Reklama

Reklamace delší než měsíc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 01.02.18 14:46
Reklamace delsi nez mesic

Dovry den prosim poradte postup v mem pripade. Koupila ksem si v normalnim obchode s elektrem tycovy mixer po pul roce nefungoval tak sel na reklamaci, reklamace trvala temer mesic pote jsem si vyzvedla produkt opraveny, bohuzel jeste ten den jsem zjistila ze mi dali jiny dil a mne sice tycovy mixer funguje alw druha cast ktera je na sekani nefunguje. Ten den jsem to tam vratila s tim ze nemam spravny dil. Jiz je to 5.tydnu a dil se nekde asi zatoulal pricemz mi rekli, ze dil neni a ze budu mozna taky cekat pul roku. Ale ja ten sekacek potrebuju nemam ho v kuchyni na ozdobu. Mohu po nich chtit vraceni penez nebo co delat abych pul roku necekala. :zed: :nevim: dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

anonymni_prezdivka
Kecalka 361 příspěvků 01.02.18 14:49

Reklamace za zákona musí být vyřízená do 30 dní. Pokud to nestihnou, musí vrátit peníze.

Monchichik
Závislačka 4706 příspěvků 01.02.18 14:50

Máš nárok na vrácení peněz: Zákon o ochraně spotřebitele stanoví prodávajícímu povinnost vyřídit reklamaci včetně odstranění vady nejpozději do 30 dnů od jejího uplatnění. Po marném uplynutí této lhůty může spotřebitel požadovat výměnu věci nebo od smlouvy odstoupit.

Twitter 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 14:57

Máme ten samý problém s tabletem. Reklamace už před Vánocemi a stále se neozvali. Lhůta 30 dní už je pryč. Můžu požadovat zpět peníze?

Monchichik
Závislačka 4706 příspěvků 01.02.18 14:58

@Twitter Samozřejmě že můžeš.

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 01.02.18 14:58

Dekuju myslela jsem si to ona ta lhuta neni pro srandu asi. Ale potrebovala jsem slyset i vice nazoru. :-) horsi je ze oni ten samy mixer uz nemaji a ja jiny nechci pro me tam ten sekacek byl dulezity proto jsem koupila prav tenhle.

Monchichik
Závislačka 4706 příspěvků 01.02.18 15:00

@Barunkaska A ještě ti oni musí dát vědět, že je to vyřízené : Dle rozsudku Nejvyššího soudu ze dne 27. 7. 2011, sp. zn. sp. zn. 33 Cdo 3228/2009, stanoví-li zákon o ochraně spotřebitele v § 19 odst. 3 lhůtu 30 dnů k vyřízení reklamace od jejího uplatnění, pak prodejce svou povinnost splní, jestliže v zákonné lhůtě (není-li smluvena lhůta delší) též vyrozumí spotřebitele o způsobu vyřízení reklamace; až od tohoto okamžiku lze považovat reklamaci za vyřízenou z hlediska zamezení nevyvratitelné právní domněnky neodstranitel­nosti vady.

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 01.02.18 15:09
@Monchichik píše:
@Barunkaska A ještě ti oni musí dát vědět, že je to vyřízené : Dle rozsudku Nejvyššího soudu ze dne 27. 7. 2011, sp. zn. sp. zn. 33 Cdo 3228/2009, stanoví-li zákon o ochraně spotřebitele v § 19 odst. 3 lhůtu 30 dnů k vyřízení reklamace od jejího uplatnění, pak prodejce svou povinnost splní, jestliže v zákonné lhůtě (není-li smluvena lhůta delší) též vyrozumí spotřebitele o způsobu vyřízení reklamace; až od tohoto okamžiku lze považovat reklamaci za vyřízenou z hlediska zamezení nevyvratitelné právní domněnky neodstranitelnosti vady.

To jsem tam necetla. Ale kazdopadne i vada ktera je bezne opravitelna ale z nejakeho duvodu nestihli do 30 dnu opravit, se povazuje za vadu neodstranitelnou tedy bud vymena nebo vraceni penez v plne vysi. Ted jsem nasla zakonik. Takze akorat zkousej jestli je clovek blbej treba a nevi o tom. :pocitac:

Evelýna 1
Kecalka 333 příspěvků 6 inzerátů 01.02.18 15:09

@Barunkaska
Měla jsem ten samý problém. Reklamace nebyla vyřízená do 30 dní a ještě na mě byli sprostí a řekli mi, že mi nic nevratí.
Obrátila jsem se na ČOI, jim napsala email, že odstupuji od smlouvy a že jsem se obrátila na ČOI. Do druhého dne jsem měla peníze na účtu. Strašák ČOI fungoval :palec:

Ivan PPZ
Kelišová 5656 příspěvků 01.02.18 15:13

Jen pozoru na „domluvení se“ na delší době zákazník/ obchod. Něco jako: bude to trvat déle/ to nevadí, souhlasím…

Monchichik
Závislačka 4706 příspěvků 01.02.18 15:15

@Ivan PPZ No to by ale muselo být v reklamačním protokolu zapsané, ne? Nemůžou tvrdit, že jsem s něčím souhlasila, když to nemají písemně.

Halamka
Závislačka 3570 příspěvků 1 inzerát 01.02.18 15:19

Rict mi, ze budu cekat treba pul roku, tak se jim vysmeju…
Nebavila bych se a nechala si vratit penize. A napsala recenzi ;)

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 01.02.18 15:22
@Monchichik píše:
@Ivan PPZ No to by ale muselo být v reklamačním protokolu zapsané, ne? Nemůžou tvrdit, že jsem s něčím souhlasila, když to nemají písemně.

Taky si myslim ze nemuzou tvrdit ze jsem s necim souhlasila. Navic ja s tim treba nesouhlasila. A urcite nesouhlasim s tim ze to bude trvat treba dalsi dva mesice. Jasne jsem jim dala najevo ze nechci cekat. Tak mi nemuzou tvrdit ze jsem s tim souhlasila.

Monchichik
Závislačka 4706 příspěvků 01.02.18 15:23

@Barunkaska No tak tam jdi s tím, že si volala na ČOI a že ti tohle řekli. A že pokud se jim to nelíbí, tak že to tedy budeš muset řešit přes ně.

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 01.02.18 15:28
@Monchichik píše:
@Barunkaska No tak tam jdi s tím, že si volala na ČOI a že ti tohle řekli. A že pokud se jim to nelíbí, tak že to tedy budeš muset řešit přes ně.

Asi jo, byli docela odmereny jako by se nechumelilo. Bezne clovek asi ceka na neco pul roku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >