Režim- nerežim?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 12:23
Režim- nerežim?

Ahoj, mám dotaz. Jsem prvorodička, dcera má necelých 8 měsíců. Řeším jednu věc. Od začátku se celé okolí ptá, jestli má dcera režim. Samozřejmě jsem se snažila něco nastavit, ale jediné, co máme nastavené, je ± 0,5 hod. čas usínání. A to je všechno. Pokoušela jsem se dělat dcerce stereotypy (jakože 2 až 2,5 hod. po probuzení jsme jely vždy s kočárkem. Ovšem ona se v tom kočárku jednou probudí po 20 min. a jednou po 2 hod. Nerozumím tomu, jak lze nastavit režim u kojených dětí, když kojené děti pijou podle žízně a hladu a rozhodně je nezajímá čas a nějaké pauzy mezi kojením. Další věc je ta, že jednou se mi dcera probudí v 5 ráno a jednou v 8, a nejsem schopná to ovlivnit, přestože se jí snažím v těch 5 ještě uspat. Někdy vstává jednou za noc, častěji vstává tak třikrát za noc, často ale vstává i šestkrát za noc. Nevypozorovala jsem, čím by to mohlo být. Všechno přisuzují kojení. Od těch prvních měsíců si všímám, že dcera má různé spánkové potřeby. Jednou dokáže spát přes den 5 hod. trvá to třeba dva týdny, potom zničehonic jí stačí přes den 2 až 3 dvacetiminutovky. Potom se to zase změní a spí i 2 hod. v kuse přes den. Podotýkám, že dcera je ve dne velmi spokojené a samostatné miminko, umí si sama hrát, nepotřebuje abych se jí plně věnovala. Když je unavená dá mi to najevo, když má hlad také.
Já prostě nevím, jestli ji mám do něčeho manipulovat, když ona sama nejlíp ví, kdy chce spát, kdy chce jíst..?
Takže prosím o názor, jak je to tedy s tím režimem. Protože netvrďte mi, že ty miminka, kterým se nastavil rezim ve 3 měsících (Dle některých diskutujících už od porodnice-což mě baví..) ho mají stejný v 8 mesicich ????. Jediné co mě napadá, tak to je prostě to, že když ty mimča dostanou flašku s mlíkem, tak to není prostě to stejné jako mateřské mlíko - je to úplně jiné složení, navíc vždy stejný objem - takže ten čas než to straví je pokaždý víceméně stejný.

Díky za názory

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kiminkkka
Kecalka 342 příspěvků 24.05.19 12:30

Já se zdovolením háčkuju, taky mě zajímají názory :)

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 24.05.19 12:32

Děláš to dobře, není potřeba nic měnit nebo nastavovat. Důležitější než režim je spokojeně dítě.

ludmilaadamkova
Závislačka 2663 příspěvků 24.05.19 12:34

Tak já si pod pojmem režim představuju to že malá chodí plus mínus spát kolem půl sedmé večer a předtím máme rituál, näháč, pak koupání, sušení, mazání, zabalení do deky a láhev pak postýlka pohladit poňufat, zapnout ovečku a spí.
Než jdu spát já dávám další láhev a pak je spánek až do rána. Pak že ráno po probuzení láhev dopo svačina, oběd odpo svačina a že odpoledne se chodí ven. Ale výkyvy prostě jsou..

navíc teda teď naprosto bojkotuje spánek přes den.. respektive se jí to změnilo a už nechodí spát co 2-2,5 hodiny.. spí 1 max 2 krát za den a já to nějak ještě neumím vychytat kdy je ten správný čas.

freeport
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 24.05.19 12:35

Podotýkám, že dcera je ve dne velmi spokojené a samostatné miminko
toto by pro mě bylo prioritní a vyprdla bych se na jakýkoliv režim a hlavně na otázky ze svého okolí. Režimu si v životě užije ještě dost a dost!

ludmilaadamkova
Závislačka 2663 příspěvků 24.05.19 12:39

@freeport a to je si myslím že hlavní.. některé děti režim potřebují některé ne.. a navíc každé mimčo to má jiinak

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 24.05.19 12:39

Dcera má 20 m a pořád nemáme pevný režim.. a nehroutim se z toho.. spí v noci a jednou přes den, dávám ji vždy ve stejnou dobu a někdy usne hned, někdy do hodiny, někdy třeba až za 3hodiny, nenadelam nic.. rituály jako koupání, mytí zoubků, hrani v postýlce a pohádka před spaním, máme taky.. někdy usne nečekaně brzy, že je ani nestihneme..

Kriss Tina
Extra třída :D 10843 příspěvků 24.05.19 12:43

Já režim nikdy nezavadela. Syn ve 4 letech si chodi spát když je unavený, když má hlad se nají atd. Mladší, novorozenec tam je to marný úplně, kolem toho se teď točí všechno a je mu jedno jestli je den nebo noc :lol: upřímně já sem trochu chaotický člověk a nějak si nedovedu představit, že každý den vyrazím ve stejnou hodinu ven, že každý den pošlu syna do sprchy ve stejný čas, že se ve stejný čas nají a zaleze do postele. Není v mojich silách nějaký řád nastolit, protože každý den máme jiný program a někdy je to prostě tak, že sme v 8 večer všichni mrtvý a rádi zalezem do postele a jindy tady všichni pobíhají ještě o půlnoci a nestíhá se :D

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 24.05.19 12:45
@Kriss Tina píše:
Já režim nikdy nezavadela. Syn ve 4 letech si chodi spát když je unavený, když má hlad se nají atd. Mladší, novorozenec tam je to marný úplně, kolem toho se teď točí všechno a je mu jedno jestli je den nebo noc :lol: upřímně já sem trochu chaotický člověk a nějak si nedovedu představit, že každý den vyrazím ve stejnou hodinu ven, že každý den pošlu syna do sprchy ve stejný čas, že se ve stejný čas nají a zaleze do postele. Není v mojich silách nějaký řád nastolit, protože každý den máme jiný program a někdy je to prostě tak, že sme v 8 večer všichni mrtvý a rádi zalezem do postele a jindy tady všichni pobíhají ještě o půlnoci a nestíhá se :D

souhlasím - hlavně to musí vyhovovat Tobě a miminku… na názory ostatních se klidně vykašli, ať si to každý udělá podle sebe…

veria
Nadpozemská drbna 25598 příspěvků 24.05.19 12:48

Podle mne zbytečne nějaký presny režim dělat. Jako na co?? Aby byla pak matka otrokem toho režimu? Ty deti se stejně pořad mění, potřeby spánku i jídla se mění v tom prvním roce stokrát. Já mám 11 měsíční a máme režim jen přibližný, a úplně nám to vyhovuje. Jezdíme hodně autem ale nepravidelně, takže někdy spí v autě, někdy v jinou dobu doma a tak proste jak to vyjde! Mám ještě starší dítě a musím brát ohledy i na ni, když ji vozim ze školy a na krouzky a tak, kszdy den je to trochu jinak, tak se proste mimino musí přizpůsobit. Nevidím na tom nic divnyho, aspoň bude jednou flexibilní. :D Ani se mne tedy na režim nikdo, ale vůbec nikdo nepta. :nevim:

Hrnekmleka
Kecalka 154 příspěvků 24.05.19 12:51

Mam to +/- stejne, miminko 6,5mesice a rezim zadny, asi nebude rezimovy typ :think: spat jde vecer nekde v rozptylu kolem 9 az 10 hodiny. Pak se snazim davat zeleninomasovy prikrm nekdy kolem obeda. A zbytek dne nam plyne cas podle nalady, okolnosti, sourozencu, rustu zubu… Kojim kdyz si rekne. Dite vypada zdave a spokojene :kytka:

janickaIII
Závislačka 4121 příspěvků 24.05.19 12:55

Nemyslim si, ze za to muze kojeni. Nas prcek je na UM a spi jak se mu chce. Usinani ma take +-stejne a probouzeni v noci a rano je proste podle toho jak se mu chce. Podle me tezko miminu vysvetlis, ze je 5 rano a ze ma jeste spat, kdyz se mu spat nechce. Bud rada, ze je pred den spokojena a samostatna a ostatni veci neres. Rady typu, dite mi spi 12 hodin v kuse poustej druhym uchem ven. Co jsem zijstila, tak hodne mamin rekne, ze dite spi od 18 do 8, ale uz zapomenou rict, ze se mezi tim treba 4× vzbudi, takze podle me to neni spanek v kuse. Uzivj si male a nechej tomu volny prubeh. Ty deti jsou taky jen lidi a ne roboti, kreri pojedou podle manualu. :kytka:

Lucie_Sx
Závislačka 3748 příspěvků 24.05.19 12:57

Zavést režim jde pouze dvěma způsoby - buď si ho miminko nastaví tak nějak samo, nebo mu ho nějaké urputné maminy vnutí tím, že ignorují jeho potřeby, nechají ho brečet, a miminku nezbyde, než se přizpůsobit.
Režim není nic, co je potřeba - naopak, já osobně bych ho nechtěla ani za nic. Nechci být otrokem nějakých pevně daných hodin. Takhle můžu s malou kamkoliv, dělat skoro cokoliv, nají se když má hlad a usne, když je unavená. Včera třeba u hokeje ;-).

ugluk
Hvězda diskuse 46778 příspěvků 24.05.19 12:57

Já jsem v tomhle asi rebel, ale nějak jsem nebyla schopná nastavit pevnej režim u prvního dítěte a i u druhého (zatím 3 m) se taky moc nedaří. Ano, prvé dítě chodilo spát ve stejnou hodinu, ale ta se v průběhu měnila. Tak do 3 m nezabralo před půl jedenáctou v noci, pak si to samo přehodilo na devátou, ale vstávalo pokaždý jinak. A protože jsem sama spáč, nějak jsem neřešila, jestli jednou vstává v osm a podruhý v devět. Jo, jak začaly příkrmy, tak oběd a večeře měly pevnou hodinu, ale dokud bylo pouze kojené, kojila jsem, když si řeklo. Což bylo někdy po hodině, někdy po čtyřech. S kočárkem jsem jezdila, jak bylo třeba dle všelijakých pochůzek. Vlastně nějakej závaznej režim přišel až s nástupem do školky a mým návratem do práce, ael stejně ten režim byl „umělej“ a pro moje dítě nepřirozenej. Prostě když je někdo sůva a celoživotně se neprobudí před osmou, vstávat v šest vždycky bude problém, i kdyby to člověk dělal denně půl života - znám to u sebe.
Mimino si svůj režim buduje samo, uspávám podobně a ono se ak v noci budí v podobné časy, většinou. Ale přes den nic moc, když člověk kojí dle potřeby, přesně jak píšeš, potřeba se mění. A to teď máme pevné body v podobě vodění a vyzvedávání starší do školy. Ale - někdy po návratu z ranního vedení ještě dvě hodiny dospává, jindy je hned vzhůru a vydrží do oběda. Taky miminka nekoupu denně, takže i tenhle bod odpadává. Snažím se aspoň před hlavním spaním namasírovat a převléct do overalu a u starších pak pohádka před spaním.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 1 inzerát 24.05.19 13:05

Děláš to dobře, priorita je spokojená matka a spokojené dítě. Dokud to oběma vyhovuje, pak je celkem fuk, jak to máte.
My jsme ta režimová varianta od porodnice :mrgreen: kojit chtěla po 3 hodinách - v porodnici byla zpočátku krmená UM podle hodinek a už jí to zůstalo - chtěla jsem kojit na požádání a nezbylo mi než kojit po třech hodinách, protože tak si žádala :mrgreen: samozřejmě v noci se budila jednou tak, jednou onak, ale poměrně brzy spala celou noc bez většího buzení. U nás se to s režimem má tak, že já i manžel potřebujeme stále stejný režim ke své psychické pohodě, nijak nás to ale v ničem neomezuje. Dcera to asi zdědila po nás, skutečně má od narození do aktuálních 2,5 roku stejný režim (kromě denního spaní, to se samozřejmě měnilo). Neznamená to, že každý den na minuty děláme to samé, ale víme že mezi 5-6 vstane dcera, jeden nebo druhej se o ni postaráme a postupně mezi 6-9 se všichni nějak zprovozuschopníme (pokud nepracuju z domu, tak se mě to netýká, to odcházím z domu před šestou). V 11 jde dcera spát, ve 12 jíme my, 13-14 dcera vstává a obědvá. Když pracuju z domu, ve tři skončím a jdeme buď na hřiště, nebo jako dneska do města na nákupy a tak, nebo doma volná zábava. V 18 manžel večeří a dcera si jde uklízet hračky, 18:15 se pouští večerní televize (pohádky, večerníček), 19-20 večeře, koupačka, čtení a chrupec. Od osmi my pak máme čas pro sebe (sport, filmy, deskovky, večírky, jánevimco).

Já jsem první kdo hlasuje pro režim, ale jenom tam, kde je to ku spokojenosti všech. Pokud to někomu vyhovuje jinak, beze všeho, každá rodina je jiná. Takže se nestresuj :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama