Půl roční kojenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elis009
Povídálka 30 příspěvků 21.02.18 10:27
Půl roční kojenec

Krásný den, jdu s dotazem. Dcera na 4m (10.12.2017) prohlídce - 6110g 65,5cm

Na 6m (18.2.2018) prohlídce - 7180g 67cm

Byla jsem na převážení 24.1.2018 a vazila 7150g, tzn o tri tydny později mela jen 30g nárůst na váze, což dr neřeší.

Od toho ledna ji vyrostli k dnešnímu dni dva zoubky. Byla nevrla, uplakana, chapu, bolely zuby, tyto stavy ustoupily na začátku února. Je plně kojena, přikládám na požádání. Prikrmy odmítá. Občas si vezme max 1-2 lžičky, jinak není šance. Jiné tekutiny než mm nechce, ani čaj, což už mě dr peskovala, že by měla vypít i něco jiného.

16.února začaly zvláštní stavy. Když jsme kdekoliv v místnosti, u nás doma, u mamky, u kamarádky, nebaví jí vůbec hračky, nechce se ani nosit, neustále jen mruci huci skuci, snažím se pořád něco vymýšlet ale marně. Zpivam, vykladam, delam ze sebe tu největší pipinu na svete ale ne, furt mruci, tak ji oblecu, vyjedeme ven a ona je úplně normalni, vykládá si hraje si s hračkami smeje se, vydrzi i tri hodiny sedet v kočárku a vozit se. Ale jen prijedeme domu, je to nanovo.

Byla sem s tím vcera u dr. Rekla, ze je dehydratovana, a proto je nevrla, přitom pije casto z prsa a docela dost. Zvládá i 180ml. I každou hodinu, nema s tim problem. Takze nechapu jak muze byt dehydratovana. No ma propadlou fontanelu a mam ji davat vice tekutin, ten čaj, denne min. 500 ml musi vypít. Coz je nerealne protože po 10ml caje uz zvrací a to ji to lžičkuju, takze fakt opava. ????

Ale že má tak malý nárůst na váze, myslím ten od ledna do února, to uz neřeší. Mě to prostě prijde malo. A curani? Prebaluji co tri hodiny a neni skoro vubec pocurana. Kadi jednou za tri dny. Normálně.

Dnes rano si pocurala latkovou plenu, ve které se pak cela vyválela, ja si toho samozřejmě vsimla a kdyz sem ji chtela vzit osprchovat od té moci, zacala zase mrucet, abych odlakala na. chvíli jeji pozornost „kousla“ sem ji lehce do nozicky a normalne mi prijde, ze ma slanou moc. Bylo to jako bych si nabrala do pusy sůl.

Jenže dr mi tvrdí že je naprosto v pořádku, coz si samozřejmě přeju aby byla, ale dalsi zuby ji nerostou ani se netlačí, to zkontrolovala důkladně. Tak proč se děje to co se děje? Denně mi spí jen jednou a to ještě na pouhých 15minut, snažím se ji uspavat častěji ale nenecha se. Ani venku mi neusne.

Tohle vse co píšu dr ví, přesto ji to přijde normalni. Mám s ní zajet treba do nemocnice na dětské? Ať se na ni podívají i jiní lékaři? Nebo důvěřovat naší dr?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 21.02.18 10:34

Nějak nechápu o co ti jde? Dítě nemusí nabírat kilo měsíčně. A že mručí? Tak mručí - má být snad zticha? Holt vidí, že na to reaguješ, tak to dělá.

A k tomu pití - máš nějaký reálný odhad, kolik denně vypije?

iwa83
Kelišová 5872 příspěvků 21.02.18 10:37

Nevím co ten zbytek. Ale 500 ml v půl roce + MM je blbost. Naše skoro 2 leťáčka (konec dubna) má dny kdy nevypije 500 ml. Není to pijan. Nabízím, ale násilím to do ní nedostanu. Nalejvá se na noc - to vím, že je špatně, ale nevím co jiného dělat. Stolice normální, občas teda tužší když pije míň, ale čúrá normálně a světlou moč. Snažím se ten pitný režim dohánět okurkou, ovocem - to docela prochází. Ale 500 ml v půl roce je dle mého moc když je k tomu kojená.
Ten spánek jednou za den na 15 minut musí být na palici - hlavně pro tebe. Nevím kdy pak chodí večer spát. Ale u nás taky bylo období - trvalo asi 2 týdny, kdy prostě usnula tak max na 20 minut, v součtu max hodinu za den. Hotová jsem byla spíš já než ona. Naštěstí to odeznělo. Ale naše jí celkem rituální dítě - má ráda rituály. Po obědě sama běží na wc, pak umýt ruce, pusu a hajde do postýlky. Teď už když je to jinak, tak to zvládá. Ale jako malá aby usnula někde jinde (mimo kočár, pozdějc u sebe v postýlce) bylo nemyslitelné.

iiiv
Extra třída :D 10765 příspěvků 21.02.18 10:41

Prostě chce koukat okolo sebe a doma jí to nudí, proto je venku spokojená

Capretta
Kecalka 350 příspěvků 21.02.18 10:47

Zavist, ja ze sebe delam pipinu venku pred lidma, aby vydrzel v kocare a nemusela jsem porad drepet doma :mrgreen:
Jinak s prikrmama zacinam, ze na prvni lzicky dam malinko prikrmu a zakapu to spoustou mleka a pomer postupne menim, celkem to funguje

Včelička992
Závislačka 3309 příspěvků 21.02.18 11:03

Pokud ma propadlou fontanelu a suche pleny a je nevrla, tak bych poslechla doktorku, ze se jedna o dehydrataci a nabizela ji i jine tekutiny, ale pises, ze ti to zvraci. Hold nic jineho nezbyde nez jen zkouset a zkouset :nevim: pokud ji je venku lepe, tak budte venku, kdyz ji to doma nebavi a place ti.

pannda
Kelišová 6404 příspěvků 29 inzerátů 21.02.18 11:05

Přijde mi normální, být tebou, kojím a stále bych už příkrmy zaváděla, po kouskách…

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 21.02.18 11:08

No podle mehp dehydrovana je, kdyz ma malo pocuranych plen a propadlou fontanelu. Navic pokud malo pribira, tak ji asi MM nestaci. Vazis ji po kazdem kojeni, abys vedela, kolik vypije??

ElisC
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 21.02.18 11:44

@elis009 koukám teď na dceru (6m) a fontanelu má také lehce propadlou, ale přebaluju po 2 hodinách a plenka je mokrá dost. Je kojená, za poslední 2 měsíce přibrala 750g, ale je dost akční, už leze.
Nikdy jsem jí po kojení nevážila, tak netuším kolik vypije.
S příkrmy je to jak kdy. Někdy si dá 50g, někdy nic. Nabízím čaj, za den si dá asi 2 loky.
Syn začal jíst asi v 8 měsících a jen trochu, tak to neřeším.
Ty jí po kojení vážíš?

TopSecret
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 21.02.18 12:11
@elis009 píše:
Krásný den, jdu s dotazem. Dcera na 4m (10.12.2017) prohlídce - 6110g 65,5cm

Na 6m (18.2.2018) prohlídce - 7180g 67cm

Byla jsem na převážení 24.1.2018 a vazila 7150g, tzn o tri tydny později mela jen 30g nárůst na váze, což dr neřeší.

Od toho ledna ji vyrostli k dnešnímu dni dva zoubky. Byla nevrla, uplakana, chapu, bolely zuby, tyto stavy ustoupily na začátku února. Je plně kojena, přikládám na požádání. Prikrmy odmítá. Občas si vezme max 1-2 lžičky, jinak není šance. Jiné tekutiny než mm nechce, ani čaj, což už mě dr peskovala, že by měla vypít i něco jiného.

16.února začaly zvláštní stavy. Když jsme kdekoliv v místnosti, u nás doma, u mamky, u kamarádky, nebaví jí vůbec hračky, nechce se ani nosit, neustále jen mruci huci skuci, snažím se pořád něco vymýšlet ale marně. Zpivam, vykladam, delam ze sebe tu největší pipinu na svete ale ne, furt mruci, tak ji oblecu, vyjedeme ven a ona je úplně normalni, vykládá si hraje si s hračkami smeje se, vydrzi i tri hodiny sedet v kočárku a vozit se. Ale jen prijedeme domu, je to nanovo.

Byla sem s tím vcera u dr. Rekla, ze je dehydratovana, a proto je nevrla, přitom pije casto z prsa a docela dost. Zvládá i 180ml. I každou hodinu, nema s tim problem. Takze nechapu jak muze byt dehydratovana. No ma propadlou fontanelu a mam ji davat vice tekutin, ten čaj, denne min. 500 ml musi vypít. Coz je nerealne protože po 10ml caje uz zvrací a to ji to lžičkuju, takze fakt opava. ????

Ale že má tak malý nárůst na váze, myslím ten od ledna do února, to uz neřeší. Mě to prostě prijde malo. A curani? Prebaluji co tri hodiny a neni skoro vubec pocurana. Kadi jednou za tri dny. Normálně.

Dnes rano si pocurala latkovou plenu, ve které se pak cela vyválela, ja si toho samozřejmě vsimla a kdyz sem ji chtela vzit osprchovat od té moci, zacala zase mrucet, abych odlakala na. chvíli jeji pozornost „kousla“ sem ji lehce do nozicky a normalne mi prijde, ze ma slanou moc. Bylo to jako bych si nabrala do pusy sůl.

Jenže dr mi tvrdí že je naprosto v pořádku, coz si samozřejmě přeju aby byla, ale dalsi zuby ji nerostou ani se netlačí, to zkontrolovala důkladně. Tak proč se děje to co se děje? Denně mi spí jen jednou a to ještě na pouhých 15minut, snažím se ji uspavat častěji ale nenecha se. Ani venku mi neusne.

Tohle vse co píšu dr ví, přesto ji to přijde normalni. Mám s ní zajet treba do nemocnice na dětské? Ať se na ni podívají i jiní lékaři? Nebo důvěřovat naší dr?

No ja teda nevim, ale dehydratovana je. Jako, aby mela za tri hodiny, suchou plinu 8o to se ti nezda podezreli? A moc nema byt citit. Ma malo tekutin. To snad napadne kazdyho, ne?
Musi pit, vzdyt bude mit problemy s ledvinama.
Neblazni. Tak ji zkus flasku s tvym mlikem, ale naredit ho. Nebo umely mliko.

elis009
Povídálka 30 příspěvků 21.02.18 12:16

Mela dobu kdy prikrmy normalne zvladla i pul skleničky, ted i kdyz aktivne nabízím i čaj tak odmítá. Tak aspon dohanim mlekem mm, staci ji, uspokojí se u něj tak jak potřebuje a je spokokena, neplace hlady, a co se nevlezlo tak vyzvraci, coz uz nedela tak casto, dikybohu. Jinak nema problem vypit iv 180ml mleka, nemam bohuzel vahu, takze ji nezvazim, ale vim ze se umi ozvat hlady, to je rev, panecku.. takze vim ze moje mm je dostačující. A samozřejmě s ni jsem co nejvíc venku, ale přece nemuzeme byt furt jen venku, to neni dobre ani pro me ani pro ni, tohle mi rekla take vcera dr, i o tom caji ze krom kojeni 500ml jinych tekutin. Takze vazne nevim, co ji doma / a nejen doma / irituje, ze zacala takhle vyvádet. Jsem na ni sama, takze je fakt nadlidský vykon, jit se najist, uvařit si atd. Ale dekuji vsem za reakce.

elis009
Povídálka 30 příspěvků 21.02.18 12:18

@TopSecret uz mesic AKTIVNE nabízím flasku, ale ona nechce, muze v ni byt cokoli, mm, um, čaj, voda ovocna stava…nic… nabízím flasku z toho duvodu, aby kdyz je u otce, se mohla najíst a byt u nej dele nez hodinu do dalšího kojení…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 12:28

A CO TREBA ABSTINENCNI PRIZNAKY? ME TO DELA MUJ 8m SYN, PRESTALA SEM DVA MESICE ZPATKY KOURIT A NEDAVNO TO ZACAL TAKE DELAT. NECHYBI MU TREBA TEN NIKOTIN ATD? VENKU KLID A DOMA JE TO HRUZA. DIK ZA RADU

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 21.02.18 13:33

@elis009 jak jsi přišla na těch 180ml mléka každou hodinu, když nevážíš před a po kojení? Podle příznaků dehydrovaná opravdu je. Nekašle? Že by se jí venku líp dýchalo? Asi bych se znovu zeptala dr na vyšetření na cystickou fibrozu, psala jsi, že je holčička slaná. Pokud dr nedůvěřuješ, pak navštiv jinou nebo rovnou nemocnici. Počítej ale s tím, že si vás tam možná nechají na pozorování, došetření a nasadí infuze k rehydrataci. Ono to menší přibírání může krátkodobě být, ale to, že má propadlou fontanelu, skoro nemočí a je slaná by mě teda znepokojilo. Ještě můžeš zkusit váhu půjčit nebo koupit bazarovou a važ před a po každým kojení, zapisuj si, kolik vypije mléka a taky važ každou plenu, abys věděla, kolik za den vymočí. Takováto bilance tekutin může napovědět. Že nechce pít z lahve, tak zkus hrnečky s pítky, brčko, nebo dát prostě z hrnku. Nebo stříkačkou, lžičkou… Taky zkus jiný typ flašky a sosáku. Já musela přestat kojit, protože jsem měla mononukleozu, byla jsem vyčerpaná, mlíka málo, dcera stála na váze a UM tvrdošíjně odmítala, tak nastoupil tatínek. Měl flašku s UM, já šla pryč, ještě jsem dceři zamávala a bylo. Bránila se, ale nakonec byl hlad silnější tak si UM dala, na další dávku zase a třetí už si vzala odemě. Ale nesměla jsem prso už vůbec nabídnout, to pak byl zase 6 hodinovej boj, aby vzala flašku. Na tvým místě bych zkusila urychleně sehnat tu váhu, znovu zašla k dr s bilancí tekutin, trvala na dalším vyšetření, v případě dehydratace na hospitalizaci k infuzní terapii a došetření stavu.

TopSecret
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 21.02.18 14:44
@elis009 píše:
@TopSecret uz mesic AKTIVNE nabízím flasku, ale ona nechce, muze v ni byt cokoli, mm, um, čaj, voda ovocna stava…nic… nabízím flasku z toho duvodu, aby kdyz je u otce, se mohla najíst a byt u nej dele nez hodinu do dalšího kojení…

No jo, ale treba nechce flasku, ze ji vadi savicka. Zkus Avent, MAM,… a nebo injekcni strikackou s uzkou hadickou, jako to delaji v porodnici. Nebo strikackou to striknou do pusinky. Ale musis do ni dostat nejakou vodu, tekutinu. MM je na hlad, moc se z toho nenapije. Vse si vezme a pak je dehydratovana.
Nechapu, proc to resis az ted. To, ze mesic ji nabizis je sice hezky, ale hned to vzdas. Nechce. No tak zkusim pozdejc. To nikam nevede.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Detaily ústeckého masakru: Aleše a Marii vrah hodiny bil, pak znásilnil jejich dcery

U ústeckého krajského soudu dnes pokračovalo řízení s komplicem vraha z... číst dále >

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama