První zoubek

534
12.1.06 20:35

první zoubek

Někde sem četla,že zuby rostou v přesně určeném pořadí.Každému dítku vylezou sice jindy,ale který zub první je prý dáno.Je to fakt ?U nás se nejspíš něco klube,ale tam kde by mělo není ani stopa..tak teď nevím .. :D
tak jestli někomu vylezl první zoubek jinde něž prý měl tak písněte :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1436
12.1.06 20:37

Ahoj, no jasne, ze lezu, ako sa im zachce :-)) Synovi sice rastli „normalne“, ale pocula som, ze prve sli horne, alebo stolicky. Ale vascinou idu prve tie spodne jednotky.
Ja som si tiez myslela okolo toho pol roka, ze uz nieco lezie a inde, ale nakoniec to bol plany poplach a prvy zub mal syn pred 8m.
Tak nech vas zubky moc netrapia!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
12.1.06 20:50

Nam prvni vyrostly spodni jednicky (obe zaraz) a kamaradcine chlapeckovi vyrostly misto toho vrchni jednicky. Co z toho je spravne podle tabulek netusim…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
12.1.06 21:07

Takže jen pro zajímavost a porovnání-cituju-

• jako první asi v 6 měs.se prořezává dolní řezák poněmž hned následuje jeho soused
  • asi v 7měs. horní řezák a do 8 měsíců jsou prořezány čtyři horní přední zuby
  • mezi 9-10 se objeví zbývající dva spodní řezáky
  • pak stoličky
:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
12.1.06 21:08

Takže jen pro zajímavost a porovnání-cituju-

• jako první asi v 6 měs.se prořezává dolní řezák poněmž hned následuje jeho soused
  • asi v 7měs. horní řezák a do 8 měsíců jsou prořezány čtyři horní přední zuby
  • mezi 9-10 se objeví zbývající dva spodní řezáky
  • pak stoličky
:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
12.1.06 21:18

Ahoj, tak nam vyliezli naraz v 6 mesiacoch hned dva: dolna a horna jednotka, uz neviem ci vpravo alebo vlavo. Do jedneho mesiaca mal Misko 5 zubkov, dva hore a tri dole. Teraz ma 7 mesiacov aj 3 dni a tlacia sa mu uz aj horne dvojky.
Elen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
12.1.06 21:57

Ahoj,
buď v klidu. Malému začaly růst zuby ve 4 měsících a to horní špičáky!!! Takže máme doma skoro upírka :wink:
a teď se nám spolu s předními zuby klubou i stoličky, takže klídek a buďme rádi že rostou :D

Jeny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
12.1.06 23:25

Ahojky!
Tak nám vyrostly nejprve v pěti měsících jednička dole, hned vzápětí druhý dole a teď čekáme, kde se objeví další… :lol:
papa Lilinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
13.1.06 10:14

Ahojky,

tak nám vyrostli v 5,5měs spodní jedničky a v 7měs mu vyrostla pravá horní dvojka a jednička :lol: . Levá horní jednička je momentálně na cestě…

A je protivný jak můra 8O :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
14.1.06 21:53

Ahoj, no, naší dceři bude za 10 dní 8 měsíců a zatím nemá zub žádný, pořád ji kojím, papá pěkně příkrmy, doktorka mi říkala, že prý je to proto. Příroda to tak prý zařídila, že kojené děti mají zubíky později, tak nevim, co je na tom pravdy…Jen doufám, že jí nějaké někdy vyrostou! :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
14.1.06 21:59

No, náš malý byl kojen pouze 7 měsíců a první zoubek mu vylezl na narozeniny. V 18měsících měl zuby 4 a pak během dvou měsíců mu dorostl zbytek do 16 zoubků.
A zuby také nerostly v předem daném pořadí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
14.1.06 22:12

Tak naší cácorce vyrostly první zoubky v devíti měsících. Zoubky rostly po dvou nebo čtyřech. Teď má zubů plnou … pusinku :lol:
Někde jsem četla, že jako poslední rostou špičáky (ty nám daly asi nejvíc zabrat), ale u nás budou poslední dolní dvojky (jedna už je venku, druhá se o to pokouší).
Kamáradka má holčičku, které spodní jedničky vykoukly ve třech a půl měsících (kojí).
Zdravé zoubky, vylezlé v jakémkoli pořadí přeje Ch.
Jo - na dásně dávám při prořezávání Calgel a jsem s ním spokojená - mně moc pomohl, když mi rostla osmička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
14.1.06 22:57

Ahojky,

nám se zatím ještě žádný neprořezal, ale kamárádčině holčičce vylezly ve 4 měs. všechny 4 jedničky najednou. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
15.1.06 07:54

Ahojky,
s tou závislostí na kojení se mi to moc nezdá. Já kojila 2 měsíce a pak 4 měsíce už jen odstříkávala a dávala z lahvičky. První zub vylezl až v 8 měsících. :lol: A také nerostly ve správném pořadí. Moc nás to netrápí, hlavně, že má všechny. 8)
Udělala jsem tabulku růstu zoubků, tak jestli chcete, můžete se mrknout. :wink:
http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
budulinek2011
28.9.11 10:38

Ahojky holky.. Mala ma pul roku a az se ji klube zoubek.. Na dasinkach jsou videt carecky od tech zoubku .. Má je tesne pod dásnem a na dotek uz jsou i citit. Za jak dlouho myslite ze se vyklubou?? Muze to byt treba i mesic?? To je asi hloupost co,? ze by treba jen povylezl a zase dost??

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama