Zvláštní křik u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martha03
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 20.01.19 09:52
Řev u kojence

Ahoj holky. Mám na vás dotaz. Moje malá dcera tři měsíce má zvláštní řev. Když je ospalá, hladová nebo se prostě chce chovat občas, ne vždy, začne plakat tak, že celá zrudne, kyve hlavičkou že strany na stranu pak nastane ticho (kdy vypadá jako by nedychala) to je chvíle a pak spustí takovou toninu, že to trhá bubínky. Řešila jsem to i s lekarkou, protože se mi i poštěstilo, že to předvedla i u ní. Doktorka říkala, že to tak některé děti mají a že to nemám řešit. Prý pokud jsem schopná ji uklidnit neměla bych tomu přikládat žádnou váhu. A ano je to pláč duvodny, hlad (ale už nechce vyčkat než ji přebalim), nemůže usnout i když by chtěla a nebo chce prostě ke mě. Nejpozději do 2 minut vždy pláč pomine. Neřešila jsem to, ale v okolí kdo si to zažil (rodiče atd) mi říkají, že to není normální a že to s žádným dítětem nezažili a tak mě to trošku deprimuje. Proto bych se vás ráda zeptala, zda s tím máte zkušenosti. Případně rady. Nerada bych něco zanedbala, případně zda si mám vyžádat nějaké vysetreni i když je pravda, že tohle netrvá nikdy déle než ty dvě minutky a prostě jak začne ten začátek co jsem popsala pak už jen pláče znovu už nemá ten stav zmodrani a ticha. Kolikrát jak ji uklidním tak se začne hned usmívat a je v pohodě… Už jsem tu řešila v diskuzi s ní i to, že jsem ji pořád musela mít na rukách a nemohla ji odložit, jak se ukázalo bylo to jen období a teď si v klidu dokáže sama hrát s ručičkami nebo hračkami. A už i pěkně přes den spinká. Tady ty záchvaty má doma méně ale když jedeme někam na návštěvu tak je to častější, když ji třeba dám někomu jinému nebo ji položím na záda. Je to už od narození dost náročná holka, přesto je velice šikovná vnímavá, pase koníčky, zvedne hlavičku už skoro od narození, je dejme tomu trošku dopředu:D
Diky všem za rady a uklidnění :D :lol:

Reakce:
Freya10
Kecalka 294 příspěvků 20.01.19 09:58

Ahojky,

Freya10
Kecalka 294 příspěvků 20.01.19 10:03

Pardón, omylem jsem klikla na odeslat :oops: .
Tak ještě jednou :lol: :

Ahoj,
dcera tohle dělala také - zrudla, zmodrala, nedýchala a pak ječák…prostě hysterka no :mrgreen: . Někdy dokonce bylo potřeba ji v té „modré“, nedýchající fázi štípnout do tváře/fouknout jí na obličej, aby se „probrala“, když už mi přišlo, že už nedýchá dlouho. Přešlo ji to tak do půl roku určitě. Dělala to jen jako miminko. U dcery to bylo prostě jen momentálním vytočením - hysterická scéna…poprvé to udělala už v porodnici a když jsem s ní v náručí přiběhla na sesternu, že mi dítě najednou zmodralo a nedýchá a že předtím nabíralo na řev, tak ji rychle zkoukly, zasmály se a zhodnotily to jako prostě klasické dráždivější dítě no… ;)

Martha03
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 20.01.19 10:11
@Freya10 píše:
Pardón, omylem jsem klikla na odeslat :oops: .
Tak ještě jednou :lol: :Ahoj,
dcera tohle dělala také - zrudla, zmodrala, nedýchala a pak ječák…prostě hysterka no :mrgreen: . Někdy dokonce bylo potřeba ji v té „modré“, nedýchající fázi štípnout do tváře/fouknout jí na obličej, aby se „probrala“, když už mi přišlo, že už nedýchá dlouho. Přešlo ji to tak do půl roku určitě. Dělala to jen jako miminko. U dcery to bylo prostě jen momentálním vytočením - hysterická scéna…poprvé to udělala už v porodnici a když jsem s ní v náručí přiběhla na sesternu, že mi dítě najednou zmodralo a nedýchá a že předtím nabíralo na řev, tak ji rychle zkoukly, zasmály se a zhodnotily to jako prostě klasické dráždivější dítě no… ;)

Já mám taky podezření, že to je prostě hysterka :D :lol: Ale kolem mají vsichni tak klidné děti až mě to se.e :D :lol: přitom nevím po kom to má, my jsme s manželem oba takový klidní. Je pravda, že je to malej pašík má už 6,5kg a pořád by jen jedla :lol: no a taky hodně chce, abych se jí věnovala ukazovala hračky, a tak… Ona mi s tímto začala az někdy ve druhém měsíci když se začala pomalu uklidnovat tak její potřeba být pořád na mě. Říkala jsem si jo už to ustupuje a bude klid a ono prdlajs, ale jako jo nedělá to pořád, ale jednou za den určitě.

BellinkaX
Kelišová 6714 příspěvků 20.01.19 11:36

@Martha03
podle popisu bych tipla respiračně afektivní záchvat, forma cyanotická.
Fouknutí do obličeje vcelku funguje. A vyroste se z toho.

Martha03
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 20.01.19 12:03
@BellinkaX píše:
@Martha03
podle popisu bych tipla respiračně afektivní záchvat, forma cyanotická.
Fouknutí do obličeje vcelku funguje. A vyroste se z toho.

Diky moc, to jsem doposud nenašla.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >