Reakce psychiatra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 01:42
Reakce psychiatra

Ahoj holky. Jdu Vám říct, co se mi přihodilo, schválně, jaký budete mít názor. Vcera jsem byla u své psychiatricky, ke které chodím už 5 let. Byla jsem až doteď spokojená. Trpím myslenkovou OCD a vystřídala jsem už asi 6 druhů AD. Vždy jsem totiž měla pocit, že na mě po určité době neucinkuji. Včera mi mudr řekla, že už neví, co mi napsat a další léky, že chce dávat za hospitalizace. Vyděsilo. mě to a začala jsem. plakat. Napsala mi ještě na přechod z Citalopramu na Eliceu s tím, že bych ale mohla mít serotoninový syndrom, že to musíme hlídat. To mě vyděsilo snad ještě víc a bojím se léky vyměnit. Odcházela jsem plačící a když mě objednávala na další termín (2 nabízené termíny jsem nemohla) řekla mi, že cvičím s její vstřícnosti. Dřív e byla zlata a pomohla mi kdykoli. Nicméně už budu mít asi strach k ní jít. Či si o tom myslíte? Je to na změnu dr.? :think: :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Halamka
Závislačka 4045 příspěvků 20.06.19 03:58

I psychiatr je jen člověk A každý člověk občas nemá svůj den. Bohužel zrovna u této profese je to může způsobit takovéto problémy u klienta.
Zkus tuto situaci přijmout jako špatný den paní a ne tvého lékaře. Sice by se to stávat nemělo, ale jak píší-pořád je to hlavně clovek a treba mela zrovna starosti, ktere ji ubraly na sebeovladani.

Tiffany1
Závislačka 4085 příspěvků 20.06.19 04:21

No, to si myslim, ze nemůžeme posuzovat. Napsala jsi, jak ten vyvoj situace vnimas ty. A ted… sestery AD, vzdy prestanou fungovat, a co to znamena? OCD je široký pojem, jak na tebe funguje? Prestavas byt po nich úzkostná a vyhybas se potom různým eskapadam? A pokud prestanou “fungovat,” jak ty rikas, tak co to znamena? Postavila se doktorka do opozice a ty uz měníš psychiatra, takze jsi přesvědčena, ze to neni na hospitalizaci? Mas šestý druh AD, zrejme to tedy taková sranda nebude… Obsesi ma v určitých momentech kazdy z nas… Zrejme je to u tebe závažné a rozvinuté, když navrhla hospt., nebo ti chtěla dát najevo, že je třeba se taky k tomu užívání léčiv začít i léčit a pokusit se vyléčit a nespoléhat na žádnou berličku.
Zamysli se nad tím, jaký je šest let ten vývoj, jak se snažíš s tím pracovat, zda-li jsi vzorný pacient tak, jak předpokládáš, že bude vzorný lékař a pak podle svého svědomí vyměň odborníka.
Nikdo ti totiž líp neporadí, než ty, pokud se přestaneš chovat, že ti sebrali hračku a objektivně se nad tím zamyslíš.
Přeju hodně úspěchu s léčbou. :kytka:

karkarka
Závislačka 3920 příspěvků 20.06.19 05:49

No a kde je problém, očividně ti léky nezabírají, tak ti navrhla hospitalizaci.

vokishka
Extra třída :D 14787 příspěvků 20.06.19 05:55

Tak odmitla jste hospitalizaci, dalsi dva terminy, tak ma proste pocit, ze ne uplne spolupracujete. I moje zubarka nema moc rada, kdyz „vymyslim“ s terminama. Ze ji bud potrebuju a zaridim si to, nebo nepotrebuju ( pokud jde o neco akutniho).

lamicina
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 20.06.19 06:42

Podle mě jsi málo spolupracující pacient v léčbě. Léky se za hospitalizace mění běžně, pokud jde o větší změnu teda. To odmítáš. Navíc by asi šla i hospitalizace na psychoterapuetickém oddělení, takže intenzivnější práce. No a měnění termínů v přeplněných ambulancích, kdy se na volný termín čeká :D a bojuje se s každou čtvrthodinou :roll:. Za mě to není na změnu psychiatra ale na změnu Tvého přístupu, aktivnější, méně problematický přístup k léčbě. Jak znám profesně psychiatry „tady“ tak jen s takovouhle nevinnou poznámkou bys odešla od málokoho, konfrontovali by tě daleko příměji.

g.sandova
Kelišová 5704 příspěvků 20.06.19 06:46

No, já bych ještě pockala.
Teta třeba musela pri změně léků vždy do hospitalizace. Mohlo to být nebezpečné.

Ze se ti tam nechce, snad nemusíš, ne? Mohla ti vysvětlit, proč hospitalizace.

K těm termínům, nevím, proč si myslí, že můžeš pokaždé. Mám treba ted s klukem naslapany diář s lékaři :nevim:
Takhle se před lety divila referentka na UP, že nemůžu v termín který mi určí, kvůli lékařům a škole :roll:
Hele počkej ještě, jestli je jinak dobra!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 06:54

Nemenila bych, zna Te. Kdyz odmitnes dva terminy i hospitalizaci (kdyz jsi na tom spatne, tak beru nabizeny termin, ne), tak proste prohodila poznamku.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26355 příspěvků 20.06.19 06:54

Máš psychoterapii?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 06:56

Nalehave terminy nejak zaridim. Neakutni nedulezite posouvam. Tak asi proto. Navic dle ni jsi treba akutni byla :nevim:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28801 příspěvků 20.06.19 07:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Jdu Vám říct, co se mi přihodilo, schválně, jaký budete mít názor. Vcera jsem byla u své psychiatricky, ke které chodím už 5 let. Byla jsem až doteď spokojená. Trpím myslenkovou OCD a vystřídala jsem už asi 6 druhů AD. Vždy jsem totiž měla pocit, že na mě po určité době neucinkuji. Včera mi mudr řekla, že už neví, co mi napsat a další léky, že chce dávat za hospitalizace. Vyděsilo. mě to a začala jsem. plakat. Napsala mi ještě na přechod z Citalopramu na Eliceu s tím, že bych ale mohla mít serotoninový syndrom, že to musíme hlídat. To mě vyděsilo snad ještě víc a bojím se léky vyměnit. Odcházela jsem plačící a když mě objednávala na další termín (2 nabízené termíny jsem nemohla) řekla mi, že cvičím s její vstřícnosti. Dřív e byla zlata a pomohla mi kdykoli. Nicméně už budu mít asi strach k ní jít. Či si o tom myslíte? Je to na změnu dr.? :think: :,(

no a jak sis to představovala ty? Co měla nebo neměla dělat, abys byla nadále spokojená?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 08:13

Hospitalizace je efektivnější způsob léčby. Dr. se bojí, aby léky dobře sedly. A asi si opravdu myslí, že na sobě nepracuješ a nebereš svoje duševní zdraví jako prioritu. Hospitalizaci odmítneš, 2 termíny se ti nehodí. :nevim: Pokud jsi na tom špatně, tak nevím, co je pro tebe důležitější než návštěva dr. Psychiatři jsou velice vytížení a nemají čas řešit pacientky, které se nesnaží. Energii mohou vkládat do jiného pacienta.

Murka
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 20.06.19 08:22

Chodíš k psychologovi? Ono totiž většinou jen léky nestačí. Léky jsou jen pomocná berlička a chce to na sobě makat. Za mě bych klidně souhlasila s hospitalizací, aby se nastavili léky a začít s psychoterapii. Brala bych to jako nový start.
To že na tebe byla psychiatrička nepříjemná, tomu se nediv. Psychiatrů je málo, jsou přetížení, na pacienta mají sotva pár minu. A pak stačí kapka (ty jako méně spolupracující pacient) a pohár přeteče. Tím ji neomlouvám, jen ji chápu.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15359 příspěvků 20.06.19 08:23

No přijde mi že jsi si zvykla každý rok si nechat napsat nové léky i když to třeba nebylo potřeba :think:
on asi nebude problém v mudr ale v tom že od léků čekáš zázraky

Lalelale
Závislačka 4929 příspěvků 20.06.19 08:30

Tohle je těžké. Zkusila bych se na to podívat tak, jestli máš za těch pět let aspoň nějaké zlepšení. Pokud ne, pak bych se poohlédla jinde, ale počítej s tím, že ne každý ti může sednout a možná budeš chvilku hledat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama