Regulované infikování dětí dětskými nemocemi

Napsat příspěvek
Velikost písma:
16694
16.1.14 12:10

@Apaji jééé, výměna pyžama je tedy dost i na mě 8o My normálka přišli na kafe, zůstali jsme cca dvě hoďky a stačilo to. Pak nám to časově nevycházelo. Výhodou bylo, že kamarádka měla ještě druhé dítě, její holka to chytla právě až od bráchy, takže malá a moje děti prodělávali neštovice ve stejný čas, takže jsme se i s nemocnými dětmi navštěvovali, když už byli doma dost protivní (naložit do auta a odvézt :palec: )
Příušnice neměl manžel, takže já bych ho nejradši vyhnala na očkování, on se tomu brání. No, jeho věc, já už další děti nepotřebuju :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
237
16.1.14 12:11

Ahoj, ano je to běžná věc. Jako dítě mě teta nechala obejmout sestřenici, která měla zarděnky. Prý abych je nedostala v dospělosti v těhotenství. Měla jsem pak jen osypaný hrudník, lehce zvýšenou teplotu.
Moje děti jsem pak vzala na neštovicovou návštěvu a krom pupínků, které jsem jen potírala tekutým pudrem, naprostá pohoda. Bohužel je dostal taky manžel, ani nevěděl, že je v dětství neprodělal a to bylo docela psycho (vysoké horečky, bolavé pupence, afty v puse, jíst nemohl) Zlatá rýmečka :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
16.1.14 12:20

Ja se o to snazim a furt nic. Meli jsme mensi tridenni nestovicovou party na Silvestra a decka porad nevypadaji, ze by si neco odnesly :cert: Nejstarsimu je 10 a nepomohla ani skolka ani skola, on to proste nechytne :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16694
16.1.14 12:21

@asha možná, že je prodělal bezpříznakově jako moje kamarádka. Já byla připravená čekat max. do 13 ti let (spíš do těch 10ti) a pokud je neprodělají, udělat testy na protilátky a očkovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
237
16.1.14 12:21

@avm3 Ve třech letech jsem prodělala příušnice a pamatuju si, že to dost bolelo. Maminka mě zabalila nahřátou plenou vycpanou vatou, aby mi bylo líp, ale stejně si pamatuju, jak jsem furt fňukala. U zarděnek jsem byla starší a kromě pupínků na hrudníku mi nebylo nic.
Spalničky si nepamatuju, jen spálu, na kterou mi přišla doktorka až po infekčním bezpříznakovém průběhu. Loupala se mi kůže na prstech rukou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
289
16.1.14 12:21

Já byla se synem u nemocného s neštovicemi před týdnem a jsem zvědavá, jestli je chytil. Chtěla jsem si to s ním obdýt co nejdříve, ale musím přiznat, že jsem z toho neměla a nemám moc dobrý pocit. Dítě se směje, hraje si a já si v duchu říkám: Jen počkej, ten smích Tě brzo přejde. :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2675
16.1.14 12:22

@asha neboj, ještě je čas. Náš starší se začal osypávat na Silvestra a mladšímu vyskákaly dneska. Akorát to domácí vězení mě štve…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
46669
16.1.14 12:22
@asha píše:
Ja se o to snazim a furt nic. Meli jsme mensi tridenni nestovicovou party na Silvestra a decka porad nevypadaji, ze by si neco odnesly :cert: Nejstarsimu je 10 a nepomohla ani skolka ani skola, on to proste nechytne :zed:

Slyšela jsem, že i někteří sourozenci to od svých nakažených nechytnou…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
16.1.14 12:23
@Kakika píše:
@asha možná, že je prodělal bezpříznakově jako moje kamarádka. Já byla připravená čekat max. do 13 ti let (spíš do těch 10ti) a pokud je neprodělají, udělat testy na protilátky a očkovat.

To pochybuju…neni sam, to by musela stejne prodelat i holka. Uz si ale pohravam s myslenkou, ze jim necham nabrat protilatky :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
16.1.14 12:24
@Marika2 píše:
@avm3 Ve třech letech jsem prodělala příušnice a pamatuju si, že to dost bolelo. Maminka mě zabalila nahřátou plenou vycpanou vatou, aby mi bylo líp, ale stejně si pamatuju, jak jsem furt fňukala. U zarděnek jsem byla starší a kromě pupínků na hrudníku mi nebylo nic.
Spalničky si nepamatuju, jen spálu, na kterou mi přišla doktorka až po infekčním bezpříznakovém průběhu. Loupala se mi kůže na prstech rukou.

Tys nebyla ockovana?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7022
16.1.14 12:26

@kiwi2 mladsí syn mel neštovice v roce starší ve čtyřech..oba velmi težký prubeh s horečkama a hrozícím nástupem do nemocnice..nikdy bych je neinfikovala zámerne..prijde mi to jak na hlavu padlé :x

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
16.1.14 12:26
@Rafaela píše:
@asha neboj, ještě je čas. Náš starší se začal osypávat na Silvestra a mladšímu vyskákaly dneska. Akorát to domácí vězení mě štve…

Inkubacka se udava vetsinou 10-21 dni, takze pomalu ztracim nadeji :think: Na druhou stranu to vychazi na dobu, kdy ja budu na tyden pryc a manzel bude s detma sam, to by asi nebyl rad :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
16.1.14 12:27
@KPKristy píše:
Slyšela jsem, že i někteří sourozenci to od svých nakažených nechytnou…

No prave :?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4637
16.1.14 12:27

Priusnice si pamatuji, otekla silene, vysoke horecky a neskutecna bolest.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
16.1.14 12:28
@mater píše:
@kiwi2 mladsí syn mel neštovice v roce starší ve čtyřech..oba velmi težký prubeh s horečkama a hrozícím nástupem do nemocnice..nikdy bych je neinfikovala zámerne..prijde mi to jak na hlavu padlé :x

To mas tezky, mne prijde na hlavu padlejsi dozivotni preockovavani :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek