Režim 11letého dítěte

Anonymní
17.1.20 20:13

Režim 11ti letého dítěte

Ahoj holky, máme dva syny. Staršímu je 11, zřejmě jde pomalu do puberty a začíná se dost hádat a protestovat. Vyčítá nám, že ho držíme moc zkrátka. Já si to osobně nemyslím, ale zajímalo by mě, jak to chodí jinde u těch z Vás, co mají podobně staré děti. Náš syn má třikrát týdně trénink, to se vrací kolem 19.15, někdy ho vyzvedáváme, někdy jde s kamarády. V tyto dny ven nechodí, jelikož má ještě kroužek ve škole, pak úkoly a jde na trénink. Zbylé dva dny plus víkend (pokud nikam nejedeme) musí být doma do 18 hodin. Spát chodí od neděle do čtvrtka ve 20 hodin. O dny volna o hodinu později. Nemusí spát, může si číst, ale musí být ve svém pokoji a bez mobilu. Mobil nesmí nosit ani do školy, jen ven nebo na trénink a doma na něm může být hodinu o víkend dvě. Tohle všechno jsou věci, kvůli kterým se začíná vzpouzet a protestovat, do nedávna to nebyl problém. Jsme opravdu tak moc přísní?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1743
17.1.20 20:16

Vecerku bych v tomto veku uz určitě posunula alespoň o hodinu, takto brzy nechodi spat ani muj sedmilety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 20:18

Ne je to v pořádku. Vidím to u tchýně, její 11 syn může vše.. je si kolikrát venku do kolika chce.. A kolikrát domů přišel klidně o 3 hodiny později.. A to jsme ho cela rodina hledali po celém městě…
Je dost malý podle mě.. A hlavně v dnešní době bych měla hodně stach

• Nahlásit
  • Citovat
2991
17.1.20 20:19

Náš 11 ti letý chodí spát po deváté a o víkendu až s náma klidně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18263
17.1.20 20:19

No ta vecerka v osm, je fakt mimo. Mam stejne starou dceru, když vstava, chodi cca ve 21 hod, vikend 22 hod. V osm chodi spat skolkove deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 20:20

Já mám syna 10, vše je u nás stejné, jen může nosit mobil do školy. Pokud je nějaký problém, je mu vyměněn dotykový mobil za tlačítkový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12802
17.1.20 20:25

Mame 11leteho a v 8 bych ho do postelu musela stracit asi nasilim. V tomhle veku se jim uz prirozene posouvaji ty hodiny, maji opravdu problem s usinanim. Ma to sve, hormonalni duvody. Ja taky trvam na tom, aby sel brzo spat, ale realisticky jsem to uzavrela na 9 s knizkou v posteli. S tim ze vim, ze obcas usnout nemuze a to vstava nejpozdeji v sest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57606
@Anonymní píše:
Ahoj holky, máme dva syny. Staršímu je 11, zřejmě jde pomalu do puberty a začíná se dost hádat a protestovat. Vyčítá nám, že ho držíme moc zkrátka. Já si to osobně nemyslím, ale zajímalo by mě, jak to chodí jinde u těch z Vás, co mají podobně staré děti. Náš syn má třikrát týdně trénink, to se vrací kolem 19.15, někdy ho vyzvedáváme, někdy jde s kamarády. V tyto dny ven nechodí, jelikož má ještě kroužek ve škole, pak úkoly a jde na trénink. Zbylé dva dny plus víkend (pokud nikam nejedeme) musí být doma do 18 hodin. Spát chodí od neděle do čtvrtka ve 20 hodin. O dny volna o hodinu později. Nemusí spát, může si číst, ale musí být ve svém pokoji a bez mobilu. Mobil nesmí nosit ani do školy, jen ven nebo na trénink a doma na něm může být hodinu o víkend dvě. Tohle všechno jsou věci, kvůli kterým se začíná vzpouzet a protestovat, do nedávna to nebyl problém. Jsme opravdu tak moc přísní?

No, v 8 chodili spát v první třídě. Náš 10,5 chodí spát ve všední den do 21 hod, o víkendech okolo půl desáté. Mobil časy přibližně stejně, ale do školy ho nosit smí, ale během školy ho nepoužívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Eemii píše:
No ta vecerka v osm, je fakt mimo. Mam stejne starou dceru, když vstava, chodi cca ve 21 hod, vikend 22 hod. V osm chodi spat skolkove deti.

Ono záleží na více věcí. Pokud dělá dítě sport na vyšší úrovni, má dost náročné tréninky, do toho školu a odpočinek potřebuje. Moje 10 létě dítě usíná mezi osmou a devátou, zatímco tříletá usíná až po deváté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1802
17.1.20 20:36

Jak stíhá být v 8 v posteli, když ve čvrt na osm dorazí domů? To je na zlatého bludišťáka :mrgreen:
U nás režim podobný jako u vás (děti 8 a 10,5). Do postele je začnu zahánět v těch 8, od půl deváté jsou zalezlí a ještě můžou půl hodinky poslouchat audioknížky. Na mobilu nehrajou nic, PC povolené jen v pátek a o víkendu. V týdnu jen za odměnu (třeba teď za jedničky z pololetek, za domácí práce apod.), ale stejně v týdnu není kvůli kroužkům moc čas. Pokud jsou venku (nebo u kamarádů), tak v týdnu musí být doma do 18, o víkendu do 19 (po domluvě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3762
17.1.20 20:36
@Anonymní píše:

Synovi ted bylo 12 a ten rezim co napisu uz ma tak od deseti let. Takze spat chodi v dny kdy se vstava do skoly ve 21h, muze si jeste max 20 minut v posteli koukat do mobilu.Taky ma 3× tydne trenink a chodi domu okolo 19:30.Ve vsedni dny kdyz neni trenink a jde ven tak do 19h, o vikendu obcas do 20h. Mobil si smi pouzivat kdy chce, ale ma na nej cas vetsinou jen po vecerech, protoze jinak je bud venku nebo na treninku. Mobil nosi i do skoly a ma neomezeny data v telefonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 20:37

Manželovy dcery z prvního manželství (10 a 11 let) chodí spát když druhý den vstávají ve 21:30 ale kolikrát tam ještě po desáté krafou. I se občas stane že jdou spát později než já :D Já s tím tedy nesouhlasím, přijde mi to pozdě ale nic mi do toho vpodstatě není takže neřeším. Ráno nemají problém vstát. Já teda musela chodit dlouho spát v 8 ale nevadilo mi to. Jinak mobil do školy taky holky nenosí ale doma na něm čas omezený nemají, oni tam ale moc nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
483
17.1.20 20:39

Tady všichni řeší, ze večerka je strašně brzo, ale přitom nikdo nevidí, v kolik to dítě vstava :nevim: a na tom záleží. Navíc ani nemusí spát :nevim: Ostatní mi přijde naprosto v pořádku. Jako teď v zimě, kdy je tma před pátou, chápu, že musí být doma i celkem brzo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 20:46

Při čtení tohoto příspěvku mě hned napadlo dát tohle přečíst svým dětem. Jsou stejně staří ( v únoru 12) a teda hlavně ta večerka, to by byl boj. Takhle chodili spát ve školce. Myslím, že v tomhle věku už dokáží rozpoznat kdy jsou unavení. Každému stačí spát jinak a aby ležely jen tak v posteli a nemohli usnout mi přijde škoda. U nás chodí spát kolem 22 hodiny. Když mám jednou za tři týdny odpolední, čekají na mě do 22.30. Hodíme řeč a jdou do hajan. O víkendu chodí spát kdy chtějí. Venku mohou být do osmi do večera, ale většinou chodí dříve. O prázdninách klidně do té desáté, když je něco výjmečného a vím kde přesně jsou a co přesně dělají, klidně i déle. Bydlíme ale na vsi a jsou se staršími dětmi a pouze v naší vesnici. Bez dovolení nesmí jinam. Teď od září dojíždí na gympl do města a to pokud chtějí a nemají kroužek, mohou zůstat ve městě se spolužáky max do půl sedmé. Déle je nechávat ve městě zatím nechci. U nás se o ně nebojím, ale jestli bydlíte ve městě, tak to i chápu, jak říkám, mám to stejné. Co se týče mobilu, je to u nás podobné a co hlavně nechci je, aby do něj koukaly před spaním. Jinak do školy ho nosí, chodím na směny a jsem klidnější, když ho mají pořád u sebe. Být Vámi tu večerku určitě posunu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
17.1.20 21:29

Mám 9 letou sestru. Spát si může jít kdy se ji zachce, žádnou večerku nemá a já ji taky neměla. Na mobilu si může být taky kdy chce. U nás se nikdy nic nezakazovalo, ale taky se to rodičům ani nikdy nevymstilo, takže neměli ani nemají důvod nastavovat ji nějaké pravidla. Já jsem neměla ani nastavený nějaký čas kdy mám dorazit domů z venku. Ale taky jsem toho nikdy nezneužila a do 22 hodin byla vždy doma i v 18 letech. Kdybych chodila domu až někdy po půl noci asi by s tím rodiče něco začali dělat. Ale i přesto, že já žádnou výchovu neměla a mohla jsem si vlastně dělat co chci tak jsem byla nejvzornější dítě ze třídy po celou základní i střední školu.
Kdybych měla vše nastaveno podle rodičů, možná bych se v 15 zbouřila a začala dělat problémy. Jsem ráda za to, že já i moji sourozenci jsme si od malička byli sami zodpovědní za to kdy jdeme třeba spát. Pokud jsem byla unavená ve škole mohla jsem si za to sama, poučila se a začala chodit spát ve vhodný čas. Moji rodiče zakročí jen v případě když nastane problém. Například kdyby sestra chodila spát pozdě a pak se ji nechtělo ráno vstávat- dostane večerku. Ale co vím tak zatím není nikde problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama