Rekvalifikace na zdravotní sestru

Anonymní
30.1.20 13:18

Rekvalifikace na zdravotní sestru

Ahoj, chtěla bych se zeptat zdravotních sestřiček, jak zvládáte práci a rodinu? Klidně pište zdravotni sestry z nemocnic i od lékařů. Bude mi za chvíli končit RD a přemýšlím co dál. K původní profesi se moc vracet nechci, byla to práce od 8 do 18 po- pá, dovolená max týden v kuse a ještě k tomu s telefonem u ucha. S tímhle tempem bych péči o děti a domácnost nezvládala. Přemýšlím tedy o rekvalifikaci na zdravotní sestru. Jedna známá ji před lety dělala, šla ze spojovatelky na sestru a zvládla to, také po RD. Myslite, že je rekvalifikace reálná a jak se dá při směnách zvládnout rodina? Mě se na směnách líbí, že je víc volného času než jen sobota a neděle.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

864
30.1.20 13:21

Rekvalifikace? Studium 3 roky-DiS nebo Bc. A dálkově myslím není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 13:23
@critline píše:
Rekvalifikace? Studium 3 roky-DiS nebo Bc. A dálkově myslím není.

Ta známá měla právě něco jako rekvalifikaci. Ale je to už přes 18 let nazpět.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.1.20 13:23

@critline dálkově lze - ale já BC už s rodinou proste nedala. Ono i DIS bylo sakra náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
2463
30.1.20 13:24

Obávám se ze v dnešní době rekvalifikace nestačí, když musí mít sestry snad minimálne VoSku. Nedávno tady byla myslím podobná diskuze, zkus mrknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 13:26
@JancaS84 píše:
Obávám se ze v dnešní době rekvalifikace nestačí, když musí mít sestry snad minimálne VoSku. Nedávno tady byla myslím podobná diskuze, zkus mrknout.

Ok díky. Ona bude stejně asi nejnáročnější praxe, že? Tím že nejsem ani trochu z oboru, tak mám z toho celkem respekt.

• Nahlásit
  • Citovat
8669
30.1.20 13:36
@Anonymní píše:
Ok díky. Ona bude stejně asi nejnáročnější praxe, že? Tím že nejsem ani trochu z oboru, tak mám z toho celkem respekt.

no, s dětmi celkem ano, celkem 2300 hodin neplacené práce :nevim: i jsem kdysi na jedné profesní diskuzi narazila na holčinu, která musela špitálu za umožnění praxe platit :roll: a k tomu ty odborné věci, to už pak záleží na tom, na jaké oddělení narazíš, jestli na tebe sestry budou mít čas a k práci tě pustí a budou na tebe dohlížet, anebo jestli tě nechají dělat jenom nějaké pomocné práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15228
30.1.20 13:43

A co ošetřovatelka? Tam není vzdělání třeba. Ono teď rekvalifikace co byla před 18 lety fakt stačit nebude. Jinak záleží jestli na děti budeš sama, já dělala po rodicaku ošetřovatelku jak v nemocnici, tak v DD a obojí se dalo, ale polovinu péče o dítě musel obstarat chlap. I když sem měla poloviční úvazek, tak sem musela sem tam vzít noční, dvanáctku o vikendu, být v práci ráno dřív než vůbec otevřeli školku apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
30.1.20 13:43

O

A nemyslíš kurz pečovatelky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2062
30.1.20 13:47

@sagina taky jsem platila :roll:
Ale jak říkám, na mě to bylo hodně náročné - takže jsem to nakonec nechala v druhem ročníku BC - říkám si, ze je to skoda, ale zase děti malé pořad nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
30.1.20 14:14

Omlouvám se zakladatelce, že se vtírnu s dotazem. Také bych ráda pracovala v nemocnici. Nemám bohužel zdravotní školu, ale mám maturitu na obchodní akademii. V naší nemocnici nabízejí nástup bez vzdělání s tím, že si člověk dodělá při práci kurz ošetřovatelky. Je tam ale nástupní plat 16.000Kč a jsou to 12h směny. Kromě příplatků za svátky a víkendy, bývají i nějaké prémie? Odrazuje mě, že plat je opravdu nízký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15228
30.1.20 14:18

@carola po dodělání toho kurzu máš pak třídu navíc a plat se zvýší. Taky dost dělá když bereš noční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
30.1.20 14:24
@Kriss Tina píše:
@carola po dodělání toho kurzu máš pak třídu navíc a plat se zvýší. Taky dost dělá když bereš noční.

Moc děkuji, takže ve finále by ten plat nemusel být úplně nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15228
30.1.20 14:30

@carola nene, většinou ten plat časem roste. Nicméně bych uvažovala spíš o soukromém sektoru, v takovém pečovatelské domě sem si přišla na lepší peníze než v nemocnici a to sem byla na poloviční úvazek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
30.1.20 14:32
@Kriss Tina píše:
@carola nene, většinou ten plat časem roste. Nicméně bych uvažovala spíš o soukromém sektoru, v takovém pečovatelské domě sem si přišla na lepší peníze než v nemocnici a to sem byla na poloviční úvazek.

Ok, moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama