První botičky pro syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hankaa1
Povídálka 22 příspěvků 27.02.17 10:03
První botičky pro syna

Maminky, jake první botičky?
vyčetla jsem že nemají mít tvrdou podrážku.
boty od Superfit či barefoot?
Jakými botičkami jste začínali vy?
děkuji :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineNowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 27.02.17 10:09

Já jako první měla pro dceru letní barefoot, na podzim pak superfit a k tomu opět BF. Prostě boty střídám. Jsou dva tábory, jedni jenom pro BF, druhý hlavně pro pevnej kotník, to stejný i u ortopedů. Tož nevím, vyber si :mrgreen:

sedmikráska70
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 27.02.17 10:09

My jsme koupili santé

BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 27.02.17 10:11

@hankaa1 Taky jsem uvažovala o barefoot, ale nakonec nekupovala, na zahradě lítala malá naboso a na chodníky a cesty není barefoot moc vhodný. Koupila jsem Pegres a byla jsem hodně zklamaná-byly neskutečně tvrdé, nechala jsem se „ukecat“ prodejcem, že to tak má být. Pak už jsme měli jen Superfit a vždy jsem byla spokojená, teď jsem podlehla a koupila krásné zimní Fare a malou tlačí, takže opět vystřízlivění a asi už zůstanu u superfitu. Jinak letní jsme měli protetiky a byly fajn a teď už máme Keeny.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 27.02.17 10:13

Já měla na doma celokožené, ale ty nevyhovovaly, protože se v nich synovi strašně potila noha. Když jsem mu je sundávala na spaní, měl punčocháče úplně morké. Tak jsme přešli na klasické bačkůrky a je klid.

A to s tou tvrdou podrážkou - já četla, že jak kde. Pokud dítě lítá na trávě, nebo v lese, tak tam je dobré mít boty s měkkou podrážkou, protože krásně pracuje noha. Na asfaltu, doma na podlaze nebo na betonu je zase lepší mít tvrdou podrážku (samozřejmě dobrou botu s anatmicky tvarovanou vložkou, nic poděděného), protože naše chodidla nejsou uzpůsobena k tomuto povrchu (v přírodě se nic takového nevyskytuje). Takže těžko říct :)

Modesta
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 27.02.17 10:15

@BaMaK

kamarádka taky musela do Superfitů, já doufám, že až synek bude chodit, tak projdou Fare :)

Uživatel je onlineNowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 27.02.17 10:20

Jo a sandále keen, to je něco mezi BF a normální botou, teď nevím přesně ten typ. Ale nevím jestli mají i mini velikosti, já je brala až snad ve vel.25, do té doby sandále SF a BF.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 27.02.17 10:20

Taky hodně záleží na velikosti prvních botiček. U nás děti začínaly na 23. Kotníkové se mi osvědčily nejvíc - dítě nemá žádné problémy s vbočeným/vy­bočeným kotníkem nebo plochou nohou. Naopak u druhého jsem se snažila dávat měkké, které nejsou kotníkové a pořád má vbočené kotníky, šmajdá a nejspíš plochá noha. Bude mu pět. Nyní co nosí kotníkové mu jenom velmi pomalu rovnají nohu.
Tož si vyber.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 10:21

Ja se priklanim k nazoru ze mekke, ohebne ale pevny kotnik. sama vidim na synovi, jak ho vyvraci v kozenych capackach (to doma). na zimu mel supefit a ted na jaro budeme kupovat neco kotnickoveho (ma roka pul

Svistice
Neúnavná pisatelka 17407 příspěvků 20 inzerátů 27.02.17 10:21

Superfity jsou fajn, jen nejsou pro děti se širokou nohou.
Takze hlavně takové, aby dítěti seděly. Pokud nebarfoodove, tak co nejohebnejsí podrážku a pevný opatek.
A boty až diteti které jistě samo chodí a už neleze.

Russet
Extra třída :D 11616 příspěvků 27.02.17 10:24

Protetika a DD step. Doma by měl být bos (děti si často sundají i ponožky) a bezpečných místech na zahradě taky. V létě samozřejmě :mrgreen:
Důležité je i správně změřit a kupovat boty, kde lze vyndat ta vložka. Některé děti mají širší nohu, vyšší nárt. Ne všechny boty jim sedí.
Bydlíme ve městě, takže podrážku volím tak akorát tvrdou, nekupuju ty tvrďáky z Lidlu, vždy jdu do obchodu zaměřenou na dětskou obuv.

Aliik
Echt Kelišová 8314 příspěvků 27.02.17 10:26

Taky střídám, starší má téměř vše Superfit - má extra úzkou nohu a vše ostatní je ji strašně široké. Mladší má nožičku normální až širší, ta nosí hlavně značku Viking (taková širší obdoba Superfitek, velmi lehké s goretexem), na jaro má barefoot Vivo a na léto Keen CNX (ta ohebná řada, kompromis i pro barefooťačky) ;) Na doma kožené capáčky od capiki, máme i ve velikosti pro 5ti leté dítě ;)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16454 příspěvků 27.02.17 10:27

Většinou dávám Fare nebo Superfity. Ale pokud to lze, nechávám děti naboso, optimálně na zahradě. Tak se totiž (na radu fyzioterapeutky) nejlépe aktivují svaly nožiček a ty se pak vyvíjejí správně.

unuděná
Kelišová 5553 příspěvků 2 inzeráty 27.02.17 10:32

Já osobně jdu cestou pevné botky v chladných měsících a chůze naboso v teplých měsících. Syn začínal chodit v létě, takže úplně naboso, případně staré ponožky, dcerka v zimě, tam jsme museli jít do kožených kotníkových botek. Řešila jsem to s ortopedem, protože cesta BF se mi taky líbí, ale jelikož mám děti velké (a těžké)-syn měl asi 13 a dcera 12 kilo v začátku chození, bylo mi doporučeno kotník zpevňovat kvůli borcení kloubů. Co je na tom pravdy netuším, ale nožičky mají zdravé.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 27.02.17 10:36

Když už tady je to téma :) synek už tak 2 týdny, vždycky udělá doma jen pár krůčků. Jenže doma to máme malinké a tak ho nic nenutí chodit. Tak jsem si říkala, že bych ho vždycky na procházce na chvilku vyndala z kočárku a trénovali bysme chození, teď začíná být venku teplo a sluníčko. Co myslíte, je to dobrý nápad, nebo mám ještě počkat?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >