Nebyla jsem na prvotrimestrálním screeningu

Anonymní
5.8.11 11:03

Prvotrimestrální screening

Ahoj holky prosim vas o radu nebyla jsem na prvotrimestralnim screeningu a byla jsem az ted v 16tt na odberu krve myslim,ze se to jmenuje triple testy byli negativni :-) Myslite,ze se mam nejak znepokojovat,ze jsem nebyla na tom prvot.screeningu? dekuji za odpoved mam hrozny strach,aby bylo miminko zdrave.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1721
5.8.11 11:30

Ahoj, já myslím, že pokud testy dopadly dobře, mohlo by Tě to trochu uklidnit. A pokud ne, zeptala bych se asi svého doktora/ doktorky, proč Tě na screening neposlal/a nebo Ti ho neudělal/a, ikdyž už je asi pozdě, protože ten screening se určitě musí dělat v určitém období. Pokud bys chtěla mít jistotu, určitě bych konzultovala s lékařem, jestli jsou další možnosti se nechat nějak vyšetřit, něco podobného tomu screeningu a vyzkoušela je. Jinak dle tvého 16 týdnu předpokládám, že máš TP v lednu. Máme soukromou skupinu s lednovým termínem a jsou tam moc příjemné a zkušené holčiny, tak si požádej o přístup moderátora a třeba se dozvíš víc, nebo bude někdo mít podobnou zkušenost ;-)Měj se, pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1319
5.8.11 11:51

Ted už vydrž do velkého utz v 20.tt, tam ti pěkně podrobně zkontrolují a změří všechno. Držím palce, ale všechno bude určitě v pořádku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3622
5.8.11 11:56

prvotrimestralni screening neni nutnej..ja jsem na nem byla jen kvuli tomu ze jsem se na nej sama objednala jinak bych sla na 3D az ve 20.tt to uz muj gynekolog posila vsechny..nemusis se znepokojivat..kdyby tripletesty vysly spatne tak by te na nej doktor poslal i ted..ale vse mas zatim OK..a delal ti doktor nebo nekdo ultrazvuk ve 12.tt? to prozatim staci a musis vydrzet do toho 20.tt ale ja te chapu ja jsem screeening v prvnim trimestru sla hlavne kvuli tomu abych byla klidnejsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.11 11:58

A ten velky ultrazvuk je jak kontoluji vsechny organy atd. a poznaji tam vsechno? Jinak me ted ty vysledky vysli negativne. Ale jak pisete velky ult ve 20tt,ale doktorka si me pozvala az 22tt. neni to pozde? Jinak mi doktorka vubec nerekla o prvotri.screeningu,tak proto jsem na nem vubec nebyla. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
1319
5.8.11 12:04

Všechno se pozná stoprocentně až po narození, někdy i později…22.tt je v pohodě, dělá se to po 20.týdnu, nemusí být přesně ve 20. my jsme viděli krásně všechno, vnitřní orgány, obličej, počítali jsme prstíčky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3622
5.8.11 12:04

me muj doktor o tom screeningu taky vubec nic nerekl..
ne ne ve 22.tt urcite neni pozde..myslim ze se na nej chodi mezi 20.-az 24.tt a taky zalezi jaky mas termin v prukazce podle ultrazvuku..me to nesedelo o 9 dni tak na tom prvotrimestralnim jsem byla dokonce ve 14.tt a na tom ve 20.tt jsem taky byla kolem toho 22.tt myslim ..tam ti kontrolujou uplne vsechno..organy atd..a jestli ti tvuj doktor dela ultrazvuk kolem toho 12.tt tak tam kontroloval treba nosni kustku atd..opravdu neni treab se znepokjovat..na te prvotrimestralni screening podle me vetsina doktoru neposila..mozna starsi matky jo ale jinak ne-e..ja si platila 1000kč abych na nej sla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.11 12:08

Ve 12 tydnu jsem byla na ult u me doktorky nic vic pak odber krve v 16tt a v 17tt ult a ted me objednala az za mesic a rikala,ze se podivame na ty organy to bylo vsechno. Tak nevim jsem nervozni a hrozne me vadi,ze jsem nebyla na tom screeningu. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
1912
5.8.11 12:12

Mě ten prvotrimestriální screening dr. nabídl a musela jsem si na něj dojed jinam a taky si ho sama hradit, není nutnej, ale dr. mi ho doporučil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3622
5.8.11 12:15

tak to mas porad vic utz nez jsem mela ja..me delal doktor jen na zacatku do 12.tt a pak jsem sla az na ten ve 20.tt a pak ve 29.tt ..za 6 dni mam termin a od ty doby jsem utz nemela…niceho se neboj..postup tvoji doktorky je zcela spravny..kord kdyz ti vsechny testy vychazeji dobre..moje segra ma 5ti mesicnoho chlapecka a na prvotrimestralnim screeningu taky nebyla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Raďulle
5.8.11 12:53
Anonymní píše:
Ahoj holky prosim vas o radu nebyla jsem na prvotrimestralnim screeningu a byla jsem az ted v 16tt na odberu krve myslim,ze se to jmenuje triple testy byli negativni :-) Myslite,ze se mam nejak znepokojovat,ze jsem nebyla na tom prvot.screeningu? dekuji za odpoved mam hrozny strach,aby bylo miminko zdrave.

Já na něm taky nebyla, a znám hoooodně holek co tam nebyly, u nás je to složitější, musí se tam do okresního města a je to na objednávku a nekdy se to časově nestihne. Buď vklidu až bude něco špatně tak ti dr. poví, vím že prvotrim. screening je přesnější ale nesmíš přemýšlet nad tím coby - kdyby… určitě bude vše v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.8.11 14:03

Moc vam dekuji holky jsem trochu klidnejsi v tom 12 tydnu mi doktorka ukazovala ocicka, nosanek,pusinku,nozicky a rucicky. Musim pockat na ten dalsi ult. je to ale az za mesic :-( fakt moc diky

• Nahlásit
  • Citovat
3622
5.8.11 14:06

tak vidis..to ti v tom 12.tt ukazala dsot..to ze ti ukazovala nosanek a videla jsi nosni kustku tak treba znamena ze Downova choroba je vyloucena :)) ..mesic utece jako voda..uvidis:))stejne se clovek bude stresovat cely tehotenstvi..a pak vlastne i celej zivot:)) :lol: ..ja mam 6 dni do terminu a porad se strasim nejakejma myslenkama:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Raďulle
5.8.11 14:08
Anonymní píše:
Moc vam dekuji holky jsem trochu klidnejsi v tom 12 tydnu mi doktorka ukazovala ocicka, nosanek,pusinku,nozicky a rucicky. Musim pockat na ten dalsi ult. je to ale az za mesic :-( fakt moc diky

to máš dobrý já neviděla ani toto, prcek byl zády…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.8.11 14:16

Alice 6 dni do terminu no teda :-) Hlavne ti preji at to zvladnes a preji krasny zdravoučky miminecko :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama