redukce

436
14.11.06 10:23

redukce

ahoj,
bohužel jsme se ocitli před rozhodnutím o redukci v pokročilém těhu, 17-18tt
absolvovala jste to některá?
byly jste pak doma nebo v nemocnici, užívaly jste nějaké léky nebo se dá jen čekat jak to dopadne?
díky za jakékoli rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
14.11.06 12:10

Ahoj,

asi blbá otázka, ale fakt nevím co je to redukce v těhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
436
14.11.06 12:22

Verunka
redukce = snížení počtu plodů v děloze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
14.11.06 12:25

Aha, tak to promiň nevěděla jsem to.

A pročpak přistupují k takovému to rozhodnutí? Kolik máš miminek v bříšku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
14.11.06 12:35

Ahoj,

zuzajdo, je mi moc lito, pred jak zavaznym rozhodnutim stojite. Urcite je trba zvazit vsechna pro i proti a pokud se rozhodnete pro tento zákrok, drzim palce, at z neho vyjdes ty a i zbyvajici miminko/miminka v poradku.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
436
14.11.06 12:41

čekám dvojčata
od začátku, co víme, že jsou dvě (13tt), nás upozorňovali, že jedno asi není úplně v pořádku, podstoupili jsme několik vyšetření (časná AMC, screeningy…)
nakonec doktoři zhodnotili, že se opravdu nevyvíjí dobře, výrazně zaostává a hlavně má reverzní tok, což znamená především málo kyslíku
celé to zřejmě způsobuje nedostatečná placenta
(utěšuje mě, že to není moje vina, protože to druhé má placentu v pořádku)

mohli bychom to nechat „přírodě“, ale právě kvůli zvýšení šancí pro to druhé miminko, asi půjdeme do té redukce :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
14.11.06 12:42

Lesino,

já se jen ptala,ale týká se to Zuzajdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
14.11.06 12:45

Každopádně ti přeju ať všechno dopadne dobře a jsi ty i mimi v pořádku.

Já nevím co bych ti k tomu měla víc napsat, nejsem v té situaci, ale zase se podívej z druhé stránky, pokud by to miminko mohlo být i postižený tak si myslím, že tu redukci bych taky podstoupila.
Hlavně si nic nevyčítej, nemůžeš za to.
Držím palečky. Určitě se ozvi jak jsi dopadla.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
436
14.11.06 12:58

verunka
právě kvůli druhému miminku bych neváhala ani minutu, ale riziko potratu je 15%, to mě děsí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
14.11.06 13:16

Zuzajdo, je mi líto, před jakým rozhodnutím stojíte:// jestli se můžu zeptat-jak by ta redukce probíhala, jak to mimčo vyndají, aby neohrozili to druhé?Je to těžké, ale pokud se to fakt vyvíjí špatně a mohlo by to ohrozit i druhý plod, nelze váhat…ale chápu, že je to moc těžké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
436
14.11.06 13:29

kristain
miminko se při redukci nevyndává
v časném těhu se vstřebá a později (jako u nás) se zapouzdří a zůstane tak
peoblém je v tom, že se může začít oddělovat, to je to riziko potratu, to pak jdou obě :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
14.11.06 13:49

ahoj zuzajdo, zkus mrknout na stranky www.dvojcata.cz. urcite tam najdes nejednu maminu, ktera neco takoveho prodelala. jinak preji hodne stesti,at jste vsichni v poradku.

pa ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
14.11.06 15:09

Ahoj Zuzajdo,
moc mě mrzí, že musíte rozhodnout. My taky čekali dvojčátka, ale „naštěstí“ pro nás, se jedno velice v nízkém stádiu přestalo vyvíjet, takže jsem jen začala krvácet, ale přestalo to. Zůstala dutinka, která se vyloučí až při porodu. Bylo mi to sice strašně líto, protože bych brala i dvojčátka, ale těhotenství s jedním dítětem je jistě méně náročné. To „naštěstí“ znamená, že jsme se nemuseli rozhodovat sami, ale rozhodla za nás příroda.
Musí to být těžké rozhodnutí, protože v obou případech je riziko potratu. Zkus zjistit, při čem je riziko potratu nižší a to bych podstoupila.
Přeji ti hodně štěstí a aby jste se radovali se zdravého miminka!

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama