Rentgen v 5. měsíci těhotenství

9.7.21 22:34

Rentgen v 5. měsíci těhotenství

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Jsem ve 25.tydnu a byla jsem se synem na rentgenu. Dělali mu dvakrát snímek, jednou vleze jednou vestoje a ja u něj byla a držela ho. Vestu jsem na sobe neměla. Vím že se nesmí v těhotenství na rentgen, ale nedošlo mi že nemohu ani jako doprovod. Myslíte že to miminku ublížilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
106
9.7.21 22:47

A na tobe to jeste neni videt? Rikala jsi to tam doktorovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2376
9.7.21 22:50

Měli ti dát vestu, a měla si je informovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
9.7.21 22:51

Já když chodím se synem na rentgen, tak vždy musím i jako doprovod podepsat, že nejsem těhotná. Když je s námi i manžel, tak musí jít na příkaz sester se synem dovnitř vždy jen on, co kdybych byla těhotná a nevěděla o tom.
Na Tobě to ještě není vidět?
Teď už s tím stejne nic neudelas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
9.7.21 22:53

Holka tys tomu dala… Asi bych to hned v pondělí řešila s gynekologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.7.21 22:55

Proboha vždyť se pokaždé ptají na případné těhotenství 8o teď už s tím stejně nic neuděláš, ale miminko už snad vše důležité má vyvinuté, tak by to snad nemuselo až tak vadit, ale měla jsi mít aspoň tu vestu, nechápu, že Ti ji nedali :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
9.7.21 22:56

@Kaja1992 Nedali ji to, protože to evidentně nikomu neřekla :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
9.7.21 22:59

Klid, na rentgenech je toho záření teď už docela málo. Také to nejvíce vadí v prvním trimestru, kdy se dítě vyvíjí hodně rychle.
Klidně to řekni doktorovi, ale určitě tě uklidní, že se nic nestalo. Možná tě pro jistotu pošle na velký ultrazvuk (32. týden) do velkého centra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.7.21 22:59

No tohle nepochopím, já se ptala i u zubaře když mi dávali injekci na umrtvení, jestli to nemůže ublížit miminku a zjišťovala jsem se snad 10× :mrgreen: ale teda na rentgen by mě těhotnou nikdo nedostal ani jako doprovod. Na tvém místě bych asi umřela strachy o miminko :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.7.21 23:00

Děkuji, v pondělí hned gynekologovi zavolám. Nedá mi to spát. Doktorovi jsem to hlásila, sestřičkam už ne. A v černém oblečení to ještě moc vidět nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77329
9.7.21 23:05
@PeBa12 píše:
Holka tys tomu dala… Asi bych to hned v pondělí řešila s gynekologem.

A co by si na tom v 5. měsíci s tím gynekologem chtěla řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
9.7.21 23:10

A ten doktor te tam pustil? nerekl ze tam nesmis? je to teda divny, me se pokazdy na rentgenu ptaji jestli nejsem tehotna i kdyz jdu s ditetem jako doprovod.Na gynde to urcite rekni nic vic s tim ted uz stejne neudelas.Ale jestli o tom tam ten doktor vedel, tak to zas takova katastrofa byt nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77329
9.7.21 23:10
@Kaja1992 píše:
No tohle nepochopím, já se ptala i u zubaře když mi dávali injekci na umrtvení, jestli to nemůže ublížit miminku a zjišťovala jsem se snad 10× :mrgreen: ale teda na rentgen by mě těhotnou nikdo nedostal ani jako doprovod. Na tvém místě bych asi umřela strachy o miminko :,(

Tak doufám, že tě ani nenapadne těhotnou vlézt do letadla a že nejprve u všech budov, ve kterých se vyskytuješ déle než den, necháváš zkontrolovat hladinu radonu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.7.21 23:16
@j.a.n.i1 píše:
Tak doufám, že tě ani nenapadne těhotnou vlézt do letadla a že nejprve u všech budov, ve kterých se vyskytuješ déle než den, necháváš zkontrolovat hladinu radonu :think:

Tak je přeci jenom jiné jít v těhotenství bez jakékoli ochrany na rentgen. Já jsem stejně v těhotenství byla šíleně opratrná, možná i přehnaně. Ale jak už jsem psala, miminko už snad vše důležité má no. Ale já snad při rentgenu podepisovala i prohlášení, že nejsem těhotná, ale nevím jak je to u doprovodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
9.7.21 23:16

Mně kdysi dokonce jeden mladý a důkladný doktor nejdřív poslal udělat těhotenský test, než jsem šla na RTG s naraženým prstem. A všude jinde jsem musela jako doprovod podepsat souhlas, že nejsem těhotná a ještě jsem dostala ochrannou zástěru. Podle mě to bylo pochybení obsluhy RTG.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat