Reklama

Rizikové těhotenství - plat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

k.vystavelova23
Povídálka 28 příspěvků 25.01.09 12:47
rizikové těhotenství - plat?

Ahoj, tak jsem tu dnes poprvé. Jsem v 9. týdnu těhotenství a chtěla bych se pozeptat, jak je to s platem od tehoto roku s rizikovým těhotenstvím?? 8)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

k.a.c.k.a.
Závislačka 3138 příspěvků 25.01.09 12:50

No já nevím, ale myslím, žeje to jako normální nemocenská.

k.vystavelova23
Povídálka 28 příspěvků 25.01.09 12:52

díky za odpověd :)

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.09 16:04

Já jsem s malým nastuvala na „rizikové těhu“, musela jsem protože nemůžu pracovat jako těhotná tak mi nadřízený doporučil nastoupit na rizikovku!
Nastpuješ normálně na nemocenskou hned od začátku těhu a pak na MD a na RD :wink: :wink: :wink:

jowana
Echt Kelišová 9506 příspěvků 28.02.10 19:54

Ahoj holky, můžu se zeptat, z čeho se vypočítává nemocenská? Zda je to z průměru platů za nějaké období (jaké?) nebo podle toho, co je uvedeno v pracovní smlouvě?

Dee.an 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.10 19:12
plat

Ahojky,nemocenská se vypočítává ze tvé mzdy za 12měsíců. V letošním roce je změna v tom, že po celou dobu od 15. dne kdy tě vyplácí OSSZ máš 60% z denního vyměřovacího základu.

Niky22+25 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.12 12:23
mimi

Ahoj/dobrý den chci se tady zeptat jsem na rizikovém ve 22 ted jsem přišla od bankomatu a tam jsem myslela že půjdu do kolen přišli mi tam pouhý 2500kč je to možné??Taky Vám chodí tak málo jestli se můžu zeptat díky :,(

Pétik80
Závislačka 2850 příspěvků 12.11.12 12:47

@Niky22+25 je to možný. Pokud jsi zaměstnanec, tak ti ještě přijde nemocenská od zaměstnavatele - myslim první 3 týdny a pak už ti bude chodit jen ze sociálky, kde budeš mít na výpise kolik ti dělá denní vyměřovací základ.

chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 12.11.12 12:50

Mě má nemocenská přijít příští měsíc, marodim od 1.listopadu a jsem teda vůbec zvědavá jestli přijde včas a hlavně myslim, že taky dostanu max 3-4000,holt budou chudý Vánoce :(

Niky22+25 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.12 13:21

Ahoj já marodím už od září a těhotná jsem poprví takže o tomhle nic nevím a taknák tomu ani nerozumím hrůza :,( jestli když mi ted přišlo těch 2500 jestli mi teda ještě něco příjde jestli je tohle z práce a ještě třeba ze sociálky ale s tímhle vyjít na měsíc neni možné vždyt to neni ani život. minimum…Ještě jestli se tě můžu zeptat když mám termín porodu v únoru tak kdy půjdu na mateřskou já nevím vůbec nic úplně se za to stydím děkuji ti.. :roll: :roll: :roll:

Pétik80
Závislačka 2850 příspěvků 12.11.12 13:29

@Niky22+25 na mateřskou se chodí 4-6 neděl před termínem porodu. Doktor/ka ti vypíše papír, který se odevzdává zaměstnavateli a ten ho přepošle na sociálku, která ti pak vyplácí peníze.
Co se týče nemocenské, tak je možné, že ti teprve přišla 1. nemocenská.
Na výpise bys to měla mít vidět, za jaké období ti ji poslali - vždy do zprávy pro příjemce píší od do.
Mě se stalo, že jsem nemocenskou dostala až za 3 měsíce, protože v tohle státě je to jak u debilů. Doktor totiž neposlal na sociálku papír, proč vlastně marodim a oni tudíž nevyplatili nemocenskou.

mapos
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 12.11.12 13:30

Ahoj,

ja mam taky termin porodu v unoru presne 14 a na materskou jdu 24.12.2012 nebo az 7.1.2013 ale jdu uz na stedry den

Niky22+25 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.12 13:52

Debilové to je přesný ano děkuji
;)

Niky22+25 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.12 13:55

Mapos
Jé to máš/máte hezký na štědrý den takže to bych už taky měla jít nák v prosinci když mám termín 9 února asi teda :think: děkuji za odpovědi :potlesk:

svadlenka
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 12.11.12 14:10
@Niky22+25 píše:
Mapos
Jé to máš/máte hezký na štědrý den takže to bych už taky měla jít nák v prosinci když mám termín 9 února asi teda :think: děkuji za odpovědi :potlesk:

Ahojky já mám termín porodu taky 9.2. :potlesk: a na mateřskou nastupuji 29.12. to je 6 tydnu před porodem. Ještě ale než nastoupím na mateřskou, ukončím si nemocenskou a vyberu zbytek dovolené. Tak se to prej dělá. A co se tyče nemocenské tak je to divne že ti přišlo tak malo ja jsme na neschopence od června a dostávám zhruba 3500kč měsíčně. Teda jasně že první měsíc to bylo něco s prace plus doplatek ze socialky, ale jak píšeš ty že jsi na nemocenske od září???Zaleží jestli ti ty 3tydny co platí zaměstnavatel nepřesaly do řijna???Tím padem by ti mněl ještě za řijen doplacet něco zaměstnavatel. :nevim:Jinak mně nemocenska chodi celkem pravidelně po 15dni v měsíci.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >