Revmatoidní artritida

Jitka1976
22.12.12 21:32

Revmatoidní artritida.....:-(

Ahoj…chci se zeptat jestli máte některá zkušenosti s touhle potvorou???
Je mi 36 let…RA mám od 17 let…tehdy mě pobolívaly jen drobné klouby na rukou a zápěstí…cca 3-4× do roka…takže jsem to já blbka neřešila :roll:
Rozjelo se to po narození dcery…bolesti každý den…zasažené všechny klouby kromě kyčlí…Momentálně beru Methotrexát 1× týdně 5 tablet po 2,5 mikrogramu, další den 1 tbl.kys. listovou a jsem na „biologické léčbě“…jsem celkem stabilizovaná…klouby čas od času zazlobí…někdy mám otoky, ale né u kloubů…spíš měkké části těla, třeba rty mi otečou jako bych je měla napíchaný silikonem :D…další dítě mi doktorka nedoporučila, kvůli zhoršení po první dceři…prý bych mohla skončit na vozíku… :( Je tu některá maminka s podobným problémem??? co berete za léky??? pomáhají??? Co třeba strava, může to ovlivnit??? Díky za jakoukoliv radu… :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4305
22.12.12 21:44

Co spíš lázně? Ty by mohly tvůj stav stabilizovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
22.12.12 21:59

Absolvovala jsem…je to fajn, ale nepomohlo…mám spíš problém, jak dopředu eliminovat, kdy to zase přijde (bolesti)…jednoduše řečeno moje imunita napadá mé klouby…takže kdykoliv mám virozu, zvýší se mi Leukocyty, logicky by mě měly bolet klouby…někdy ano…někdy ne…nechápu to…pokud zvýším zátěž opět by mě klouby měly bolet…jdu si zaběhat a nic-nebolí…naopak prolenoším víkend a v pondělí se nepohnu…příští víkend opět prolenoším a problémy nemám…prostě nemůžu přijít na to, proč a kdy příště mě bude bolet celej člověk…a to mě štve…chtěla bych tomu předcházet, ale když nevím, co to spouští, tak je to těžký…

• Citovat
  • Nahlásit
4305
22.12.12 22:09

@Jitka1976 Ohledně viroz je do logické, ovšem nesmíš zapomínat, že často se pod virozou skrývá nachlazení či oslabení imunity bez ataky virů či zasažení kloubů. Tím, že cvičíš pravidelně se posilují svaly okolo kloubu a i úpony, také dochází k většímu prokrvování kloubu (nebo kolem kloubu) a tedy zlepšení stavu, tím že začneš lenošit mi přijde logické, že se objeví „potrestání“ spočívající v bolestech.
Já si lázně musím pochválit, ale jsem v jiné situaci jak ty.
Strava vliv mít může, ale o tohle jsem se ještě nezajímala a nic mě k tomu ani nenapadá (literatura) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
22.12.12 22:17

Pohyb (přiměřený) mi dělá dobře…ale nechápu, proč jednou to bolí a podruhé při stejných podmínkách nebolí…nebo třeba víc namáhám nohy (výlet) a přesto mě večer nebo druhý den nebolí klouby na nohou, ale zápěstí…nechápu…

• Citovat
  • Nahlásit
4305
22.12.12 22:19

@Jitka1976 Tohle osobně vždy považuji tak nějak za náhodu. Je to asi jako, že jednou v noci spím dobře a jednou se za stejných podmínek nevyspím ani za boha :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5527
22.12.12 23:09

@Jitka1976 Osobně s tím DÍKY BOHU! zkušenost nemám, ale trpí tím moje máma, tak vím, co to je… :,( Kolikrát nemůže ani chodit nebo zvednout ruku… A kamarádce se to hodně zhoršilo po porodu - vím, že vůbec v noci nemohla vstávat k miminku :( Dlouho jsem s ní nemluvila, tak nevím co jí mohlo (jestli vůbec něco), ale vím, že to ze zoufalství řešila snad i přes léčitele 8o
Ale k věci - maminka má vypozorované, že na ty bolestivé ataky má oooobrovský vliv stres ( i ten skrytý, který si v podstatě neuvědomuješ…) Když je o víkendu u mě nebo jede někam na dovolenou nebo když je v práci, tak ji nic nebolí. Jakmile přijde domů, tak jí natečou klouby a brečí bolestí. Takže stres z otce- to je jasný. Možná bych se zkusila být tebou zaměřit na tuhle oblast. „Všechny nemoci mají původ v hlavě!!!“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6260
23.12.12 08:15

Nemám zkušenost, ale hodně se toho bojím. Za měsíc jdu na vyšetření..
Můžu se zeptat - jsou i jiná doporučení, jak to zlepšit, kromě léků? Třeba co jíst nebo tak něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5527
23.12.12 08:19
@rejžička píše:
Můžu se zeptat - jsou i jiná doporučení, jak to zlepšit, kromě léků? Třeba co jíst nebo tak něco?

Prý ano - hlavně se vyvyrovat alkoholu a tučnému jídlu. Nicméně mojí mamince ten alkohol v bolesti mírně pomáhá. Jen ale není nejvhodnější co se prevence týče. :nevim: Holky, je mi vás moc líto :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9552
23.12.12 08:37

Moje mamka onemocnela RA v 38letech, po stresu, kdyz ji brzy po sobe umreli rodice.
Bere taky Methotrexat, podstoupila biologickou lecbu, ale az nekolik let po zacatku nemoci, takze slo pouze o udrzovaci lecbu, aby se ji stav nezhorsoval.
Snazi se jist zdrave, hlavne kvuli dlouhodobemu brani leku, tak aby si neodrovnala jatra.
Nikdy se nevyleci, ale ted uz funguje celkem dobre. Byly doby, kdy se nemohla ani oblect. Je teda v ID, do prace by uz nezvladla chodit.
Je mi lito, ze tim prochazis, je to hrozna nemoc :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5527
23.12.12 08:39

@Hanulka82 Ano - stres a hormony - to je ta příčina :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
23.12.12 19:55
@lulje píše:
@Jitka1976 Osobně s tím DÍKY BOHU! zkušenost nemám, ale trpí tím moje máma, tak vím, co to je… :,( Kolikrát nemůže ani chodit nebo zvednout ruku… A kamarádce se to hodně zhoršilo po porodu - vím, že vůbec v noci nemohla vstávat k miminku :( Dlouho jsem s ní nemluvila, tak nevím co jí mohlo (jestli vůbec něco), ale vím, že to ze zoufalství řešila snad i přes léčitele 8o
Ale k věci - maminka má vypozorované, že na ty bolestivé ataky má oooobrovský vliv stres ( i ten skrytý, který si v podstatě neuvědomuješ…) Když je o víkendu u mě nebo jede někam na dovolenou nebo když je v práci, tak ji nic nebolí. Jakmile přijde domů, tak jí natečou klouby a brečí bolestí. Takže stres z otce- to je jasný. Možná bych se zkusila být tebou zaměřit na tuhle oblast. „Všechny nemoci mají původ v hlavě!!!“

Mě se to taky zhoršilo po dceři…předtím mě bolely klouby jen párkrát do roka…neřešila jsem to (blbec!!!) taky jsem po narození dcery pokaždé brečela bolestí v noci, když chtěla nakrmit, pochovat…zvednout 3-4 kilové dítě rukama, které bolí jako by někdo drtil klouby ve svěráku je strašný…
Mě třeba doktorka doporučila moře…teplo…slaná voda…jenže mě to nedělá vůbec dobře…naopak, u moře se mi to zhorší, klouby bolí celý den. A na tak prudkém slunci si nemůžu vzít Ibalgin- měla bych z něj v kombinaci se sluncem šílenou kopřivku (mám vyzkoušený) takže u moře trpím… :,( :,(
Stres určitě není dobrý…jsem hyperaktivní člověk…největší stres mám, když nestíhám…což je pořád… :?
Jinak souhlasím s tím, že nemoci jsou v hlavě…ale jak z toho ven???

• Citovat
  • Nahlásit
Jitka1976
23.12.12 20:03
@rejžička píše:
Můžu se zeptat - jsou i jiná doporučení, jak to zlepšit, kromě léků? Třeba co jíst nebo tak něco?

No…obecně není dobré překyselení organismu…kafe…sladkosti…limonády…alkohol…spíš konzumovat zásadité potraviny…(paradoxně třeba citronová šťáva je v žaludku zásaditá…)
hodně pít vodu…to kyselost taky ředí…nějaké čaje na vyčistění organismu, detoxikaci- taky určitě neuškodí…
možná by nebyla špatná detoxikace ve stravě…půst…postupně zařazovat zeleninu…rýži…a podobně…podle zdravotního stavu…nebo zkusit vynechat maso???
Musím se přiznat, že jsem to nezkoušela…nemám disciplínu :(

• Citovat
  • Nahlásit
Jitka1976
23.12.12 20:09
@Hanulka82 píše:
Moje mamka onemocnela RA v 38letech, po stresu, kdyz ji brzy po sobe umreli rodice.
Bere taky Methotrexat, podstoupila biologickou lecbu, ale az nekolik let po zacatku nemoci, takze slo pouze o udrzovaci lecbu, aby se ji stav nezhorsoval.
Snazi se jist zdrave, hlavne kvuli dlouhodobemu brani leku, tak aby si neodrovnala jatra.
Nikdy se nevyleci, ale ted uz funguje celkem dobre. Byly doby, kdy se nemohla ani oblect. Je teda v ID, do prace by uz nezvladla chodit.
Je mi lito, ze tim prochazis, je to hrozna nemoc :?

Děkuju…mamky je mi líto…vím jak jí je… :( Je to život v bolesti (i když jsou na tom lidé hůř…tím se vždycky snažím „uklidnit“ a přestanu se litovat)
Já pracuju…učím ve školce…bohužel je to náročná práce jak fyzicky tak psychicky-někdy dost stresující…zvedat 15-20 kilové děti taky není dobré…ale kdybych seděla někde v kanclu bez pohybu, bylo by to horší…pohyb klouby potřebují…
Samozřejmě se bojím, co ta chemie v mém těle dělá ( po přečtení příbal. letáku k Methotrexátu se mi dělalo špatně) 8o
zatím mám jaterní testy ok…

• Citovat
  • Nahlásit
4986
21.1.13 03:14

Ahooj holky prave resim tenhle problem, mam 7 mesicniho kluka obcas me drive pobolivalo zapesti hlavne v zime ale jen malo ale ted asi 14 dni teda boleji docela vsechny kloubky na ruce, boli je ohyvbat a jsou jakoby ztuhle taky mi prislo ze mam ruce pod tema kloubkama tu mekou cast trochu oteklou nejhorsi je to vecer a nebo rano. ted jsem mazla flektorem ale asi nic moc :( asi oujdu k dr, docela me to vadi i pri zvedani adamka :x, je to divny te se to takhle zhorsilo, taky sem si rekla ze jsem v tom mrazu jela koarkem a bez rukavic, boli vas nekdy i treba lokty nebo tak cim se mazete :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat