Reklamace telefonu u Vodafonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 09.10.14 18:48
Reklamace telefonu u Vodafonu

Ahoj maminy,

chtěla bych se zeptat na zkušenosti s reklamací u Vodafonu. Dne 13.9. jsem dala reklamovat mobil - reklamaci bez problémů přijali. Nicméně dosud ho nemám zpět. Vím že na to mají 30 dnů, což uplyne v pondělí. Moc si nedělám naději, že to do té doby stihnou. Protože u O2 mi reklamace byli schopni vždy vyřídit do 14 dnů. Je opravdu možnost že by to nestihli? Jaké máte zkušenosti? A pokud se v pondělí dopoledne neozvou, tak tam mám odpoledne jet a nebo tam jet až následující den?

Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64976 příspěvků 09.10.14 18:52

@Vermun Tak to že se neozvou ještě neznamená, že ho tam nemohou mít… a jinak pokud máš na mysli vrácení peněz z důvodu nestihnuté reklamace, tak to myslím, že až 31 den

Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 09.10.14 18:54

Já tam volala minulý týden a bylo mi řečeno, že ho tam nemají a až mít budou, tak že zavolají nebo pošlou sms.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64976 příspěvků 09.10.14 18:59

To jo, ale mohl jim už přijít a někdo zapomenout zavolat… Jinak s vodafonem zkušenost nemám, jednou nám nestihla reklamaci Alza - podávali jsme ji 23.12. :oops: takže jim to tam leželo celé svátky a pak se to nestihlo od výrobce včas vrátit.

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 09.10.14 19:04

Stihnou neboj.
Nám volali poslední den reklamační lhůty.

Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 09.10.14 19:08

@carambol díky za reakci, no tak jsem zvědavá…

Irinka0210
Závislačka 4635 příspěvků 09.10.14 19:19

Mám zkušenost jak já tak i manžel a vždycky uplně bez problémů to stihli a když tam telefon byl, přišla SMS, zkus ještě zavolat

BabyBella
Závislačka 2874 příspěvků 09.10.14 19:55

@Vermun ja jsem reklamovala. Volala jsem si sama. Jsem spokojená. Volej každý den třeba:-)

eumedon
Extra třída :D 14374 příspěvků 09.10.14 19:56
@Vermun píše:
Já tam volala minulý týden a bylo mi řečeno, že ho tam nemají a až mít budou, tak že zavolají nebo pošlou sms.

V každém případě, pokud oni nedají do 30 dnů tobě vědět, že telefon je na prodejně připravený k vyzvednutí, tak máš právo postupovat jako u neopravitelné vady. To jest odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněz, které jsi za něj zaplatila.

@j.a.n.i1 píše:
@Vermun Tak to že se neozvou ještě neznamená, že ho tam nemohou mít… a jinak pokud máš na mysli vrácení peněz z důvodu nestihnuté reklamace, tak to myslím, že až 31 den
@BabyBella píše:
@Vermun ja jsem reklamovala. Volala jsem si sama. Jsem spokojená. Volej každý den třeba:-)

Není třeba tam volat, je to jejich starost, aby ji informovali.

I kdyby ho tam měli opravený, tak reklamace se považuje za vyřízenou okamžikem, kdy

• věc je připravena na prodejně opravená pro zákazníka k vyzvednutí
  • prodejce informoval zákazníka, že věc je pro něj připravena na prodejně k vyzvednutí.

I kdyby byla připravena k vyzvednutí 20.9. a prodejce informoval zákazníka (to je starost prodejce, ne zákazníka) až 15.10., tak reklamace je vyřízena 15.10. A pokud byla 15.10. zmeškána lhůta 30 dnů, tak podle toho může zákazník postupovat, tj., požadovat postup jako při neopravitelné vadě.

Je o tom judikatura, v případě zájmu pohledám. Zatím tohle: http://www.e-advokacie.cz/…ni-reklamace

Takže judikát Nejvyššího soudu je tady: http://www.nsoud.cz/…7A4E0068814D?…,

S přihlédnutím k vysvětlenému významu použitého pojmu „vyřídit“ lze logickým výkladem daného ustanovení dojít k závěru, podle něhož přijal-li prodávající od spotřebitele, který jej kontaktoval, věc k reklamaci, pak k vyřízení reklamce dojde až v okamžiku, kdy prodávající spotřebitele vyrozumí (ať už písemně nebo osobně) o tom, jakým způsobem byla reklamace vyřízena (tedy zda byl s reklamací úspěšný či nikoli). Teprve tehdy je možno reklamaci považovat za vyřízenou - prodávající se jí již nebude muset zabývat.

Šlo o reklamaci notebooku a žalovaná (společnost Tesco Stores ČR a. s) se vymlouvala, že notebook byl připraven ve lhůtě 30 dnů od uplatnění reklamace opravený, ale žalobce se neinformoval (neptal se na to aktivně). Tesco Stores to prohrála, bylo její starostí dát zákazníkovi vědět, že notebook je připraven opravený k vyzvednutí.

Edit: Ne opravený k vyzvednutí, chtěli zamítnout reklamaci:

• Dne 17. 3. 2005 uplatnil u prodejce v jeho prodejně vadu počítače spočívající v nefunkčnosti disketové jednotky, která nenačítá vložené diskety, a počítač zde téhož dne předal k vyřízení reklamace.
  • Dne 20. 4. 2005, kdy se žalobce z vlastní iniciativy dostavil do prodejny, mu prodejce předal kopii záznamu autorizovaného servisu a oznámil mu, že jeho reklamace byla dne 24. 3. 2005 zamítnuta.
  • Žalobce odmítl počítač převzít a přípisem ze dne 22. 4. 2005 od kupní smlouvy odstoupil s odůvodněním, že žalovaná nevyřídila reklamaci v zákonem stanovené třicetidenní lhůtě, v důsledku čehož se reklamovaná vada stala neodstranitelnou.

Žalobce to vyhrál.

Příspěvek upraven 11.10.14 v 20:33

Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 09.10.14 20:47

@eumedon děkuji za info. No asi tedy počkám, ale tak nějak očekávám, že tu lhůtu prošvihnou. Bo telefon dle mě jen potřeboval přehrát software.

eumedon
Extra třída :D 14374 příspěvků 10.10.14 07:09
@Vermun píše:
@eumedon děkuji za info. No asi tedy počkám, ale tak nějak očekávám, že tu lhůtu prošvihnou. Bo telefon dle mě jen potřeboval přehrát software.

Pokud prošvihnou, tak samozřejmě ty nemusíš odstupovat od smlouvy, ale budeš tu možnost mít.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >