Rakovina děložní čípku - názor? Zkušenost?

Anonymní
2.3.23 18:33

Rakovina děložní čípku - názor? Zkušenost?

Ahoj holky, beru antikoncepci už asi tři roky. Na konci října jsem začala krvácet týden po skončení menstruace a trvalo to skoro tři týdny, byla jsem s tím na pohotovosti, i kvůli bolestem a bylo mi řečeno, že to může být antikoncepcí a mám počkat, jestli se to srovná. Krvácení tedy přestalo, ale víceméně od te doby až doteď mám skoro neustále hnědý/krvavý výtok. Vždy to třeba na 2 dny až týden přestane a pak zase znovu dokola. Také mam pocit, že mám vnitřek pochvy “nateklý”, jak kdyby z jedné strany vyboulený (strana směrem nahoru k břichu), ale nevím, jestli si tohle spíš trochu nevnucuju z toho stresu.. na gynekologii objednaná jsem, ale až na květen, dřívější termín prý není a potrebuju nějak uklidnit do te doby.. mohlo by jít o rakovinu? Máte někdo zkušenost? Předem moc děkuji za všechny odpovědi

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3506
2.3.23 18:52

Pokud se problem tahne uz od rijna, je potreba ho resit. Vysetreni az v kvetnu je nesmysl, pokud te tvuj dr odmita akutne vysetrit, objednej se proste jinam nebo opet pohotovost. A mmch-tu antikoncepci teda aktualne beres nebo ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.23 18:58

@Magda26 obvolala jsem několik gynekologů v okolí a všichni mi řekli, že momentálně neberou.. tak jsem to pak vzdala s tím, že zbytečně plaším a doktorka ví co dělá, ale asi máš pravdu:( ano, antikoncepci beru dál

  • Citovat
  • Upravit
1261
2.3.23 19:16

Nejspíš za to může antikoncepce. Ale stejně ti to řekne jen dr.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24777
2.3.23 19:16
@Anonymní píše:
@Magda26 obvolala jsem několik gynekologů v okolí a všichni mi řekli, že momentálně neberou.. tak jsem to pak vzdala s tím, že zbytečně plaším a doktorka ví co dělá, ale asi máš pravdu:( ano, antikoncepci beru dál

V téměř každé nemocnici bývá gynekologická ambulance, kam lze přijít akutně i bez objednání. Rakovina se mi zdá málo pravděpodobná, spíš vám nesedí ta antikoncepce podle mě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2075
2.3.23 19:17

Chodíš na stěry a byla jsi někdy na ultrazvuku? To, co popisuješ, může být jak velký problém (ale moc se mi nechce věřit, že by to nechali od pozimu jen tak), nebo síla tvého vsugerování. :nevim:

U mě se na rakovinu čipku přišlo asi 4 měsíce po stěru, ten jsem měla v rámci preventivky. Pár týdnů trvalo, než jsem se nechala odvézt (velké zvracení a nevolnosti, prudce jsem hubla). Pár dnů na to odstranění čipku i dělohy. Teď mě čeká resekce jater (metastázy).

Ale krev teda nikde nefigurovala, jen v trávicím traktu. Brala jsem celou dobu Maitalon, vysadili mi ho až před operací.

Pokud si fakt nejsi jistá, zajeď si na pohotovost, tam ti ultrazvuk udělají. :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.23 19:20

.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.23 19:20

@lucad77 ano vím, tam jsem byla právě v tom říjnu, ale doktorka mi jen řekla, že na první pohled nic nevidí a že mám počkat, případně se pak objednat ke své doktorce

  • Citovat
  • Upravit
34322
2.3.23 19:21

V kazde vetsi nemocnici maji akutni gynekologickou ambulanci, tak bez tam. Uz jsi tam mela byt davno.
A tu antiko hned vysad.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13010
2.3.23 19:23
@Anonymní píše:
ale nevím, jestli si tohle spíš trochu nevnucuju z toho stresu.. na gynekologii objednaná jsem, ale až na květen, dřívější termín prý není a potrebuju nějak uklidnit do te doby.. mohlo by jít o rakovinu? Máte někdo zkušenost? Předem moc děkuji za všechny odpovědi

co to je propána za ambulanci, kde vás s takovými obtížemi vezmou až v květnu? propána, to snad není pravda, já nechápu :zed:

no nic, zajděte na ambulanci do nemocnice, sepište si doma anamnesu, jak to probíhalo a řekněte jim, že vás odmítli vzít a že jinde neberou a že potřebujete vyšetřit

ty obtíže opravdu do května nepočkají… :?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.23 19:24

@Lucie_Sx ano vím, tam jsem byla právě v tom říjnu, ale doktorka mi jen řekla, že na první pohled nic nevidí a že mám počkat, případně se pak objednat ke své doktorce

  • Citovat
  • Upravit
13010
2.3.23 19:27

A k tomu „termín není“ já fakt nechápu na co si někteří specialisti hrajou :roll:

máme pána s hypertyreosou, akutně se rozjel a to fest, vlastně nový případ, nikdy nic se štítnou žlázou neměl

na endokrinologii co je poblíž ho odmítli vzít / on opravdu potřebuje rychle řešit/ že mají „plno“ a „nemají termín“, no určitě

přitom dobře vím koho si tam šudlaj, lidi co naprosto žádného endokrino ani nepotřebují, jsou bez léčby, nemají ani uzly, není jim prakticky nic, jen anamnesa…a takové si tam šudlají a skutečně nemocného nevezmou a odmítnou ho, tvl

takže jsme mu termín sháněli dál, a zcela jinde, v podstatě u našeho známého
/ protekčně/ tvl co je toto za dobu???

:zed:

my si běžné štítnice / bezuzlové, hypo / řešíme sami, ale tohle bylo skutečně na endokrinologa a docela akutní stav, což se stáva jen málo kdy…ale fakt bylo

Příspěvek upraven 02.03.23 v 19:30

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.23 19:29

@HloupýFlop samozřejmě chodím, v rámci preventivky jednou za rok, ale tam jsem byla už v létě.. klasický ultrazvuk mi dělali v říjnu na té pohotovosti, to by tam bylo poznat?
děkuji za podělení o zkušenost a ať jsi brzo v pohodě :hug:

  • Citovat
  • Upravit
24777
2.3.23 19:42
@Borrealis píše:
A k tomu „termín není“ já fakt nechápu na co si někteří specialisti hrajou :roll:

máme pána s hypertyreosou, akutně se rozjel a to fest, vlastně nový případ, nikdy nic se štítnou žlázou neměl

na endokrinologii co je poblíž ho odmítli vzít / on opravdu potřebuje rychle řešit/ že mají „plno“ a „nemají termín“, no určitě

přitom dobře vím koho si tam šudlaj, lidi co naprosto žádného endokrino ani nepotřebují, jsou bez léčby, nemají ani uzly, není jim prakticky nic, jen anamnesa…a takové si tam šudlají a skutečně nemocného nevezmou a odmítnou ho, tvl

takže jsme mu termín sháněli dál, a zcela jinde, v podstatě u našeho známého
/ protekčně/ tvl co je toto za dobu???

:zed:

my si běžné štítnice / bezuzlové, hypo / řešíme sami, ale tohle bylo skutečně na endokrinologa a docela akutní stav, což se stáva jen málo kdy…ale fakt bylo

Já se zase nemůžu dostat na alergologii. Měla jsem jít v únoru, doktorka onemocněla, přeobjednali mě na červen. To se do té doby ukašlu. Přitom všude píšou, že se ty první testy mají dělat spíš v zimě. A pravda, tenkrát, když mi zjistili rakovinu ŠZ, tak mě endokrinoložka vzala sice hned, ale jen proto, že jí volal primář z ORL. Kamarádka má „jen“ něco s funkcí a malý uzlík a řeší to s praktikem, který vždycky někam telefonuje pro rady, endokrinologa nemůže sehnat. :nevim:

Příspěvek upraven 03.03.23 v 07:29

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13010
2.3.23 19:46

@lucad77

ono, kdyby to člověk nevěděl, koho si tam šudlají

v podstatě zdravé lidi, kterým není absolutně nic, ani nepotřebují léky, nic…šudly šudly, jako kdyby jim ruce upadly, aby projednou vzali i někoho reál nemocného a docela akutního

v tom oboru je akutní případ vzácný, to se stává málo kdy…tvl, no normálně jsem znechucena, trapáci…

to samé ta gynda, chtěla bych vidět, zda jsou tak strašně " vytíženi" že ženskou s tímhle problémem nemohou vzít dřív než v květnu, konec toto

jooo, vidím to v barvách :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Intimní balzám INTIMISS

  • (4.7) + 30 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty