Psychosomatika - bolesti bricha

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17
24.5.22 11:24

Psychosomatika - bolesti bricha

Bolesti bricha a psychosomatika?

Zdravim lidicky
Chtel bych se zeptat jestli je normalni mit silene bolesti bricha z uskosti a strachu z nemoci a smrti?

Dostal jsem lyrica 75 0-0-1
Predtim jsem mel 25-0-25 pragia nebo tak neco a bez efektu
Jsem totalne ospalej, klepe se mi cele telo zevnitr, i ruce se lehce chvejou, jak opilej a unavenej v jednom..

Byl jsem na vysetrenich, kde se nic neprokazalo, ve ctvrtek na me jeste ceka kolonoskopie a ve stredu vyšetřeni zaludku, ale psychiatricka mi diagnostikovala- uzkostnou poruchu..
Je mozne ze se takovej stav bolesti a zachvatu a do toho vseho mam levou stranu brisnich svalu ochablou, jestli todle ten stres, strach a uzkost dokaze???

Viim omlouvam se, ze nejsem maminka, ale jsem po 2 operacich plotenek a pupecni kyly a mam dozivotni duchod a doma 2 deti, takze sem v roli matky, den co den..dekuji za vasi pozornost a popr pomoc a zkusenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
744
24.5.22 11:49

Lyrica a Pragiola je stejný lék (pregabalin) od různých výrobců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
24.5.22 11:53

Pokud se strachujes o svou i budoucnost děti - to znamená velký stres! Což se může somatizovat do různých tělesných obtíží! Pokud máš pocit, že tvé obtíže souvisí pouze s hlavou- lze s tím krásné pracovat. Doporučuji na fb skupinu psychosomatika a etikoterapie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6193
24.5.22 11:57

Určitě je to možné. Je dobré, že jdeš na vyšetření, které tvoji teorii potvrdí nebo vyvrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
24.5.22 12:30

U tebe se to může kombinovat s nerovnováhou středu těla. Jestli jsi po operacích, špatné ploténky, špatná záda, špatné břišní svaly, diastáza… to všechno může mít za výsledek bolesti nebo horší bolesti. Takže by to k psychiatrické a psychologické péči chtělo fyzioterapie. Nějaké vhodné mírné cvičení na posílení středu těla + by mohlo být výborné plavání. To by celkově mohlo i přispět k lepšímu psychickému stavu. Takže až se dovyšetří jestli tam není nějaká patologie, nebo třeba helikobacter v žaludku, tak by bylo dobré, se dostat k dobrému fyzioterapeutovi. Nechat si u praktika napsat rehabilitace a začít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
24.5.22 14:54

@Okta ja prave s plavanim mel super zkusenosti, jezdime kazdy tyden s detma, ale po poslednim Plavani se mi ta bolest rozbourila, az do lopatek trapez a krku, div sem nedostal infarkt..
Bolesti jsou hlavne v sede a v nejake rotaci, myslim, ze to nemusim byt zrovna psychosomatika..

Fyzio sem chodival pravidelne, ale s duchodem 8000 to moc dobre zkloubit nejde..
A posledni rehabky jsem ukoncil, pac sem mi bolest stupnovala a bylo to spis horsi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
26.5.22 20:57

Zdravim..tak jsem po vysetreni kolonoskopie a mam slabsi zanet v Terminal Ileu 5-7cm, a nejake slabsi hemeroidy,,dostal jsem leky a jestli sem to dobre pochopil ytak je to crohnova nemoc..v pondeli jdu jeste na fyzio s tou nefunkcni levou stranou bricha a dalsi tyden na hadici do zaludku, a tam se dozvim vysledky odberu z dnesniho vysetreni… :roll: :roll: takze to vypada, ze to psychosomatika byly i nebyla.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat