První boty pro dítě - špatná velikost . Co teď?

Anonymní
8.4.16 16:35

První boty pro dítě - špatná velikost .. co teď?

Ahoj holky, šla jsem do obchůdku s dětskými botami u nás na menším městě… byla tam dvacetiletá holčina, která mi nebyla schopná vysvětlit ani rozdíl mezi koženými capáčky a Attipasy (teď už vim, že jsem se měla otočit a jít pryč :( )… nakonec jsme na nožičku dali Attipasy a odnesli si dom velikost M, přičemž sem pani prodavačku nechala omačkat nožičku, zdáli se mi nafest.. ona že ok, měli jsme je 2× venku a n edalo mi to, měřila sem malému nožičku a měl by mít Lka… Nevíte co teď? Nemáte zkušenost? Lze boty ještě vrátit? Stály 500 Kč :( Sem hloupá, když mě odbyla že typ bot je věcí názoru. tečka. měla sem se otočit na patě a už tam nechodit :( díky za rady- koupili sme je minulý týden..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.4.16 16:41

Při koupi zboží přímo v obchodě ti nárok na vrácení nebo výměnu zboží nevzniká, vše je na dobré vůli prodavačky. A to jsi neviděla, že mu bota nesedí? Jsi taky mohla „omačkat“ tu nohu, proč by jako měla prodavačka, to jsi nesvéprávná? :mrgreen: No vzhledem k tomu, že do obchodu se ti očividně nechce jít ji slušně poprosit o výměnu, tak ti nikdo neporadí :mrgreen: Nechápu jak čekáš, že by se to asi tady dalo vyřešit :mrgreen: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
8.4.16 16:43

Hlavně ona prodavačka chce prodat, takže všechny budou říkat „sedí, sluší“, „to se dnes takto nosí“ a „doporučuji k tomu toto, toto a toto“.
Když tobě se boty nezdály, proč si neřekla, že chceš zkusit Lka?

Btw. ona dneska prodavačka není extra znalá oboru ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
8.4.16 16:48
@zvidavajanca píše:
Hlavně ona prodavačka chce prodat, takže všechny budou říkat „sedí, sluší“, „to se dnes takto nosí“ a „doporučuji k tomu toto, toto a toto“.
Když tobě se boty nezdály, proč si neřekla, že chceš zkusit Lka?Btw. ona dneska prodavačka není extra znalá oboru ;)

to ne malé, pán velký :D sorry, tak hezky jsi to napsala, že jsem si vzpoměla na jistou záležitost s kupováním trika :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
8.4.16 17:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky, šla jsem do obchůdku s dětskými botami u nás na menším městě… byla tam dvacetiletá holčina, která mi nebyla schopná vysvětlit ani rozdíl mezi koženými capáčky a Attipasy (teď už vim, že jsem se měla otočit a jít pryč :( )… nakonec jsme na nožičku dali Attipasy a odnesli si dom velikost M, přičemž sem pani prodavačku nechala omačkat nožičku, zdáli se mi nafest.. ona že ok, měli jsme je 2× venku a n edalo mi to, měřila sem malému nožičku a měl by mít Lka… Nevíte co teď? Nemáte zkušenost? Lze boty ještě vrátit? Stály 500 Kč :( Sem hloupá,když mě odbyla že typ bot je věcí názoru. tečka. měla sem se otočit na patě a už tam nechodit :( díky za rady- koupili sme je minulý týden..

Ale to má náhodou pravdu. Jako byla jsi v prodejně s obyčejnou prodavačkou, ne ve zdravotních potřebách nebo specializovaným obchodě s odborníkem. Když se ti zdály malý, tak asi malý byly, ne? Jako na nákup bot pro děti bys měla jít informovaná ty nebo jít opravdu na specializovaný pracoviště. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3711
8.4.16 17:17

@martina.se
Já právě proto vždy prodavačky odmítám, pokud nepoteřbuju, aby dělaly podavačky (z vrchních tyčí, skladu) :lol:
Ale nechat hodnotit, co si zkouším ne, oni jsou orintovány na prodej, protože bonus. Orinetaci na zákazníka plní vlezlostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16515
8.4.16 17:20

Prodala bych je a koupila nove

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.16 17:21
@zvidavajanca píše:
@martina.se
Já právě proto vždy prodavačky odmítám, pokud nepoteřbuju, aby dělaly podavačky (z vrchních tyčí, skladu) :lol:
Ale nechat hodnotit, co si zkouším ne, oni jsou orintovány na prodej, protože bonus. Orinetaci na zákazníka plní vlezlostí.

Holt problémy s orientací jsou těžké :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5580
8.4.16 17:31
@Iustitia omnibus píše:
Při koupi zboží přímo v obchodě ti nárok na vrácení nebo výměnu zboží nevzniká, vše je na dobré vůli prodavačky. A to jsi neviděla, že mu bota nesedí? Jsi taky mohla „omačkat“ tu nohu, proč by jako měla prodavačka, to jsi nesvéprávná? :mrgreen: No vzhledem k tomu, že do obchodu se ti očividně nechce jít ji slušně poprosit o výměnu, tak ti nikdo neporadí :mrgreen: Nechápu jak čekáš, že by se to asi tady dalo vyřešit :mrgreen: :roll:

Tak já třeba při koupi prvních botek netušila, jaké a jak mám vybrat. Něco jsem načetla na netu, ale stejně jsem pak šla do obchodu s dětskou obuví a nechala jsem si poradit prodavačkou. Kdybych nohu ohmatala, vůbec mi to nepomůže, fakt jsem nic necítila. Prodavačka taky zhodnotila šířku nohou a doporučila užší botky apod. Dodnes, pokud potřebuji vědět, jak velké botky mám dcerce 2,5 r koupit, jdu nejdřív do onoho obchodu, tam mi to řeknou a když si boty nevyberu tam, tak aspoň vím, jaké koupit jinde, třeba v levnějším obchodě, kde pochybuju o znalostech personálu.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 18:57

Tak jsem na tom presne ja @Fazulina nacetla jsem si dopredu, ale spolehala na to, ze specializovany detsky obchod na boticky budeme cloveka, ktery je zbehly, holt jsem se spletla a vyslo to draho, jsem zbrklous, bohuzel jsem pres attipasy necitila zda je spicka ok nebo ne, pani chtela dat prckovi prvne jeste mensi velikost coz se mi nezdalo… takze ano spolehala jsem ze clovek, ktery tam prodava se vyzna, od prodejce specializovaneho to ocekavam… k tomu, ze jsou male jsem dosla tim, ze jsem merila domu nohu, a srovnavala tabulku attipasu s delkou a cislem boty, pak vychazi Lko… chtela jsem se jen poradit zda je sance na vraceni penez a bot… pujdu to zkusit, ale pocitam s tim ze bazar to jisti

• Nahlásit
  • Citovat
5580
8.4.16 22:29

No, já jsem snad měla štěstí, já jsem pak už nic neměřila a věřila, že malé boty jsou OK, chodila v nich teda docela krátce, protože pak byla zima a musela mít zimní a na jaře už byly malé. Což jsem zjistila tak, že jsem opět šla do obchodu a zeptala se na velikost. Jako chápu, že si můžu doma změřit nohu a přičíst 1,5 cm a koupit podle toho botu s délkou stélky, ale raději to jistím takto:-).

Jinak já bych ty boty teda nechala, protože podle mě mu malé nebudou, možná tak akorát, kolik toho nachodí? Koukla jsem se, že jsou to boty pro úplně začínající chodce… Chvilku v nich odchodí, pak je prodáš za polovic a koupíš nové:-). Nebo radím prodat na bazaru hned. Myslím, že Ti ochozené botky asi na reklamaci nevezmou, ale za zkoušku to stojí. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
8.4.16 23:05

@martina.se suší suší, velikost akorát, vy moc dlouhá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
9.4.16 12:36
@zvidavajanca píše:
@martina.se

já si taky poradím sama, někdy jsou ty „odborníci“ skutečně super. Malý má extra širokou nohu, měsíc zpět jsem kupovala boty - to musíte takové super, máme tu superfit, skvěle sedí atd.. říkám - jsou hubené, já si něco najdu, no pořád hustila, že nic takového nemají a ejhle, krásné široké botky, placatá podrážka, měkké, lehce vyztužená pata, Fare - o 2/3 levnější jak superfitky - to se jí asi nehodilo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama