Pupeční pahýl - odpadnutí/řezání

165
15.7.13 13:48

pupecni pahyl - odpadnuti/rezani

Ahojky. Jsme právě v porodnici odkud nás nechtějí zítra pustit kvůli pupecnimu pahylku. Nezaschl a nechtějí ho tedy odrezat. U první dcerky ho nechali aby odpadl sam. Už jsem to tu nadhodila ze to řezat nechci. A ze chci zítra domu i tak. Mate s tím také zkušenosti?? Jak dlouho vas drželi kvůli pahylku v nemocnici?? Nejde o mne ale o mou dcerku doma. Nebýt ji beru to jako odpočinek. Takto to beru jako vězení. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58873
15.7.13 13:50

@ljarosova99 mě pouštěli i když měl mladý ještě pahýl :think: prostě ukázali, jak pečovat, řekli, jak to bude vypadat a kdy se mám stavit na kontrolu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
15.7.13 13:51

Oni jsou tady ve Varech strašně haklivy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
15.7.13 13:55

Mne dali na vyber. Bud pahyl odrezu a zostaneme v nemocnici o den dlhsie, aby to mohli potom za 24 hodin skontrolovat, alebo to necham prirodzene odpadnut a mozeme ist domov. Tak sme sli, pahyl sme potierali kazdy den liehom a odpadol asi za tyzden po prichode z porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50169
15.7.13 13:55

Některé porodnice řežou, některé ne. V Praze Apolinář taky řezali a taky nás tam drželi o den déle, protože ho měla masivní, špatně schnul a řezali o den později. Ale jak píšeš, neměla jsem doma druhé dítě, takže mi ten o den delší pobyt v nejmenším nevadil a neřešila jsem. Naopak jsem byla ráda, že už mě domů pouštěli s dítětem s krásným pupíčkem, o který se snadno staralo. Ale v tvém případě bych s naprosto čistým svědomím podepsala reverz, pokud je jediným důvodem, proč vás tam drží, neseřízlý pahýl a miminko je jinak naprosto v pořádku, tak bych se na to vykašlala, vždyť v půlce porodnic to vůbec neřežou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
15.7.13 14:00

Právě ze jen pahýl. Zázračné jsem se rozkojila, malý nemá žloutenku, je to špekáček takze prospiva. Jen ten pahyl. Asi se holt zítra trochu pohadam a půjdu. malý ho ma právě taky široký a na jedné straně nechce schnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2962
15.7.13 14:05

A miminko umyli po porodu? Moji malou nikdo nemyl, pahýl odpadnul sám po 14 dnech, ale je fakt, že jsem nerodila v ČR, tohle jako důvod nepropuštění domů mi připadá fakt děs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3938
15.7.13 14:08

Nas pousteli u obou deti s pahylem. Ukazali jak se starat a bylo. Pediatr vzdy na kontrole prohlizel. U prvniho ditete odpadl snad druhy den co nas pustili. U druheho to trvalo dyl, ale v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4725
15.7.13 14:10

@ljarosova99, u prvního řezali, u druhého měli měsíc novou metodu a nechali odpadnout doma.. Zkus se dohodnout, občas se narazí i na rozumného doktora. A pokud to nepůjde si dupnout, třeba na revers. Ale ty reversy na dítě strašně neradi dávají a znám případ z vyprávění, kdy se matka sebrala a šla domů, protože jí drželi už pro nějakou pitominu nezdravotního původu a volali na ní policajty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2962
15.7.13 14:19

@lekarnicka28 8o no comment

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
15.7.13 14:22
@lekarnicka28 píše:
@ljarosova99, u prvního řezali, u druhého měli měsíc novou metodu a nechali odpadnout doma.. Zkus se dohodnout, občas se narazí i na rozumného doktora. A pokud to nepůjde si dupnout, třeba na revers. Ale ty reversy na dítě strašně neradi dávají a znám případ z vyprávění, kdy se matka sebrala a šla domů, protože jí drželi už pro nějakou pitominu nezdravotního původu a volali na ní policajty.

Tak to si snad už dneska nemůžou dovolit. Já jsem rodila ambulantně a po pravdě řečeno ani nevím, jestli jsem na dítě něco podepisovala. Asi ano, ale nečetla jsem to :mrgreen: Takže pahýl nám upadl sám (narodil se v neděli a upadl ve středu). Nestalo se vůbec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
15.7.13 14:28

:roll: Poprvé FTN, pahýlek nechávají a čeká se na odpadnutí, je to jejich „politika“ a děti odcházejí s pahýlkem. Potřetí Příbram, dětská chtěla druhý den pahýlek ukroutit ( 8o :?: :! :poblion: ), řekla jsem ne, domů jsme šli po 48h, dr furt mektala o ukroucení, ale já řekla, že jsem se rozhodla nechat pahýlek odpadnout přirozeně, nakonec došlo k podepsání jedné věty v kartě jakože negativní reverz a bylo hotovo a šlo se domů s pahýlkem.

Doporučuju navrhnout negativní reverz, kvůli pupečníkovému pahýlku bych se rozhodně nenechala zdržovat v nemocnici, není to žádný život ohrožující stav, naopak odříznutí považuju za nebezpečné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shyamani
15.7.13 14:32

Taktez pousteli i s pahylem, nechtelo se jim, ale ja se nedala. Je to jen tvoje zodpovednost a povinnosti doma chapu. V nemocnicich z nas delaj skoro nesvepravny! Holcicka doma te ted bude potrebovat kvuli tyhle zivotni zmene mnohem vic. Podepsala bych reverz a cau…

• Nahlásit
  • Citovat
14033
15.7.13 14:43

Nám ho odřízli a druhý den jsme šli domů. Hnisalo to, udělal se polostrup, odpadl, hnisalo ještě, teď týden po propuštění má klasický červený strup a já doufám, že po odpadnutí bude už zahojeno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7405
15.7.13 14:59

Ja se kvuli pahylku v porodnici pohadala s detskou, nechtela jsem, aby ho klukovi rezali. Tim jsem byla zarazena mezi desne alternativni matky :jazyk:. I pres pravidelne kecy nas nakonec oba pustili domu. Pece o pahyl je hezky popsana tady http://www.nemcb.cz/…pecni-pahyl/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama