Reklama

Registrace u lékařů v Rakousku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 19:06
registarce u lékařu v Rakousku

Dobrý den,

v listipadu se budeme stěhovat do rakouska, manžela tamvysílá firma, mně končí RD, čili už tady nebudu pojištěná, ale ani tam a vůbec nevím co a jak..

Od ledna snad bude školka a já si tam najdu práci, ale jak tam udělat Anmeldebesche­inigung? a pojištění? na manžela? jak se to dělá?

A další věc lékaři, stačí najít lékaře, stačí si zjistit, kdo přijímá a jít k němu, musím mít nějaký výpis z ČR, nebo jak to v tomto případě chodí? a prý tam je nějaký mutter kind pass, to je pro dítě, k tomu třeba co? umím anglicky, nj mám chabou, tak v tom dost plavu a manžel je hrozně vytížen ted, musím si to zařídit sama..

Reklama

Reakce:

Jaja97
Povídálka 30 příspěvků 21.09.18 20:46

Ahoj,
ty i dite budete pripojisteni u manzela. Do te doby, nez si najdes praci.

V okoli tveho bydliste si najdes „domaciho lekare“ - Hausarzt, nove pacienty prijimaji bez problemu, jeste jsem neslysela, ze by nekoho odmitli ;) Zadny vypis z CR nepotrebujes, zalozi ti novou kartu.

Mutter Kind Pass je takova prukazka, kde se zaznamenava zdrav. stav matky v tehotenstvi a zdravi ditete az do jeho 5. roku. V Mutter Kind Passu jsou uvedeny terminy rocnich prohlidek a ockovani ditete. Pokud tyto terminy matka /rodic/ nedodrzuje, muze mu stat odebrat pridavky na dite. V tvem pripade do prukazky zapisete uz probehla ockovani a dal „pojedete“ podle jejich harmonogramu.

Jo, a zkus to viridit s nekym, kdo umi dobre nemecky, s anglictinou v Rakousko moc nepochodis, bohuzel :(

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >