Regulované infikování dětí dětskými nemocemi

Napsat příspěvek
Velikost písma:
30633
16.1.14 22:30

Já jsem dceru „cpala“ k nemocným neštovicemi, aby to chytla, než půjde do školy…a prd 8)
Jediné, co si donese vždycky, jsou rotaviry :cert:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16694
16.1.14 22:31

@asha hlavně se každý rok přeočkovává kmeny z loňského roku a chřipka, jak známo, rychle mutuje. Ale máš pravdu v tom, že lidi každé viroze, každému kašli a každému nachlazení říkají chřipka. To se pak ale nemůžou divit, že po očkování jsou stále nemocní. Já pravou chřipku neměla snad nikdy, možná jako dítě, ale jako dospělák ne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16694
16.1.14 22:33

@laducha nooo, tak to fakt nepotěší. Opravdu plodné návštěvy :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12272
16.1.14 22:38
@avm3 píše:
Osobně by mě zajímal průběh spalniček, zarděnek a příušnic… první jsem nechala z důvodu mála informaci naočkovat, druhou nechci nechat…

Já měla všechny tyhle dětské nemoci, ale pamatuji si jen příušnice. Tenkrát jsem je měla prý dvakrát :roll: Někdo říká, že to možné není, ale doktorka tvrdila že jo. Takže buď to poprvé špatně diagnostikovala, nebo jsem je měla dvakrát. Každopádně je to opravdu hodně bolestivé a nepříjemné. Ty otoky na krku jsou jakoby tuhé a děsně to bolelo, to si pamatuju, že jsem nevěděla, jak si lehnout. Ty ostatní nemoci si nepamatuju, tak to určitě nebylo tak děsný.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12272
16.1.14 22:39

U nás ve školce zrovna dnes visela cedule na dveřích, že se tam vyskytly neštovice, tak jsem na to zvědavá. Malou bych úmyslně nakazit nenechala, ale na druhou stranu budu ráda, když si to odbyde ještě ve školce,.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
16.1.14 22:41
@Kakika píše:
@asha hlavně se každý rok přeočkovává kmeny z loňského roku a chřipka, jak známo, rychle mutuje. Ale máš pravdu v tom, že lidi každé viroze, každému kašli a každému nachlazení říkají chřipka. To se pak ale nemůžou divit, že po očkování jsou stále nemocní. Já pravou chřipku neměla snad nikdy, možná jako dítě, ale jako dospělák ne.

To taky, oni se teda snazi odhadout, jaky kmen bude prevladat a podle toho ockuji, neni to uplne, ze lonskou vakcinou…ale asi jim to tak casto vychazi :lol:
Jinak zavidim, chripka je neskutecny svinstvo, pevne doufam, ze mne to letos mine :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12272
16.1.14 23:11
@Kakika píše:
@asha hlavně se každý rok přeočkovává kmeny z loňského roku a chřipka, jak známo, rychle mutuje. Ale máš pravdu v tom, že lidi každé viroze, každému kašli a každému nachlazení říkají chřipka. To se pak ale nemůžou divit, že po očkování jsou stále nemocní. Já pravou chřipku neměla snad nikdy, možná jako dítě, ale jako dospělák ne.

A jak se prosím tě pozná opravdová chřipka? Já myslela, že jsem jí letos měla, bylo mi tak blbě, že jsem myslela, že chcípnu a doktorka mi diagnostikovala nějakou faringitidu. Ty i asi nemám správně. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
16.1.14 23:15
@tiffany píše:
A jak se prosím tě pozná opravdová chřipka? Já myslela, že jsem jí letos měla, bylo mi tak blbě, že jsem myslela, že chcípnu a doktorka mi diagnostikovala nějakou faringitidu. Ty i asi nemám správně. :think:

Tak ja ti odpovim, ja ji narozdil od Kaki mela :mrgreen:
Ja ji poznam, uz jak na mne leze, je to sileny pocit. Najednou si uvedomim, ze jsem rozlamana, myslim si, ze sedim moc dlouho na spatny zidli…a za dve za tri hodiny uz se nemuzu bolesti (klouby, kosti) pohnout. Nastoupi silena unava, horecka, zimnice. Tyden zvladnu dojit jen na WC a do kuchyne na jidlo, skoro teda nejim a cela tahle akce mne uplne vycerpa. Shodim aspon 5 kilo. Za tyden je to lepsi a dalsi tyden se davam dokupy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12272
16.1.14 23:46
@asha píše:
Tak ja ti odpovim, ja ji narozdil od Kaki mela :mrgreen:
Ja ji poznam, uz jak na mne leze, je to sileny pocit. Najednou si uvedomim, ze jsem rozlamana, myslim si, ze sedim moc dlouho na spatny zidli…a za dve za tri hodiny uz se nemuzu bolesti (klouby, kosti) pohnout. Nastoupi silena unava, horecka, zimnice. Tyden zvladnu dojit jen na WC a do kuchyne na jidlo, skoro teda nejim a cela tahle akce mne uplne vycerpa. Shodim aspon 5 kilo. Za tyden je to lepsi a dalsi tyden se davam dokupy.

Tak vše by odpovídalo, až na to, že jsem už čtvrtý den byla schopná s dobelhat k doktorce a po týdnu už to bylo opravdu docela dobré, takže to asi chřipka fakt nebyla. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
46669
17.1.14 07:34

Pravou chřipku jsem měla jen jednou v životě a byl to teda zážitek. Ten rychlý nástup? Měla jsem štěstí, že jsem zvládla dojet domů z práce, než to se mnou někde švihlo.
A nejdřív jsem si právě myslela, že jsem jen unavená. Během dvou hodin bylo po mě…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16694
17.1.14 08:30

@tiffany Přesně jak píše @asha . Ty jsi měla dost podobný průběh, nedivím se, že sis myslela, že je to chřipka. Taky bych o tom byla přesvědčená. Většinou se pak právě dělá výtěr na potvrzení, ale zase si říkám, že k čemu to vlastně je, když na chřipku snad ani léky nejsou, nebo jo? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12272
17.1.14 08:44
@Kakika píše:
@tiffany Přesně jak píše @asha . Ty jsi měla dost podobný průběh, nedivím se, že sis myslela, že je to chřipka. Taky bych o tom byla přesvědčená. Většinou se pak právě dělá výtěr na potvrzení, ale zase si říkám, že k čemu to vlastně je, když na chřipku snad ani léky nejsou, nebo jo? :think:

Já o tom byla přesvědčená, že to je chřipka. Byla jsem úplně vyřazená z provozu, něco tak děsnýho jsem ještě nezažila. Jen jsem fakt ležela a i to ležení byla děsná námaha. Docela mě napadaly zajímavé myšlenky, ale psát to tu nebudu. No a dr. mi koukla do krku, řekla, že mi dá ATB, že to není sice angína, ale ošklivá faringitida. Tento výraz jsem slyšela poprvé 8o Nevěděla jsem, že na viry se dělá výtěr. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12272
17.1.14 08:53

@Kakika Pěkný podpis :palec: Je to prekérka, protože když je člověk blbej, tak to vlastně ani sám nepozná. :mrgreen: :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16694
17.1.14 08:54

@tiffany Já si pamatuju, že jsem tam jednou byla s angínou a setřička mi řekla, jestli by mi mohla udělat výtěr. Že tedy chřipku určitě nemám, ale oni potřebujou určitý počet výtěrů kvůli chřipce a oni to zatím nesplňují :lol:
A fakt to byla faringitida? Nebyla to laringitida? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16694
17.1.14 08:56
@tiffany píše:
@Kakika Pěkný podpis :palec: Je to prekérka, protože když je člověk blbej, tak to vlastně ani sám nepozná. :mrgreen: :think:

chvilku jsem přemýšlela ještě nad jedním podpisem: „Když někdo zemře, tak neví, je je mrtvý, ale ostatní to mají hodně těžké. To samé platí, když je někdo deb*l“ :mrgreen: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek