Reklamace mobilního telefonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenusek11111
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 10.10.14 14:06
Reklamace mobilního telefonu

Ahoj.Dnes je to 30den, kdy jsme reklamovali manželův mobilní telefon EVOLVEO Q4.Reklamovali jsme ho pro prasklý displej u sluchátka. Mobilní telefon je v záruce. Kupovali jsme ho v únoru 2014.Za celou běžící dobu reklamace se nám nikdo neozval. Až včera večer přišel email a v něm bylo:

Dobrý den,
dovoluji si Vás oslovit v rámci Vaši reklamace (číslo uvedeno v předmětu zprávy), kde po bližším prokoumání ze strany autorizovaného servisního střediska bylo zjištěno, že případ nelze řešit v rámci výrobcem uznávaných záručních podmínek, ale je pouze možné řešit celou věc dále jako pozáruční opravu. Pozáruční opravu je nutné uhradit z Vaší strany, přičemž suma v tomto konkrétním případě je 1540 Kč bez DPH. Pokud byste měl zájem o zaslání těchto vadných částí, specifikujte prosím tento požadavek v rámci Vaši odpovědi na tento e-mail.

V případě, že s cenovým návrhem na pozáruční opravu souhlasíte, dovolím si Vás požádat o zaslání Vašeho souhlasu nejpozději do 3 kalendářních dnů. Pokud byste v této lhůtě nereagoval, budeme to považovat jako nesouhlas s navrhovaným řešením a zařízení bude stáhnuto zpět z autorizovaného servisního střediska. V opačném případě, tedy odsouhlasení pozáruční opravy je nutné brát v potaz, že se nejedná o záruční reklamaci a tudíž se na tento případ nevztahuje zákonem stanovených 30 dnů.

Jak mám nyní postupovat? Počítala jsem, že dnes bude mobil buď opravený nebo že mi budou dříve volat, že je to vinou třeba nesprávného zacházení (manžel s ním přece neházel) a že opravu si máme zaplatit.Ale za celou dobu nic. :nevim:
PORAĎTE. Děkuji

Reakce:
Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 14:17

Nikdy, když je prasklý display ti to na reklamaci neuznají. ;) Jak postupovat teď? :lol: prostě pokud ho chcete opravit, tak to zaplať, pokud ho opravit nechcete, tak si ho vyzvednete v té podobě, ve které jste ho tam dávali. Mají na opravu 30 dní, ozvali se 29, takže to napadnout nemůžete. Kdyby se vám ozvali až například zítra, tak už by jste mohli trvat na vrácení peněz, jelikož nedodrželi lhůtu. Takto bohužel.

SussieS
Závislačka 3840 příspěvků 10.10.14 14:20

Nevím, co chceš radit. Lhůtu 30 dnů pro reklamaci dodrželi, u prasklého displeje nikdy neprokážeš, že to není důsledek hrubého zacházení. Takže zaplatit opravu nebo koupit nový

Anik6
Závislačka 3909 příspěvků 10.10.14 14:20

Servis dobu 30dni dodrzel a asi toho meli hodne, ze psali az ke konci zakonne lhuty.Vy muzete ted bud jen souhlasit s opravou nebo si nechat tel. poslat bez opravy zpet. Muzete dat take tel. nechat posoudit znalcem…

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 51246 příspěvků 3 inzeráty 10.10.14 14:22

Reklamační lhůtu stihli, nevyhověli reklamaci. můžeš se lada bránit a nechat si vyhotovit znalecký posudek. ten bud dá za pravdu jim a máš smůlu, nebo dá za pravdu tobě a ty s tím půjdeš k prodejci znovu. ten to bud uzná a nebo taky nemusí, pak už zbývá leda soud.

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 10.10.14 14:30

Taky nevidím nic nečekaného - prasklý displej se obvykle jako záruční oprava nebere, to jste s tím mohli prásknout o zem, na to se záruka nevztahuje.

Dodrželi záruční lhůtu - a co si s tím Vy teď počnete, to je na Vás - buď si to necháte opravit, tj. zaplatíte… nebo si dojdete koupit nový mobil. Nebo se obrátíte na soud, což je ale v tomto případě celkem hloupost. Není moc co radit…

Příspěvek upraven 11.10.14 v 21:13

katty89
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 10.10.14 15:20

@lenusek11111 A co konkrétně chceš za radu? Máš jen dvě možnosti - buď si necháš telefon opravit nebo zaslat neopravený. Ev. bys mohla požádat o znalecký posudek, ale je otázka, jestli se ti do toho chce investovat čas a peníze (včetně případného soudního sporu).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >