Reflux - odmítání jídla

14832
21.10.12 12:51

Reflux - odmítání jídla

Chci se zeptat maminek dětí s refluxem, jestli mají také potíže s odmítáním jídla (mlíčka) u miminek?
Je možné, reflux získat? Resp. slyšela jsem, že každé miminko reflux má, jen záleží na jeho formě. Tudíž by mě zajímalo, že pokud byla dcerka relativně v pohodě s ublinkáváním a poslední dobou blindí víc, může to znamenat, že se zhoršil reflux a i proto odmítá mlíčko, protože se jí to vrací a jak jí to pálí, tak jí to vadí?
Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

kaštinka
21.10.12 13:21

Více o tomto v knize Syndrom trávenia a psychologia od dr naomi Campbell.

• Nahlásit
  • Citovat
16985
21.10.12 13:36
@kaštinka píše:
Více o tomto v knize Syndrom trávenia a psychologia od dr naomi Campbell.

Naomi uz i pise? 8o

Jinak k tematu: nepises, zda je kojena. Pokud ne, zkusila bych zmenu UM.
Pokud je kojena, ale i pri UM dodrzovat nasledujici: zvysena poloha, nejlepe i pri jidle, urcite 1,5h. po jidle az 45°. Takove deticky vic pali zaha a muze to chtit zapijet. Pokud je kojena, prilozit casteji, treba si jen cucne na zapiti zahy. Pokud na UM, nabizet nesladke piti.
Po jidle se snazit neprebalovat, abys nezvedala nohy nad hlavu. Nebo to delat velise setrne.

Nevim, jestli se reflux muze horsit, ale nejspis ano. Ja jsem ho „nabyla“ az kolem 19 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14832
21.10.12 13:44

@AniNevim díky! :kytka: Naše malá je na UM, tak já jí schválně zkusím dát i nějakou tu vodu nebo čajík, ale uvidíme, jestli mi to vezme.. Mlíčko už jsme taky měnili, ale zítra zkusím koupit AR, jestli jí to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
21.10.12 16:40

@IvkaV A jake mate UM? K AR jsem nikdy nedosla, do 4,5 mesice mi jeste toleroval podani NUTRITONu na lzicce pred kojenim, vecer i pred Bebou. Pak uz to rezolutne odmital. U nej se pise, ze se muze michat s UM, ale nevedela jsem, jakou by vytvoril konzistenci a jestli by nemenil chut mleka.
Nutriton je zahustovadlo ze svatojanskeho chleba - doporuceno v nemocnici. Mleko AR bude ale jednodussi pro pripravu.
Drzim palce.
Pokud se zadari, zmizi to s hustsi stravou (prikrmy). U nas se to zlepsilo uz po tom odmitani, jeste pred prikrmy a to malicky ho mel silny: behem minuty se mu vracel caj 3-4× az do pusy (pri kontrole UZV).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14832
21.10.12 17:35

@AniNevim máme Hipp a Infatrini.. To Infatrini kvůli přibírání, ale je dost těžké a blbě se jí tráví.. :zed: To samý se bojím aby nebylo s Nutritonem.. Ta Beba ar by měla být dobře stravitelná.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
21.10.12 18:26

Pozor, nezamenovat Nutriton (schvalne jsem psala velkymi) a Nutrilon.
I spatne prospivani muze byt kvuli refuxu, mne by to ani nenapadlo, prave proto malymu vysetrovali reflux v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15011
21.10.12 19:51
@IvkaV píše:
Chci se zeptat maminek dětí s refluxem, jestli mají také potíže s odmítáním jídla (mlíčka) u miminek?
Je možné, reflux získat? Resp. slyšela jsem, že každé miminko reflux má, jen záleží na jeho formě. Tudíž by mě zajímalo, že pokud byla dcerka relativně v pohodě s ublinkáváním a poslední dobou blindí víc, může to znamenat, že se zhoršil reflux a i proto odmítá mlíčko, protože se jí to vrací a jak jí to pálí, tak jí to vadí?
Díky!

Jojo zhorsit se muze, terka pri prvnim sono zadny reflux nemela, to ji byl asi mesic, blinkani bylo k srdicku. Po operaci neblindila a zacla zas ve dvou mesicich. Jak to bylo dal uz vis.
Nech se poslat na sono, ev tu ph metrii
Jinak nam jeste doporucovali zahustovat nemlecnou ryzovou kasi. Mohlo by ji to i vic chutnat, ale zas je to vetsi drina na piti. A taky by v tom zas mela nejake kalorie navic. Ale pozor aby z toho zas nemela zacpu. Nutriton nam nepomohl vubec, ale vim o jednom chlapeckovi, kteremu pomohla ta AR formule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14832
21.10.12 20:39

@AniNevim Já vím, že Nutrilon a Nutriton - ten je na zahušťování právě při refluxu.. No když to já se bojím, aby to pak taky dlouho netrávila.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14832
21.10.12 20:42

@Sarik12 No jo, pravda, ty jsi mi předtím říkala, že reflux neměla a pak najednou jo, takže možná, že u vás se to způsobilo stejným způsobem (sonda)..
zkusím to AR a když blbý, tak třeba teda tu rýžovou neml. kaši - kalorie potřebujeme na přibírání! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15011
21.10.12 21:40

@IvkaV
No prave, stejne uz sou ji 4 mesice a tak muzes s tou kasi zacit. Treba ji to bude smakovat i se lzicky ;)
Prave terce se pak akorat po tom nutritonu hur zvracelo, ja se bala, aby to nevdechla. Ale ta kase ji chutna :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pce
13873
21.10.12 21:43

My máme taky reflux už od narození potvrzený na utz, zkusily jsme Nutriton a nepomohl pak jsem koupila sirup Gastrotuss a po něm lepší ale Barče nechutnal. Takže nedávam nic malá je na obyč Sunaru Nutradefense…postýlku máme podloženou i kočárek napolohovaný a budem se modlit že ji ta záklopka rychle doroste a nebo že tuhou stravou se to zlepší :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15011
22.10.12 08:50

@Pce
Jo ten sirup je na trhu tak dva roky, ale sama jsem nezkousela. Nekomu pomuze a nekomu ne, to je jak se vsim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kaštinka
22.10.12 10:28

Preklep ve jménu autorky: Natasha Campbell. Psala jsem rychle, omlouvám se za chybu, děkuji za upozorněni.

• Nahlásit
  • Citovat
Pce
13873
22.10.12 10:52

@Sarik12 no nám pomohl tak na 50% ale je sladký a Barča ho plivala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama