Regurgitace trojcípé chlopně u plodu A vyšší NT

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
687
21.1.22 07:57

Regurgitace trojcípé chlopně u plodu A vyšší NT

Ahoj, na 1. screeningu mi našli vyšší šíjové projasnění (2,60, byla jsem 13+1) a bohužel i nedomykavost trojcípé chlopně. 8. února jdu na fetální echokardiologii, nicméně potřebuji asi do té doby uklidnit příklady, kdy to dopadlo dobře. Nikde jsem nenašla příběh někoho, u koho by byly oba tyto symptomy, buď jen zvýšené NT, nebo nedomykavost. Co se týče té nedomykavosti, tak pokud by byla pouze ta, byla byl klidnější, protože se prý v řadě případů do porodu sama upraví, případně se pak jen sleduje, není to vážná vada.

Ale současně je to jeden z příznaků DS, a v kombu s tím vyšším NT… :,( Riziko na DS mi vyšlo 1+470, i vzhledem k věku (33) relativně dobré, nosní kůstka je, krev vyšla dobře. Hned jsem si nechala udělat DNA test, do příštího pátku budou výsledky.

Takže se děsím jednak Downem, a kdyby se nepotvrdil (kéž by), tak srdeční vadou, protože to vyšší NT, co jsem vyčetla, by mohlo značit, že ta nedomykavost bude něco vážnějšího (neupraví se nebo je to příznak vážnější vady srdce, která pochopitelně ve 14 tt není rozpoznatelná).

Je tu někdo, kdo měl toto kombo a jak to dopadlo? Ráda bych slyšela hlavně pozitivní příběhy :), ale zvládnu všechny.

Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat