Utrogestan - co když dostanu menzes dřív?

Anonymní
21.1.20 20:08

Rada k utrogestanu

Ahoj holky. Pisu anonymně protože tady mám spoustu známých a nechci aby vedeli ze se snažíme.
Dostala jsem dnes na gynekologii utrogestan. Mám ho užívat 2.1-11.2. A 13.-15.2. Bych měla dostat menzes. Dr říkala ze pokud ji nedostanu tak si mám udelat test a když bude negativní ze ji mám zavolat a posune mi užívání na březen. No jo, ale doma mi došlo ze co když dostanu menzes dřív? Třeba už na konci užívání nebo v te “jednodenní pauze”? Přišlo mi to tam hrozně komplikované a ptala jsem se ale toto mi došlo az doma. Mate zkušenost? Mám ho dobrat ikdyz už dostanu případně menzes? Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12460
21.1.20 20:30

Utrogestan menzes blokuje, dokud ho budeš užívat, tak nepřijde. Dober ho a pokud se menzes nedostaví, udělej si test. Další budeš brát až v březnu, bere se od ovulace do menstruace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 21:46
@Janli píše:
Utrogestan menzes blokuje, dokud ho budeš užívat, tak nepřijde. Dober ho a pokud se menzes nedostaví, udělej si test. Další budeš brát až v březnu, bere se od ovulace do menstruace.

To není tak úplně pravda… Já dostala menstruaci normálně i při braní utrogestanu. Samozřejmě každá to má jinak. Já bych ho vysadila když by mi začala mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12460
21.1.20 22:05

@sarka17 potom jsi měla nízké dávkování, při správné výši menzes blokuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
21.1.20 23:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Pisu anonymně protože tady mám spoustu známých a nechci aby vedeli ze se snažíme.
Dostala jsem dnes na gynekologii utrogestan. Mám ho užívat 2.1-11.2. A 13.-15.2. Bych měla dostat menzes. Dr říkala ze pokud ji nedostanu tak si mám udelat test a když bude negativní ze ji mám zavolat a posune mi užívání na březen. No jo, ale doma mi došlo ze co když dostanu menzes dřív? Třeba už na konci užívání nebo v te “jednodenní pauze”? Přišlo mi to tam hrozně komplikované a ptala jsem se ale toto mi došlo az doma. Mate zkušenost? Mám ho dobrat ikdyz už dostanu případně menzes? Dekuji :kytka:

Ahoj. Já ho teď brala. MS nedošla při braní 1 tablety denně. Došla po dvou dnech od vysazení. Důležité je, abys ho vždy nasadila až po Ovulaci. Tu zjistíš OVU testy.
Hezkou noc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 14:35
@Janli píše:
@sarka17 potom jsi měla nízké dávkování, při správné výši menzes blokuje.

Vážně? To jsem nevěděla.. brala jsem 2-2-2.. myslíte že to bylo málo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 20:51

Dekuju, jsem z toho zmatená. V tom unoru ho mám začít brat 18.DC podle toho co mi doktorka vypocitala do kalendáře a v březnu dokonce až 21.den a vychází mi to až do nějakého 30-31.DC, není to blbost teda, když se má užívat od ovu do ms? V tom březnu mi to podle mého kalendáře vychází až do třetího dne MS :roll: ale dr nerikala abych si hlídala ovulaci nebo něco, proste mi to tak vypocitala podle posledních dvou ms.

• Nahlásit
  • Citovat
12460
24.1.20 20:53

Tak to standard není, já si to počítala sama, tuším od 16dne cyklu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 21:55

Nevim teda jestli to neudělat taky tak. Dala mi ho proto ze poslední dva mesice cca od 16. dne cyklu spinim až do ms, podle toho jak mám dlouhý cyklus ale někdy až 14 dni takže podle mě na udržení vajicka. Říkala ze to vypada na problém se žlutým teliskem. A rozhodne mi větší smysl dava ho brat od ovu do ms než někdy od 21.dne…

• Nahlásit
  • Citovat
12460
24.1.20 22:22
@Anonymní píše:
Nevim teda jestli to neudělat taky tak. Dala mi ho proto ze poslední dva mesice cca od 16. dne cyklu spinim až do ms, podle toho jak mám dlouhý cyklus ale někdy až 14 dni takže podle mě na udržení vajicka. Říkala ze to vypada na problém se žlutým teliskem. A rozhodne mi větší smysl dava ho brat od ovu do ms než někdy od 21.dne…

Spočítej si to na šestnáctý den, jinak to nemá smysl. Nechápu, že ti to lékařka počítala takto orientačně, hlavně když po urogestanu může mít menzes den, dva zpoždění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 09:06

Zkusím, hlavně mi říkala ze se užívá 10dni ale brat ho mám 9. Cele mi to nějak nesedí 8o

• Nahlásit
  • Citovat
1169
25.1.20 15:09

Utrogestan se uziva 10 dni v kuse. Pokud by se ti menzes dostavila behem uzivani cili behem nedobrani cele 10-ti denni davky, pak muzes vysadit. Neni treba jej v takovem pripade douzivat a nechas probehnout menzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1169
25.1.20 15:12

Jo a jeste dle zkusenosti z CAR bylo davkovano nastaveno po ovu tak, ze priklad 14 dc je ovu a od 16 dc nasazen utrogestan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 20:23

Dekuji, tak já mám ovu 12.dc většinou, tzn. 14. -15.dc nasadit :* děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie