Půjdete na čtvrtou dávku vakcíny? ;-)

Napsat příspěvek
Velikost písma:
34322
21.8.22 19:58

Mozna by bylo dobry se nejdriv mrknout na oficialni nezkreslene statistiky, nez tady nekdo zacne neco vykrikovat.
Co se tyce poctu na jip, tak uz prevladaji ockovani (po prepoctu). A lide s reinfekci se na jip prakticky nedostanou.
Na deltu to mozna zabralo, ale omikron se chova jinak a kosi spis ockovane.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24771
21.8.22 19:58
@Náhodný host píše:
@lucad77 Bohužel to moc nevypadá, že by měla být kombinovaná vakcína, např. Moderna na Covid s vakcínou proti chřipce v jedné dávce. Co vím, tak vakcína na chřipky se dělá jinak, to by se asi muselo kombinovat s Novavaxem. Nová vakcína proti novějším či posledním variantám viru tu taky není. Já spíš vyčkávám, protože další vlna přijde asi až na podzim. Teď nějaká vlna byla, pak to šlo zas dolů, naposledy to zase stoupalo. Ale i tak si myslím, že pokud něco bude na podzim, třeba v říjnu, tak to bude horší. Takže nechat se očkovat v září, aby od října tu byla posílená imunita. Navíc je lepší mít trošku delší dobu mezi posilujícími dávkami. Mít to moc často po sobě nemá smysl, lepší je mít ten interval delší.

Já jsem byla na posilující už vloni v listopadu, ale teď jsem opět měla covid, tak předpokládám, že nějakou imunitu zas budu mít. S těmi vakcínami nevím právě, pořád doufám, že se objeví něco lepšího. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
My Melody
21.8.22 21:48
@Ip man píše:
Další nesmysl. Jak vás, „poctivě“ očkované, může ohrožovat neočkovaný kolega? Nebylo to spíš naopak, že očkovaní mávali očko certifikátem a lítali všude bez PCR testů i s příznaky a tím ohrožovali bezhlavě všechny kolem?

Logika konzumentu vakcinacniho marketingu : lidi, kteri jsou chraneni ockovanim, se boji nechranenych neockovanych a chteji, aby se nechraneni chranili ockovanim, ktere neochranilo chranene… :) a tak dale, dokolecka dokola. :D

  • Citovat
  • Upravit
My Melody
21.8.22 22:02
@Lucie_Sx píše:
Mozna by bylo dobry se nejdriv mrknout na oficialni nezkreslene statistiky, nez tady nekdo zacne neco vykrikovat.
Co se tyce poctu na jip, tak uz prevladaji ockovani (po prepoctu). A lide s reinfekci se na jip prakticky nedostanou.
Na deltu to mozna zabralo, ale omikron se chova jinak a kosi spis ockovane.

Hezky preprint, ktery upozornuje na nekvalitu udaju z Anglie, ukazuje, jak jde cachrovat s cislami.

https://www.researchgate.net/…_vaccination

  • Citovat
  • Upravit
2603
21.8.22 22:53
@lucad77 píše:
Já jsem byla na posilující už vloni v listopadu, ale teď jsem opět měla covid, tak předpokládám, že nějakou imunitu zas budu mít. S těmi vakcínami nevím právě, pořád doufám, že se objeví něco lepšího. :nevim:

Tak to se celkem ví, že dostat Covid lze jak po několika očkováních, tak i po prodělaném Covidu. Virus stále mutuje, současně více variant, ale průběh bývá v obou případech lehčí. To potvrzují statistiky, čísla nelžou - tedy pokud jde o oficiální čísla a ne nějaký trollů placených z Ruska.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2603
21.8.22 22:57
@My Melody píše:
Logika konzumentu vakcinacniho marketingu : lidi, kteri jsou chraneni ockovanim, se boji nechranenych neockovanych a chteji, aby se nechraneni chranili ockovanim, ktere neochranilo chranene… :) a tak dale, dokolecka dokola. :D

Tohle je všeobecně známé, při určité proočkovanosti se infekce nešíří, nebo velmi limitovaně. Jakmile stoupne procento neočkovaných, tak se najednou objeví ti nemocní. Třeba taková TBC i další nemoci, na které se klasicky a dlouhá léta očkovalo. Dlouhé roky bez výskytu nemoci a najednou změna situace - rodiče, co nedovolili očkovat své děti, potom přistěhovalci z jiných zemí bez očkování - a staré nemoci se znovu objevili. Ano, ti antivaxeři ohrožují ostatní, kdežto ti očkovaní chrání i ostatní. To jsou léta staré zkušenosti, nevymyslel to profesor Prymula, je to dlouho známý fakt.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
114
21.8.22 23:05
@heluska1992 píše:
Nebyla jsem ani první :mrgreen:

Já také a nikdo z mé rodiny nebyl očkován, jsme živí a zdraví :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2603
21.8.22 23:08
@Lucie_Sx píše:
Mozna by bylo dobry se nejdriv mrknout na oficialni nezkreslene statistiky, nez tady nekdo zacne neco vykrikovat.
Co se tyce poctu na jip, tak uz prevladaji ockovani (po prepoctu). A lide s reinfekci se na jip prakticky nedostanou.
Na deltu to mozna zabralo, ale omikron se chova jinak a kosi spis ockovane.

Právě statistiky hovoří zcela jasně, co se týče počtu onemocnělých i pokud jde o těžké průběhy vč. nutné léčbě na JIPce. Tady někteří budou křičet dokola naprosté lži nebo výmysly, případně co nedokázali někde pochopit. Je i známo, že ti horliví antivaxeři po změně situace, válce na Ukrajině, najednou nechali štvaní proti Covidu a začali šířit ruskou propagandu, co se týče Ukrajiny. Ale jsou i lidi jaksi hloupí sami od sebe, rádi mají konspirační teorie, přijdou jim zajímavé. Ti to pak šíří dál, ač je neplatí nikdo.

Je zajímavé, jaký postoj měli poslední dva prezidenti. Zeman i jeho člověk Prymula byli zajedno s vládou, lidi povzbuzovali k očkování a dodržování opatření. A to i v době, když ještě Zeman podporoval politiku Kremlu, v této věci se necítil vázaný. Kdežto Klaus živil konspirační teorie, štval proti očkování, dělal gesta, když chodil bez roušky, když se to nesmělo. Na rozdíl od Zemana on Rusko podporuje i nyní a jeho postoj k očkování se taky nezměnil

Rozhodně tu nebudu reagovat na každou lež, zkreslenou informaci a jiné dezinformace antivaxerů. Doufám, že většina z nich je jen hloupých, nižším IQ ale hlavně odmítáním vědeckých poznatků. A že jen malá část jsou lidi, kteří to štvaní mají v popisu práce, asi jako Klaus a různí placení trollové.

Je zajímavé, že antivaxeři měli různé pseudoargumenty proti některým vakcínám, ale proti Sputniku nebo čínské vakcíně neřekli nikdy nic. Přitom právě tyto vakcíny se ukázaly jako v praxi mizerné, i prezidenti některých zemí, kteří se tím nechali očkovat, tak onemocněli.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
21.8.22 23:55
@Náhodný host píše:
Tohle je všeobecně známé, při určité proočkovanosti se infekce nešíří, nebo velmi limitovaně. Jakmile stoupne procento neočkovaných, tak se najednou objeví ti nemocní. Třeba taková TBC i další nemoci, na které se klasicky a dlouhá léta očkovalo. Dlouhé roky bez výskytu nemoci a najednou změna situace - rodiče, co nedovolili očkovat své děti, potom přistěhovalci z jiných zemí bez očkování - a staré nemoci se znovu objevili. Ano, ti antivaxeři ohrožují ostatní, kdežto ti očkovaní chrání i ostatní. To jsou léta staré zkušenosti, nevymyslel to profesor Prymula, je to dlouho známý fakt.

Tohle se ukazuje, ze neni tak zcela pravda.
Kdyby to platilo, tak by logicky semenistem chorob byly neockovane komunity (lesni skolky, „odmitaci“ apod.). Ale ony nejsou.
Vybavuju si par ohnisek spalnicek - poslanecka snemovna, personal nemocnice Motol, na SK plne ockovana vyloucena lokalita.
Ohnisko priusnic - plne ockovane stredni skoly.
Covid - plne ockovane duchodaky.

Ono totiz hraje roli vic faktoru. Zatim to vypada, ze nejvetsi roli hraje nefunkcni vakcina (cerny kasel, tubera, covid) nebo velmi rychle klesajici protilatky (priusnice, covid, cerny kasel) a mizerne hygienicke podminky (ty plne ockovane vyloucene lokality). A pokud se takto vytvori ohnisko, pak to leti hlava nehlava bez ohledu na ockovani.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
21.8.22 23:58
@Náhodný host píše:
Právě statistiky hovoří zcela jasně, co se týče počtu onemocnělých i pokud jde o těžké průběhy vč. nutné léčbě na JIPce. Tady někteří budou křičet dokola naprosté lži nebo výmysly, případně co nedokázali někde pochopit. Je i známo, že ti horliví antivaxeři po změně situace, válce na Ukrajině, najednou nechali štvaní proti Covidu a začali šířit ruskou propagandu, co se týče Ukrajiny. Ale jsou i lidi jaksi hloupí sami od sebe, rádi mají konspirační teorie, přijdou jim zajímavé. Ti to pak šíří dál, ač je neplatí nikdo.

Je zajímavé, jaký postoj měli poslední dva prezidenti. Zeman i jeho člověk Prymula byli zajedno s vládou, lidi povzbuzovali k očkování a dodržování opatření. A to i v době, když ještě Zeman podporoval politiku Kremlu, v této věci se necítil vázaný. Kdežto Klaus živil konspirační teorie, štval proti očkování, dělal gesta, když chodil bez roušky, když se to nesmělo. Na rozdíl od Zemana on Rusko podporuje i nyní a jeho postoj k očkování se taky nezměnil

Rozhodně tu nebudu reagovat na každou lež, zkreslenou informaci a jiné dezinformace antivaxerů. Doufám, že většina z nich je jen hloupých, nižším IQ ale hlavně odmítáním vědeckých poznatků. A že jen malá část jsou lidi, kteří to štvaní mají v popisu práce, asi jako Klaus a různí placení trollové.

Je zajímavé, že antivaxeři měli různé pseudoargumenty proti některým vakcínám, ale proti Sputniku nebo čínské vakcíně neřekli nikdy nic. Přitom právě tyto vakcíny se ukázaly jako v praxi mizerné, i prezidenti některých zemí, kteří se tím nechali očkovat, tak onemocněli.

Asi bys mel prestat cist Seznam a otevrit si ty oficialni detailni statistiky :nevim:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
482
22.8.22 07:59
@Náhodný host píše:
Právě statistiky hovoří zcela jasně, co se týče počtu onemocnělých i pokud jde o těžké průběhy vč. nutné léčbě na JIPce. Tady někteří budou křičet dokola naprosté lži nebo výmysly, případně co nedokázali někde pochopit. Je i známo, že ti horliví antivaxeři po změně situace, válce na Ukrajině, najednou nechali štvaní proti Covidu a začali šířit ruskou propagandu, co se týče Ukrajiny. Ale jsou i lidi jaksi hloupí sami od sebe, rádi mají konspirační teorie, přijdou jim zajímavé. Ti to pak šíří dál, ač je neplatí nikdo.

Je zajímavé, jaký postoj měli poslední dva prezidenti. Zeman i jeho člověk Prymula byli zajedno s vládou, lidi povzbuzovali k očkování a dodržování opatření. A to i v době, když ještě Zeman podporoval politiku Kremlu, v této věci se necítil vázaný. Kdežto Klaus živil konspirační teorie, štval proti očkování, dělal gesta, když chodil bez roušky, když se to nesmělo. Na rozdíl od Zemana on Rusko podporuje i nyní a jeho postoj k očkování se taky nezměnil
Rozhodně tu nebudu reagovat na každou lež, zkreslenou informaci a jiné dezinformace antivaxerů. Doufám, že většina z nich je jen hloupých, nižším IQ ale hlavně odmítáním vědeckých poznatků. A že jen malá část jsou lidi, kteří to štvaní mají v popisu práce, asi jako Klaus a různí placení trollové.

Je zajímavé, že antivaxeři měli různé pseudoargumenty proti některým vakcínám, ale proti Sputniku nebo čínské vakcíně neřekli nikdy nic. Přitom právě tyto vakcíny se ukázaly jako v praxi mizerné, i prezidenti některých zemí, kteří se tím nechali očkovat, tak onemocněli.

Zato z vaxxerů inteligence přímo prýští. Třeba z příspěvků uživatele @bse.pedro :P. Ten je tak inteligentní, že stěží dokáže napsat příspěvek bez pravopisných chyb.

Mimochodem, když jsme u té inteligence a vědeckých poznatcích, zeptejte se ve svém okolí, kolik lidí se nechalo naočkovat kvůli hospodě, cestování a teniskám. A kolik kvůli „ochraně“ zdraví.

A jestli jako vrchol vědeckých poznatků považujete to, že ministr zdravotnictví neustále vykřikuje svoji očkovací mantru, a na otázky a připomínky odborníků vůbec nereaguje, no tak jo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
My Melody
22.8.22 10:25
@Náhodný host píše:
Tohle je všeobecně známé, při určité proočkovanosti se infekce nešíří, nebo velmi limitovaně. Jakmile stoupne procento neočkovaných, tak se najednou objeví ti nemocní. Třeba taková TBC i další nemoci, na které se klasicky a dlouhá léta očkovalo. Dlouhé roky bez výskytu nemoci a najednou změna situace - rodiče, co nedovolili očkovat své děti, potom přistěhovalci z jiných zemí bez očkování - a staré nemoci se znovu objevili. Ano, ti antivaxeři ohrožují ostatní, kdežto ti očkovaní chrání i ostatní. To jsou léta staré zkušenosti, nevymyslel to profesor Prymula, je to dlouho známý fakt.

Ja myslela, ze mluvime o covid ockovani, ne o starych vakcinach, ktere funguji, na rozdil od techto nepodarku.
Neni korelace mezi mirou proockovani proti covidu a mnozstvim infekci. Mluvime o covid ockovani. Nemuzeme ockovanim kontrolovat epidemii, i kdyz dezinformace o vybajene kolektivni imunite a teckach za epidemii diky ockovani rozsirovali media a lidi, kteri veri dezinformacim, tomu verili.

https://link.springer.com/…-021-00808-7
Increases in COVID-19 are unrelated to levels of vaccination across 68 countries and 2947 counties in the United States

  • Citovat
  • Upravit
My Melody
22.8.22 11:07
@Náhodný host píše:
Právě statistiky hovoří zcela jasně, co se týče počtu onemocnělých i pokud jde o těžké průběhy vč. nutné léčbě na JIPce. Tady někteří budou křičet dokola naprosté lži nebo výmysly, případně co nedokázali někde pochopit. Je i známo, že ti horliví antivaxeři po změně situace, válce na Ukrajině, najednou nechali štvaní proti Covidu a začali šířit ruskou propagandu, co se týče Ukrajiny. Ale jsou i lidi jaksi hloupí sami od sebe, rádi mají konspirační teorie, přijdou jim zajímavé. Ti to pak šíří dál, ač je neplatí nikdo.

Je zajímavé, jaký postoj měli poslední dva prezidenti. Zeman i jeho člověk Prymula byli zajedno s vládou, lidi povzbuzovali k očkování a dodržování opatření. A to i v době, když ještě Zeman podporoval politiku Kremlu, v této věci se necítil vázaný. Kdežto Klaus živil konspirační teorie, štval proti očkování, dělal gesta, když chodil bez roušky, když se to nesmělo. Na rozdíl od Zemana on Rusko podporuje i nyní a jeho postoj k očkování se taky nezměnil

Rozhodně tu nebudu reagovat na každou lež, zkreslenou informaci a jiné dezinformace antivaxerů. Doufám, že většina z nich je jen hloupých, nižším IQ ale hlavně odmítáním vědeckých poznatků. A že jen malá část jsou lidi, kteří to štvaní mají v popisu práce, asi jako Klaus a různí placení trollové.

Je zajímavé, že antivaxeři měli různé pseudoargumenty proti některým vakcínám, ale proti Sputniku nebo čínské vakcíně neřekli nikdy nic. Přitom právě tyto vakcíny se ukázaly jako v praxi mizerné, i prezidenti některých zemí, kteří se tím nechali očkovat, tak onemocněli.

Pro zacatek, pokud chces co jen trochu zmysluplnou debatu, je dobre si uvedomit, ze deleni lid na ockovane a ANTIVAX je omezenost, je to binarni omezenost.

Protoze otazka neostoji jestli ockovat, nebo ne. Otazka stoji : koho ockovat, kdy a jak. Kazde ockovani by melo byt o zhodnoceni rizik a benefitu. Bohuzel u covid ockovani to najednou neplatilo. Benefity anticovid ockovani maji stari lide a lide s rizikovymi faktory. Takze pokud si nekto vyhodnotil riziko - benefit a neockoval se, neznamena, ze je antivax, ale premyslejici clovek, kterej nepodlehl marketingove masirce.

Nalepovani nalepky antivax slouzi k jedinemu ucelu - k zastaveni debaty : je „antivaxer“, nema smysl poslouchat, co rika. „Antivaxera“ pak hodime do jednoho pytle k lidem, kteri veri, ze je zem placata, veri v jestery, kteri nas cipuju, jsou obdivovatele putlera, atd, proste ke kretenum vseho druhu a je vybaveno. :)

  • Citovat
  • Upravit
3101
22.8.22 11:11
@heluska1992 píše:
Nebyla jsem ani první :mrgreen:

Nápodobně :D a nikam se rozhodně nechystám. Za celou dobu slavnýho Covidu mi nic nebylo :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1045
22.8.22 11:18
@Náhodný host píše:
Právě statistiky hovoří zcela jasně, co se týče počtu onemocnělých i pokud jde o těžké průběhy vč. nutné léčbě na JIPce. Tady někteří budou křičet dokola naprosté lži nebo výmysly, případně co nedokázali někde pochopit. Je i známo, že ti horliví antivaxeři po změně situace, válce na Ukrajině, najednou nechali štvaní proti Covidu a začali šířit ruskou propagandu, co se týče Ukrajiny. Ale jsou i lidi jaksi hloupí sami od sebe, rádi mají konspirační teorie, přijdou jim zajímavé. Ti to pak šíří dál, ač je neplatí nikdo.

Je zajímavé, jaký postoj měli poslední dva prezidenti. Zeman i jeho člověk Prymula byli zajedno s vládou, lidi povzbuzovali k očkování a dodržování opatření. A to i v době, když ještě Zeman podporoval politiku Kremlu, v této věci se necítil vázaný. Kdežto Klaus živil konspirační teorie, štval proti očkování, dělal gesta, když chodil bez roušky, když se to nesmělo. Na rozdíl od Zemana on Rusko podporuje i nyní a jeho postoj k očkování se taky nezměnil

Rozhodně tu nebudu reagovat na každou lež, zkreslenou informaci a jiné dezinformace antivaxerů. Doufám, že většina z nich je jen hloupých, nižším IQ ale hlavně odmítáním vědeckých poznatků. A že jen malá část jsou lidi, kteří to štvaní mají v popisu práce, asi jako Klaus a různí placení trollové.

Je zajímavé, že antivaxeři měli různé pseudoargumenty proti některým vakcínám, ale proti Sputniku nebo čínské vakcíně neřekli nikdy nic. Přitom právě tyto vakcíny se ukázaly jako v praxi mizerné, i prezidenti některých zemí, kteří se tím nechali očkovat, tak onemocněli.

s tímhle můžeš jít z fleku vystupovat ve stand up comedy. Lidi budou řičet smíchy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna o očkování dětí proti chřipce

Ikona - Daniela Verdánová

MUDr. Daniela Verdánová