku špatně snáší, začínáme, tak to mohlo být i z nervů. V pátek už pak byl zase doma. Tak nevím, jestli to s tím souvisí. Já hrozně málo zvracím, naposledy tak před 10 lety, tak fakt nevím. No mám strach, aby to nemělo nějaký špatný vliv na to těhotenství, ale zase jet do nemocnice :roll: Aby mne neposlali do háje.

nemůžou tě poslat do háje, jsi těhotná a je dobře, že to nechceš podcenit, jestli máš pochybnosti, tak bych jela a nebo si tam zavolej a uvidíš co ti řeknou. Hlavně pij

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7009
31.5.14 14:48

Na zdravé těhotenství to vliv mít nebude. Do nemocnice jsem myslela, pokud by to bylo horší, já se zvracením a průjmem skončila na infekčním, dost hrozný průběh.
Nebo kdyby to bylo od těhotenství, tak jsou holky, co neudrží ani vodu, přijde dehydratace, omdlévání… Tak jen že takové ty horší stavy jsou řešitelné, ne že by ses měla sebrat a hned jet ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2257
31.5.14 15:02

Já jsem měla na začátku tohoto těhu šílený průjem, nepomáhalo nic, jen jsem zkoušela trochu heřmánkový čaj, probiotika…teď jsme skoro na konci těhu a vyoadáme OK. Hlavně nepodcenit ty tekutiny. Tak ať je líp a kdyžtak ať pomůžou doktoři.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1573
31.5.14 15:59
@Anonymní píše:
Děkuju, teplotu nemám. No malej mi takto dvakrát zvracel v Út (průjem ne), ale druhý den byl doma a byl dobrej, příčinu jsme nenašli, myslela jsem, že třeba z jídla, tak šel ve Čt do školky a tam se prý pokakal, měl to řídký, říkala pí učitelka. Ale předtím byl doma ráno a bobek normální. Jenže on školku špatně snáší, začínáme, tak to mohlo být i z nervů. V pátek už pak byl zase doma. Tak nevím, jestli to s tím souvisí. Já hrozně málo zvracím, naposledy tak před 10 lety, tak fakt nevím. No mám strach, aby to nemělo nějaký špatný vliv na to těhotenství, ale zase jet do nemocnice :roll: Aby mne neposlali do háje.

Ja mela v prvnim trimestru otravu z jidla. Byli jsme tenkrat na oslave u tchyne :mrgreen: a vsichni jedli to same. Jen ja a manzel jsme to meli. Manzel mel prujem a ja zase zvracela. Za dva dny 4kg dole. Nekecam! Uz jsem to nedala a zasla k obvodacce. Ta mi dala pigaro do zadku ( co uz si nepamatuji ) a byl klid. O miminko bych se nebala :kytka: pro jistotu bych ale k dr. zasla. Je to tve zdravi, takze at si o tobe mysli co chce. Tobe to muze byt u zadele. At je brzo lip :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.14 16:28

Holky, tak už mám i teplotu a bolesti svalů, manžel se taky nějak necítí. Takže to bude asi viróza. Takže asi bych měla jet do nemocnice, že. Mám strach z té teploty, mám 37.8 st. Můžu si vzít paralen?

  • Citovat
  • Upravit
585
31.5.14 18:15

Určitě Paralen ano…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
55
31.5.14 18:23

Určitě nic nezkazíš tím když si vezmeš Paralen a budeš maximálně v klidu a maximálně odpočívat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.14 13:46

Chtěla bych vám všem poděkovat za podporu a za rady. Opravdu se z toho vyklubala nějaká hnusná střevní viróza, manžel si tím prošel pak taky. Teď jsme oba, jak lazaři, nemůžeme se ani hnout. Ale teplota klesla a už udržím v sobě pištot a rohlík, takže snad už bude jen lépe. A doufám, že tomu kulíškovi ve mně to nějak neublížilo :srdce:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.