Prý slabé bříško miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Stojka
Nováček 1 příspěvek 12.07.19 10:31
Prý slabé bříško miminka

Ahojte, přišla jsem se k vám poradit a zjistit váš názor na naši situaci…máme doma 5,5 měsíčního chlapečka, který je dle mého názoru živé, šikovné dítko, ale asi tak od 3 měsíce se mi zdálo, že při pasení koníčků má hlavičku lehce nakloněnou ouškem k pravému ramínku (ne otočenou, ale spadenou, že má pravé ouško blíž k ramínku než to levé)…pediatr nic neobjevil, pochválil nás, že paseme krásně (zrovna tu hlavičku držel pěkně)..ostatní rodina si taky ničeho nevšimli, jen když jsem je na to třeba upozornila, tak uznali „jojoo, trochu tu hlavičku nakřivo má..ale to se spraví“…mě to stejně nedalo a objednala jsem ho k fyzioterapeutce…v době, kdy jsme k ní šli (4 měsíce) se malej uměl přetáčet na oba boky, dokonce i na bříško přes levý bok, na bříšku se mu moc líbí, vydržel klidně i čtvrt hodiny…vyšetření u fyzio probíhalo tak, že malýho nechala ležet a ať se ukáže, co umí…no samozřejmě, že byl vykulenej kde je a co za cizí bábu na něj kouká, takže chvíli ležel jak pecka…pak se rozhýbal, otočil se na bříško přes ten levý bok, na oba boky, pásl (s mírně nakloněnou hlavičkou)…její závěr: má prý slabé bříško, protože na zádech prý nedrží nohy nad sebou a nechytá si je do rukou, což by v tomhle věku měl dělat skoro pořád a jen na chvilinku si je položit a on to prý dělá naopak-jen na chvíli zvedne a bác s nima dolů…a že už by se taky měl otáčen na bříško i přes ten druhý bok…na nakloněnou hlavičku ukázala jeden cvik na protažení krčku, ať ho správně nosíme a dáváme mu hračky na druhou stranu…na můj dotaz jak teda to bříško posílit řekla, že na to žádný cvik není…doma jsme občas cvičili na tu hlavičku, ale už to není skoro vidět a myslím, že se to rovná časem, jak si posiluje svaly…teď v 5,5 měsících se teda pořád neotáčí přes ten druhý bok na bříško (jen občas se mu to podařilo), ale už se mu podařilo párkrát přetočit z bříška na záda, snaží se vzpírat s nataženýma rukama a staví se už na kolínka a uplazí skoro metr a půl…

• a teď konečně můje dotazy: jak u vás probíhalo vyšetření u fyzioterapeutky? zkoušela na mimi nějaké ty cviky aby zjistila jak na tom svalově je? nebo taky jen čekala co mimi dokáže??

Řekla někomu z vás taky, že má mimi slabé bříško (ikdyž se přitom otáčí na bříško, na což podle mě potřebuje bříško silný, navíc doma ty nožky má nahoře pořád)?
Otáčelo se někomu miminko na bříško jen přes jeden bok?? naučilo se to potom nebo je něco špatně? (protože na toto nám řekla že moc zaklání hlavičku a proto mu to na tu druhou stranu nejde).
Nebo co dělali vaše mimi v 5,5 měsících? myslela jsem si že je vývojově v normálu ale dle fyzioterapeutky nám dá prý 14 dní, zkoukne nás znova a pak pošle na vojtovku, když by žádná změna…no nakonec jsme tam za těch 14 dní nešli protože se mi ta fyzio nějak nezdála…vás prosím o jakýkoliv názor…díky moc :mavam:

Reakce:
Alyss1
Závislačka 3141 příspěvků 12.07.19 10:48

Vysetreni u fyzio probiha presne jak popisujes.

Takhle z netu bez toho abychom mimino videli ti moc neporadime.

Kazdopadne: jakkakoliv asymetrie je spatna a muze mit negativni dusledky do budoucna.

Takze urcite hracky a manipulace s miminem jak rekla.

Pak jeste poradim jeden “cvik”. Nauc ho otacet na druhou stranu. Je na zadech, ma pokrcenou nozku, chytnes ji za kolinko a trochu ho za tu nohu natocis na bok - tim smerem kam to neumi. Ale jen trochu, az zaberou svaly s zbytek at udela sam:) to je cele.

Heivka
Závislačka 4102 příspěvků 12.07.19 10:49

@Stojka U nás fyzioterapeutka nejdřív koukala co dcerka dělala sama a pak jí vyšetřila takovým tím způsobem že zvedla za ruce, zvedla za ruku a nohu a podobně a to dceři bylo nějakých 9týdnů, potom jsem s ní do půl roku cvičila díky na břicho - takové překulení na bok aby se reflexivně zvedla horní půlka těla. A taky mě důkladně vyslechla a poprosila o natočení některých pohybů v domácím prostředí. Ale já s dcerou šla na fyzioterapii přes neurologa, paní mi doktor doporučil a dostala jsem pro ní dlouhou lékařskou zprávu.

ugluk
Hvězda diskuse 46978 příspěvků 12.07.19 11:19

Diagnózu slabé bříško si mé dítě odneslo někdy ve 2 m, k tomu hromadu dalších diagnóz ve stylu - v 8 týdnech ještě dělá něco, co už mělo přestat dělat v 6, atd… Samozřejmě při vyšetřeních leží jak pecka a směje se, takže já nosím natočená videa. K otáčení - ve 3,5 m se začalo mimčo otáčet na jednu stranu a tak o 4-6 týdnů později i na tu druhou, byť tu rvní má stále radši. Dostala jsem nějaké „cviky“, jak ho podporovat. Ale zrovna dneska na kontrole u rehab. dr., že ještě úplně nedělá něco, co mělo umět už před 14 dny. Ach ty tabulky.

Ornwen
Kelišová 5334 příspěvků 12.07.19 12:38

Slabe brisko mel. jeste na poslednim vysetreni ve trech letech mel maly rozestup brisnich svalu. Ale normalne nic videt neni. Vsude vyleze, je mrstnej jak opice. Prohlidka byla obdobná, po dohode jsme pak cvicili chvili vojtovku = asi tri mesice, aby pozdeji nemel problémy se zady. Ale mohla sem si vybrat, predilekci nemel, ta se objevila az pri stoupani.

lichokopytník
Nováček 2 příspěvky 12.07.19 15:02

Myslím, že děláš chybu. Počítej s tím, že je možné, že ve 4 nebo 5 letech budeš pak řešit spadlé kotníky nebo nohy do X, dítě už k cvičení budeš nutit mnohem hůř a s nejistějším výsledkem než kojence, nebudeš na to mít tolik času (práce, dítě celý den ve školce) a bude se to korigovat hůř. Existuje asi i varianta, že se to srovná samo, bez tveho přičinění, sama posuď nakolik je to pravděpodobné. Jinak vyšetření se podle popisu zhruba rovná tomu, jaké absolvovalo moje dítě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 15:18

Nějaké cviky na motivaci a posílení jsou v knížce Rozvíjej se, děťátko od Evy Kiedroňové. Je tam taky spousta fotek, přesně popsáno co a jak ohledně zraku, sluchu, pohybu atd. v jednotlivých měsících. Jsou tam příklady, co je špatně, co je správně.

Váš příspěvek
Reklama