Ve 2. vzpřímení nezvedá bříško

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Thaliakenn
Kecalka 277 příspěvků 24.05.19 10:19
Ve 2. vzpřímení nezvedá bříško

Zdravím, maminky. Chtěla bych se zeptat. Mám děvčátko, cca za týden jí bude 8m. Už tak 1,5m, možná 2m, se krásně zvedne na ručičkách (ručičky vzorně napnuté). Problém je v tom, že je jí nějak nechce zvedat bříško, skutečně se nedostane do druhého vzpřímení a tím se také hodně zaklání v bederní oblasti. Lechtání, štipkání atd. (bylo mi doporučeno fyzioterapeutkou) bříška způsobí pouze to, že ještě více stáhne svaly, ale bříško nezvedne. Bříško odlepí od podložky jen když se točí kolem své osy…Jinak se na těch natažených rukách „plazí“…Máte některá podobnou zkušenost? Pro upřesnění, jak to vypadá, posílám foto

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 24.05.19 10:24

Pokud se odletí, jen když se točí kolem osy, tak k tomu hodně motivuje, aby to dělala co nejčastěji.

beruska9
Extra třída :D 11184 příspěvků 24.05.19 10:26

Jo syn mi delal to same, byli jsme pod dohledem fyzioterapeuta, ale nejak nic nezjistil :mrgreen: Pak mu to nekdy kolem 9-10 mesice secvaklo a dal to slo rychle, nikdy moc klasicky nelezl, chvilku byl na 4, pak brzy stal a obchazel veci, v zasade v prubehu mozna cca mesice byl z lezici placky stojici dite. Ne idealni vyvoj, nicmene v temer 4 letech na nem nic nepoznas, resp. nic moc nebylo poznat uz driv. Jinak nas fyzio doporucoval cvicit na velkem mici, ne specificky na tohle, ale celkove na posileni.

Thaliakenn
Kecalka 277 příspěvků 24.05.19 10:27

@Adelka951 K tomu ani nemusím motivovat, kdykoliv jí do strany uteče nějaká hračka, tak se točí…

Thaliakenn
Kecalka 277 příspěvků 24.05.19 10:31

@beruska9 No my chodíme 2× týdně cvičit a plavat, jsme pod dohledem neuro kvůli předčasnému porodu (36tt). Na 6m kontrole byla s vývojem popředu. Teď je akční, ale to bříško se jí zvedat nechce…Dokonce už se jí ani moc nechce otáčet se zpět na záda (ale to prý může být, když se dítě učí něco nového, alespoň tak mi to řekla pediatrička)

beruska9
Extra třída :D 11184 příspěvků 24.05.19 10:52

@Thaliakenn : kdyz jste pod dohledem, tak bych se nebala…syn byl taky 36tt ;) Proste jim nektere veci dyl trvaji. S pretacenim je to normalni, podobne mi to udelali oba synove, jak driv narozeny prvni, tak donoseny druhy - zacali a pak prestali…navic na zada se moc netocil ani jeden, to myslim neni na zavadu, dulezitejsi je, aby se pretaceli ze zad na bricho. Uzivej si to, druhy 9 mesicni se uz zase toci jak vrtule a vymenit mu plinku je recko-rimsky zapas na 10 minut :lol:

Váš příspěvek
Reklama