Radící tchyně

Anonymní
4.7.20 16:24

Radici tchyne

Ahoj, jdu si pro radu. S tchyni jsem měla vždy dobrý vztah, rádi jsme i pokecaly u vinka.
Nicméně s mym pribivajicim vekem ( skoro 40), mi poslední roky strašně leze na nervy. Neustále mi radí, co a jak mám dělat. Když vařím, neustále za mnou stojí a říká, to jsme v naší rodině dělali tak a tak. Sakris, už jsem dost stará na to, aby mi radila, jak udělat bramborový salát ( navíc vaření je můj koníček). Párkrát jsem se už ozvala, že až budu chtít radu, že si řeknu. Ale nic se nestalo. Už tam i nerada jezdím. Leze mi na nervy. Už když ji vidím, jsem vnitřně naštvaná. Vím, že jsou daleko horší tchýně a mě je líto, že už vztah není vřelý, ale já nevyžádané rady nesnáším. Díky za rady a povzbuzeni.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

895
4.7.20 16:31

Nejezdi tam :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54833
4.7.20 16:33
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si pro radu. S tchyni jsem měla vždy dobrý vztah, rádi jsme i pokecaly u vinka.
Nicméně s mym pribivajicim vekem ( skoro 40), mi poslední roky strašně leze na nervy. Neustále mi radí, co a jak mám dělat. Když vařím, neustále za mnou stojí a říká, to jsme v naší rodině dělali tak a tak. Sakris, už jsem dost stará na to, aby mi radila, jak udělat bramborový salát ( navíc vaření je můj koníček). Párkrát jsem se už ozvala, že až budu chtít radu, že si řeknu. Ale nic se nestalo. Už tam i nerada jezdím. Leze mi na nervy. Už když ji vidím, jsem vnitřně naštvaná. Vím, že jsou daleko horší tchýně a mě je líto, že už vztah není vřelý, ale já nevyžádané rady nesnáším. Díky za rady a povzbuzeni.

A musíš vařit, když je tam tchýně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10229
4.7.20 16:35

Také občas dostávám rady. Teda od matky neustále s od tchýně také, ale často se nevidame.
Leze mi to na nervy, mámě řeknu, ať mi neustále neradí. Tak je chvíli klid.
Na tchýni se snažím nereagoval, ona to vlastně ani nedělá takovým tím vlezlym způsobem jako ta tvoje.
Já tě úplně chápu, normálně by mě to strašně štvalo, možná bych se asi tak naštvala, že bych hodila náčiní na stůl a odešla bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 16:37

Oni právě někdy přijedou k nám ( bydlíme dál- naštěstí), tak vařím. Ale nejde jen o vaření, minule mi zase „radila“ barvou vlasů :?

• Nahlásit
  • Citovat
4.7.20 16:40
@Anonymní píše:

Ve 40 jsi už taková baba nerudná??? A co teprve až ti bude jako tchýni :think:… Nejde na tebe přechod, že jsi taková nedůtklivá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 16:43

@DoktorkaZorkaHorká Diky za nazor, obcas si i rikam, jestli neprehanim :lol: S tim prechodem mas mozna pravdu. :(

• Nahlásit
  • Citovat
10229
4.7.20 16:43
@Anonymní píše:
Oni právě někdy přijedou k nám ( bydlíme dál- naštěstí), tak vařím. Ale nejde jen o vaření, minule mi zase „radila“ barvou vlasů :?

No to potěší :mrgreen:.
Ta je prastena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 16:45

Ja prave nevim, jak se k ni mam chovat, nejsem hadaci typ. Jestli to v ramci zachovani vztahu prechazet a dusit si to v sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
23830
4.7.20 16:47

Ty Šárko, prosím tebe. Víš, že tě mám moc ráda, jsi fakt fajn ženská. Ale nekibicuj mi do věcí, který dávno umím, znám a vím a chci si je dělat po svém. Hodně mi tím lezeš na nervy. Je mi skoro 40 a jsem s tvým synem patnáct let, fakt si myslíš, že neumím ukuchtit bramborovej salát?

Příspěvek upraven 04.07.20 v 16:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 16:47
  • Nahlásit
  • Citovat
4.7.20 16:52

Psala jsi, že vztah už není vřelý. Takže ale někdy byl. Fakt si myslíš, že tchýně najednou začala dávat nevyžádané rady s cílem tě vyprudit? To asi ne, že jo. Jen se prostě chce podělit o zkušenosti. Zkus se na to kouknout z jejího úhlu pohledu. Prostě má ráda svůj bramborový salát, který třeba už dělala její babička, tak se s tebou chce podělit o zkušenost, prostě ti předat něco o čem si myslí, že je to dobré a ty ji odsekneš, že až budeš chtít řadu tak si řekneš… No nevím, možná to budeš umět lépe zhodnotit až jednou budeš na jejím místě.
Za mě, já bych se snažila být zdvořilá a překousnout to. Nikdy nevíme, jací budeme my…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72375
4.7.20 16:58
@Anonymní píše:
Ja prave nevim, jak se k ni mam chovat, nejsem hadaci typ. Jestli to v ramci zachovani vztahu prechazet a dusit si to v sobě.

Pokud jezdi jen obcas, tak jednim uchem tam a druhym ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23830
4.7.20 17:01

@DoktorkaZorkaHorká mě to ale přijde neslušné naznačovat hostitelce, že moje kulinářské postupy jsou chutnější a měla by se z nich poučit. 40letá ženská už ví, že má ráda takovou a takovou úpravu, často už zná i recepty milované tchýně a ví, proč chce vařit jinak.
Tohle se diplomaticky řeší někdy tak, že na návštěvu dovezu mísu svého salátu (který chutná mě) na košt. S tím, že si každý naloží ten, na který má chut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28005
4.7.20 17:06

A teď si představte, jak musí těm tchyním lézt na nervy „nevyžádané rady“ snach, jak chovat a oblékat vnouče :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama