Pupínky při menstruaci

197
9.1.21 09:22

Pupínky při menstruaci

Pravidelně se mi při MS udělá pár pupínků po obličeji. Určitě asi nebudu jediná, které se to stává. Je tu z vás někdo, kdo ví, jak tomu předejít, nějaké rady a tipy? Už mě to docela štve. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25408
9.1.21 09:42

Nijak, jsou to hormony

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
9.1.21 09:44

Mám to stejně, většinou se mi udělají před menstruaci :oops: je to hormonální akné, také nevím jak se toho zbavit, pomohla mi jedině antikoncepce, ale tu momentálně nemohu vůči zdravotnímu stavu. Žádné jiné kosmetické produkty z drogerie na to nezabírají, vyzkoušela jsem jich mraky.
Jediné co mi to trošku tlumí je akneroxid, ale žádný zázrak to také není 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2689
9.1.21 09:52

To jsou hormony. Mě se před menstruací dělají pupínky pouze ve vlasové části hlavy :zed:. Druhý den menstruace to ustane a mám klid zase až do doby cca tři dny před menstruací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
9.1.21 11:03

Neuděláš nic, taky to mívám a je to hormonama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14878
9.1.21 11:07

Dobře pečovat o pleť a tím snížit to, že se při proměně prostření pod vlivem hormonů zanítí.

To zahrnuje především jemné, leč kvalitní čištění pleti, její okyselování - to pomáhá udržet zdravé prostředí a snižovat šanci že Propionibacterium acnes se dostane tam kam nemá a péče takovými účinnými látkami, které snižují zánětlivost.

Plus tedy důkladná hydratace a nepoužívání přírpavku „proti akné“, které naopak vysušují.

1. čištění.

ideáně dvoufázově. Nejpve olej s vodou - tím důkladně namasíruješ obličej a smyješ věci co jsou rozpustné v oleji. Pak nějaká jemnější čistící pěna či gel, která rozpustí ten olej a ty ji důkladně smyješ vodou.

Pokud používáš micelární vodu, tak se po ní vždy důklaně opláchni - nechceš aby ti čistcí prostředky a rozpuštěná špína zůstávaly na obličeji.

pokud používáš čitící ubrousky, tak ty zahoď rovou.

Jednou či dvakrát týdně používej enzymatický peeling - jemně a bez dráždění odstraní odumřelé vrstvy kůže a zároveň okyselí pokožku. Vyhni se všem peelingům mechanickým - ty naopak můžou způsobovat mikrotrhlinky které se daleko snáze zanítí - tedy tam naroste beďar.

produkty třeba čistítcí pleťový olej od balea a 3v 1 od garnier jako gel.

Jako peeling sáhni třeba po porcelánové tvářičce od Havlíka, peelingu od Ziaji a nebo peelingu od Revolution skincar - mají v Rossmanovi. hledej takové kde jsou aha kyseliny. Ty jednak jsou účinné a navíc i léčivé.

2. účinné látky.
Používej věci kde je zinek, retionidy, Bvitamíny, kyselina salicylová a nebo azazelová a samořzejmě kys. hyurolonová na hydrataci.

Po vyčištění sáhni po toniku - třeba od Revolution skincare - opět v Rossmanovi a když už ho budeš kupovat tak vezmi i jejich Niacinamide se zinkem. Trošku toniku si dej do dlaní a napatlej na tvář, pak na oblast kde se ti tvoř akné (tipuju čelist) rozetři pár kapek toho séra ze zinkem.

Na to dej oblíbený hydratační krém - který nebosahuje nic co podporuje ucpávání porů - což je třeba kokosový olej. Viz sem https://www.slozeni-kosmetiky.cz/…ennost-latek

Jak tak koukám na složení, tak nivea s vitamínem C by nemusela být špatná
tohle má fajn složení
https://www.dm.cz/…5006074.html

a nebo prostě sáhni po mandlové weledě.

To opakuj ráno i večer, respektive ráno by mělo stačit pleť jen opláchnout, pak opečovat. Večer na závěr toho ještě použij pár kapek nějakého séra s retinolem/retinoidy - třeba toho od Revolution skincare Retiol se šípkovám olejem. Retionl a příbuzné látky používej jen na noc, nesmí na ně svítit sluníčko a nepoužívej je v těhotenství a při snaze otěhotnět.

3. prevence

Týden před tím než přijde menstruace to ještě může podpořit nějakou maskou s kaolínem - buď z toho 3v1 od garnier a nebo pořiď přímo masku kde bude kosmetický jíl, něco co hydratuje (alespoń glycerin) a nějaký zinek, tea-tree či podobné účinné látky, které zklidńují pleť a redukují tvorbu mazu.

Příspěvek upraven 09.01.21 v 11:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
9.1.21 11:08

Taky jsem na to hodně trpěla.. Někdy před MS jindy až po MS… Vyzkoušela jsem toho mraky, počínaje drogerií přes lékárnu až po kosmetičku.. Vždy jsem dala za sadu kolem 1.500-2.500,–..Nakonec jsem narazila na přírodní Havlíkovu apotéku a od té doby je to 100% lepší… Samozřejmě, že mi někdy před nebo po MS nějaký ten pupínek naskočí, ale už to není jako dřív, kdy jsem se pomalu bála jít ven, že vypadám příšerně… Napsala jsem e-mail přímo školitelce, popsala situaci s obličejem a sestavila mi přímo produkty, které mi pomohou :srdce: Ale každá máme tu pleť jinou, chce to vyzkoušet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
9.1.21 11:38

Taky to mám a nevím co tím mám dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
9.1.21 13:55

Pokud jinak pupínky vůbec nemáte, asi bych to nechala být. Pokud to je hormonální, těžko to zlikvidujete bez antikoncepce… Můžete ale zkusit vitamin C ve větších dávkách. Zpravidla u lidí, kterým selhává jakákoliv jiná péče o obličej a mají ty pupínky pořád, tak hodně výrazně pomůže, když berou pravidelně céčko… Předávkování se nemusíte bát, přebytek se vyloučí močí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
9.1.21 14:44

Toho se zbavit úplně nejde, ani tomu zcela předejít, je to součást hormonální změny v době MS. Můžeš si obličej více čistit detoxikačními přípravky na obličej, užívat pleťové masky, častěji ho mýt a brát vitamíny (hlavně C a Béčka), ale jak říkám - jsou to hormony a s nimi nic neuděláme. Zvlášť když jich máš jen trochu, tak na těch pár dní bych to vůbec neřešila, má to tak plno dalších ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 14:04

Jde jen o hormony, všechno je v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie