Restaurace od 17. května

Anonymní
12.5.21 13:52

Restaurace od 17 května

Ahoj holky, příští pondělí se po RD vracím do práce, jsem servírka. Z restaurace jsem byla přeřazená na bar v jiném městě. Štamgasty vůbec neznám. No k věci, dnes mi volal šéf že Teda v pondělí nástup. Chtěla jsem od něj vědět co a jak vzhledem ke koroně, protože tam není zahrádka, jen pár schodů vedoucí na městský chodník. Odpověď byla jasná a nehodlal diskutovat, starší Štamgasty mám mít normálně vevnitř( samo bez roušky, protože konzumují), ti mladší budou na schodech. Zákaz po nich chtít potvrzení že jsou negativní atd… Prostě nic. No řeknu vám, mám šílený strach, že přijde kontrola, nebo se někdo nakazí. Má otázka zní, myslíte že to tak budou dělat všude? Nebo je jen můj šéf de.il? Asi se ani nedá nějak bránit, že? Snažíme se o miminko, jsem po dvou potratech a poslední co chci, je dotáhnout si domů případně ještě covid nebo brutální pokutu.. Díky za každý postřeh, radu jak reagovat, případně i za poznatek, že to tak bude všude.. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
12.5.21 13:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky, příští pondělí se po RD vracím do práce, jsem servírka. Z restaurace jsem byla přeřazená na bar v jiném městě. Štamgasty vůbec neznám. No k věci, dnes mi volal šéf že Teda v pondělí nástup. Chtěla jsem od něj vědět co a jak vzhledem ke koroně, protože tam není zahrádka, jen pár schodů vedoucí na městský chodník. Odpověď byla jasná a nehodlal diskutovat, starší Štamgasty mám mít normálně vevnitř( samo bez roušky, protože konzumují), ti mladší budou na schodech. Zákaz po nich chtít potvrzení že jsou negativní atd… Prostě nic. No řeknu vám, mám šílený strach, že přijde kontrola, nebo se někdo nakazí. Má otázka zní, myslíte že to tak budou dělat všude? Nebo je jen můj šéf de.il? Asi se ani nedá nějak bránit, že? Snažíme se o miminko, jsem po dvou potratech a poslední co chci, je dotáhnout si domů případně ještě covid nebo brutální pokutu.. Díky za každý postřeh, radu jak reagovat, případně i za poznatek, že to tak bude všude.. :kytka:

Tak to, ze nechytnete covid vam nikdo nezaruci, ale pokuty se bat nemusite.
Vy jako obsluha rozhodne nemate pravo chtit po zakaznikovi videt test. Test si muze zkontrolovat pripadna kontrola 🙂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5017
12.5.21 13:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky, příští pondělí se po RD vracím do práce, jsem servírka. Z restaurace jsem byla přeřazená na bar v jiném městě. Štamgasty vůbec neznám. No k věci, dnes mi volal šéf že Teda v pondělí nástup. Chtěla jsem od něj vědět co a jak vzhledem ke koroně, protože tam není zahrádka, jen pár schodů vedoucí na městský chodník. Odpověď byla jasná a nehodlal diskutovat, starší Štamgasty mám mít normálně vevnitř( samo bez roušky, protože konzumují), ti mladší budou na schodech. Zákaz po nich chtít potvrzení že jsou negativní atd… Prostě nic. No řeknu vám, mám šílený strach, že přijde kontrola, nebo se někdo nakazí. Má otázka zní, myslíte že to tak budou dělat všude? Nebo je jen můj šéf de.il? Asi se ani nedá nějak bránit, že? Snažíme se o miminko, jsem po dvou potratech a poslední co chci, je dotáhnout si domů případně ještě covid nebo brutální pokutu.. Díky za každý postřeh, radu jak reagovat, případně i za poznatek, že to tak bude všude.. :kytka:

Uprimne si myslim, ze je otazka kratkeho casu, kdy nekdo sezeni uvnitr napraska :nevim: ale poradit neumim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22682
12.5.21 14:01
@Anonymní píše:

mně to zní tak, že bys chtěla být doma už nafurt a dostávat náhrady,
anebo jsi troll a jsi zvědavá-ý, jaký na to máme názor a jestli hrozí pokuty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
12.5.21 14:05

@stinga Já, kdyby po mně chtěli v práci porušování nějakých předpisů (a současně bych si nemohla dovolit jít někam jinam), tak bych se taky snažila dopídit, jestli z toho případně budu mít průser já a bude kdokoliv mít právo po mně něco vymáhat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 14:06

@stinga to jsem podle tebe trol nebo líná kvůli tomu, že se mi nelíbí, že mi zaměstnavatel nařizuje něco, co se nemá? Kvůli tomu, že se bojím, za kým by šla případná pokuta a problémy? Milé..

• Citovat
  • Nahlásit
18786
12.5.21 14:06

Zahrádky jedou skoro všude, i když takový pseudo… Pokladní v Albertu vídám ty samý celou Koronu, nakazit tě může ségra nebo rodiče, teď už je zas naštěstí místo v nemocnicích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2360
12.5.21 14:09
@Anonymní píše:
Má otázka zní, myslíte že to tak budou dělat všude?

Určitě ne, hospoda kde jsem štamgast, bude mít otevřenou jen zahrádku (už to tady jednou bylo), jinak od té doby co zakázali kouření, tak je většina venku za každého počasí. A sdělil vám šéf, kdo bude platit případnou pokutu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 14:10

@Bubla Bůčková Ano, ale zahrádky, ne vnitřní prostory. A pokladní v Albertu má roušku, předpokládám že i ty. V baru ji budu mít jen já. Ale děkuji ti za pohled na věc :) Budu ráda, když zjistím, že se bojím zbytečně.

• Citovat
  • Nahlásit
2475
12.5.21 14:11

Já se přidám k tématu restauraci- na seznamu jsou fotky z chystané svatby Bohuše Matuse, je tam i dort, tak to bude asi dneska - a hostina je tam vyfocena uvnitř - to ale přece oficiálně nejde, mít oslavu uvnitř nějaké restaurace, ne? Vždyť jsem četla, že u stolu mohou být maximálně 4 lidé z různých domácnosti, a to ještě na zahrádce, tak jak to tedy je? Mají svatby nebo oslavy nějakou výjimku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 14:12

@Luboš P ne, ale i kdyby ano, tak věřit mu to nemůžu, že.. :zed: hlavně já ani nevím, kdo mezi ty štamgasty patří :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
24346
12.5.21 14:17

S těma štamgastama vevnitř je to vošajstlich :think:
Kdyby ti stáli u baru, můžeš vždycky říct, že se zakecali (když bylo otevřeno v létě, tak chlapovi párkrát přišli policajti, tak jim jen řekli, ať vylezou ven na zahrádku, ale všichni tam byli na stojáka, tak se to dalo okecat).
Jestli ale šéfík chce, abys měla stabilně pět plnejch stolů uvnitř, tak to se ani nedivím, že se ti to moc nelíbí. Mě by to taky nebylo.

Jinak s tím, že by ti tam lidi popadali jako mouchy, toho bych se tak moc nebála, ono to s tím covidem už není tak horký, skoro všichni se pravidelně testujou v práci, takže bych řekla, že to bude jako ve školách, pravděpodobnost minimální.
Jde spíš o ty postihy, to by mi vadilo víc.
Můj chlap je barman a taky čeká, co bude nebo nebude. Prej se víc informací oficialně dozví ve čtvrtek…Teď se ještě ani neví, jak to bude s těma kontrolama testů :zed:

Příspěvek upraven 12.05.21 v 14:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29211
12.5.21 14:17
@Bubla Bůčková píše:
Zahrádky jedou skoro všude, i když takový pseudo… Pokladní v Albertu vídám ty samý celou Koronu, nakazit tě může ségra nebo rodiče, teď už je zas naštěstí místo v nemocnicích.

Jenomze oni nemaji zahrádku, ma je brat dovnitř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
12.5.21 14:22

Myslím, že hospody, kde budou nějaké potvrzení chtít, spočítáš na prstech jedné ruky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
12.5.21 14:23

Mě zaráží, kde žijou lidi co dávají takovýto dotaz?
V Praze se už min. 14 dní, spíš 3týdny sedí na zahrádkách. Hodně restaurací mají i uvnitř. Lidi normálně žijí vcelku běžné životy s točeným pivem, kafem…
Při výjezdu po krásách venkova :lol: k různým známým jsem zaznamenala běžný život ve vesnických hospůdkách ještě dříve než v Praze..
tak já nevím…já myslela, že mimo jsou jenom politici, kteří vtipně vyhlásili 17.5 a ještě s testama či co?!! :roll: na to jim bude úplně každej kašlat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat