Prvňáčci 2018/2019

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakachna
Extra třída :D 10463 příspěvků 10.02.18 14:36
Prvňáčci 2018/2019

Tak už se nám to blíží. Jak se chystáte? Těšíte se? Máte už vybranou školu?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »

Reklama

Reakce:

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 10.02.18 14:50

Syn pujde do spadove skoly kousek od naseho bydliště a uz se tesi, nedavno k narozeninám dostal tasku do skoly. Ale prekvapilo mne, co vsechno chce skola aby dite umelo az nastoupí, to uz abysme zacali…mela jsem za to ze pismena a pocty by meli naucit. Syn se treba umi podepsat a rozezna par pismenek i cislic, do dvaceti napocita, ale pry vic jak polovina deti uz jde do prvni tridy s tim, ze umi cist…

Billi
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 10.02.18 14:55

@Kakachna taky nás to čeká. Školu tu máme jednu. Syn se těší. Aktovku už má.

@Nikolacek co mají umět? U nás se nepočítá s ničím velkým. Měly by se umět podepsat (ale stejně se jim razítkují značky), počítat do 5 a poznat čísla do 5. A pak orientace v prostoru - první, poslední, před, za, vpředu, vzadu…
S tím, že 50% dětí umí číst… No nevím. Třeba poznají písmena, ale číst bych neřekla, že umí tolik dětí.

janablizkova
Kecalka 328 příspěvků 10.02.18 15:03

Moje vnučka také jde do první třídy číst také neumí jen počítat do dvaceti a psát jen podle předlohy opíše tiskací písmenka a to měla rok odklad.Do školy se těší tak uvidíme.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1732 příspěvků 10.02.18 15:06

Ahojky, my mame vybranou skolu, dceru nijak nepripravuju. Je sikovna, neco procvicuji ve skolce a cist ji prece nauci ve skole :nevim: jednotliva pisnena pozna uz od 3 let, napocita do 100, mluvi pekne, podepise se.
Ja bych chtela poradit s aktovkou, spis s batohem do skoly. Dcera je hodne drobna 111cm a 16,5kg. Vsechno je ji velky :roll:

emito
Povídálka 16 příspěvků 10.02.18 15:12
@Zorbas píše:
Ahojky, my mame vybranou skolu, dceru nijak nepripravuju. Je sikovna, neco procvicuji ve skolce a cist ji prece nauci ve skole :nevim: jednotliva pisnena pozna uz od 3 let, napocita do 100, mluvi pekne, podepise se.
Ja bych chtela poradit s aktovkou, spis s batohem do skoly. Dcera je hodne drobna 111cm a 16,5kg. Vsechno je ji velky :roll:

Tak s tím potřebuji poradit také. Dcera 106cm a 15,5 kg.

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 10.02.18 15:13

@Zorbas Koukala jsi na Topgal? Maji velky vyber a tasky lehke, nektere i pod kilo.

Aliik
Echt Kelišová 8232 příspěvků 10.02.18 15:14

Ahojda, prvňačku sice budu mít až za rok, ale od nyní druhačky už mám v aktovkách celkem přehled. Nejmenší a nejlehčí co jsem viděla líbily se mi jsou Herlitz Loop (novinka letoška, 890g), Hama step by step light (tuším 900g, vymakaná, dražší), Baggymax trikky (690g, fakt lehoučká, ale nemá přední kapsu na svačinu), nebo aktovku pro prvňáčky od Topgal. Nebo ještě aktovka od Lego, ale tu jsem si zatím „neosahala“ ;)

Katuskka
Závislačka 2744 příspěvků 10.02.18 15:15

@Zorbas mám doma taky budoucí prvnacku a my kupovali aktovku od Topgalu, je určena právě pro prvnacky a váží jen jeden kg. Zkusím najít odkaz ;)

Kakachna
Extra třída :D 10463 příspěvků 10.02.18 15:17

Já s výběrem aktovky/batohu čekám na jaro. Zatím do školy nic nemáme. Chtěli jsme synovi koupit stůl a židli, ale odložili jsme to na později. Nejdřív se bude učit se mnou v kuchyni. Školu máme vybranou, moc doufám, že se dostane. Je to naše spádová, ale je o ni velký zájem. Tak se trochu bojím. Kritéria přijetí stále tutlají.

Kakachna
Extra třída :D 10463 příspěvků 10.02.18 15:18

@Nikolacek @Billi Co se po dětech požaduje, se dost liší škola od školy.

Katuskka
Závislačka 2744 příspěvků 10.02.18 15:18

@Zorbas my máme tuto

https://www.topgal.cz/…oco-17002/g/

janablizkova
Kecalka 328 příspěvků 10.02.18 15:19

@Zorbas My jsme koupili přes internet školní aktovku Aktovka má ergonomickou oporu zad s prodyšným polstrováním. Vnučka je také drobná.

Kakachna
Extra třída :D 10463 příspěvků 10.02.18 15:19

@Nikolacek Topgal je pro drobečky podle mě úplně nevhodný.

emito
Povídálka 16 příspěvků 10.02.18 15:20

Děkuji za tipy. Musím to okouknout. Dcera ji má slíbenou k narozeninám. Školu jsme vybrali spadovou. Ještě čekáme na pedagogickou psychologickou poradnu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama