Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Taky si myslím, že zakladatelka mluvením myslela kolik slov dítě řekne. A když se kouknu do tabulky od Hami, co mám doma, tak je tu u ročního napsáno: „Pokouším se o první slůvka.“ Tedy není ani uveden nějaký počet. A v Informacích pro rodiče (malá brožurka, příloha ke Zdravotnímu a očkovacímu průkazu) je u roku napsáno - používá dvě smysluplná slova. V textu je to pak i jednoduše vysvětleno, koukni se tam a uklidníš se ![]()
Lulje, to mi připomíná jednu story s naší Týnkou: Měla asi rok a půl, sousedi se sklonili nad kočárek a žvatlavě se ptali: „Tak kampak jdeš, Krstýnko, na procházku?“ Týnka okamžitě odvětila: „Ne, do knihovny!“ Oni chvíli zůstali koukat jak telata a když se z toho šoku vzpamatovali, zeptal se hodný a trpělivý pan soused: „Joooo? Jdeš si půjčit knížečky?“ Na to se na něj Kristýnka podívala už opravdu jako na debila a odvětila: „Ne, vrátit cédéčka!“ ![]()
Ahoj malýmu je 13 měsíců.a taky toho moc nenamluví.říká jen bába,máma,táta,ham,Ňamňa…noo to je asi vše..ted uz toho dlouho moc nenamluvil rika ted porad jen baba..,tak to snad nezapomněl
taky si na všechno ukáže..když se ho zeptám jestli má žížu a chce napít tak mi rozumí.ale že by si řek sám to ne.chce to čas ![]()
Syn asi v půl roce říkal táta, babi a to mu vydrželo asi do 2 let. Až po druhém roce se rozmlouval. Byla jsem na nervy, protože se někdy vztekal a nevěděla jsem, co chce - to bylo neustále jako u výslechu. Takže to bude v pořádku. Oni kluci jsou krapet pozadu
.
Nouky píše:
Lulje, to mi připomíná jednu story s naší Týnkou: Měla asi rok a půl, sousedi se sklonili nad kočárek a žvatlavě se ptali: „Tak kampak jdeš, Krstýnko, na procházku?“ Týnka okamžitě odvětila: „Ne, do knihovny!“ Oni chvíli zůstali koukat jak telata a když se z toho šoku vzpamatovali, zeptal se hodný a trpělivý pan soused: „Joooo? Jdeš si půjčit knížečky?“ Na to se na něj Kristýnka podívala už opravdu jako na debila a odvětila: „Ne, vrátit cédéčka!“
Dobrý
![]()
(Naše Hany na 1,5r. prohlídce u doktorky, slzy v očích:
Dr.: Tys plakala? Nemusíš se bát.
H.: Nebojim se tebe. Bojim se drtiče.
- Chvíli před naším odchodem jsem myla nádobí a do drtiče odpadu mi padl šnek z mašinky na maso. Drtič bouchnul a nahodil nám sra*kama celou kuchyň
)
Osmanka píše:
Oni kluci jsou krapet pozadu.
To asi nebude pravidlo
Připadá mi, že syn se teď rozmluvil tak, že naši malou předežene. A ta mluvila fakt hodně brzy
Ale chápu, že maminky se musí něčím utěšit, tak říkají, že klukům jde tohle hůř a tohle líp…
Kamoška má dvojčata a kluk mluvil taky dřív než holka
Já si tohoe zas říkám u nočníku - malý asi nebude v roce a půl bez plínek
takže JSOU pomalejší a ne že ne
![]()
No, tak já mluvila v roce a půl v souvislých větách, manžel prý ve třech letech stále žvatlal jak hotentot.
Dneska není rozdíl poznat. ![]()
Kluci ale vážně bývají (statisticky) zabržděnější…
Jestli se to dožene - posuďte každá sama… ![]()
První syn do třech let mluvení naprd, zlepšilo se to až před 4. narozeninami. A už dobrý.
Druhý syn v 16 měs. mírně opakuje slova, je rychlejší, než byl ten první…
Ale v roce mluvit - kdeže. Ještě aby Ti někdo poradil dát ho v roce a půl teda honem na angličtinu, když v roce už má mluvit…
![]()
careynka píše:
muj rocni zase neukazuje, neopakuje, jen si zvatla tatatatatatattatatatatata tisickrat za sebou a nemam pocit, ze by byl opozdenej
mám stejně starý kluky a jsme na tom úplně stejně ![]()
jeden z nich řekne mam (to má být ham) a tím to hasne ![]()
eshta píše:careynka píše:mám stejně starý kluky a jsme na tom úplně stejně
muj rocni zase neukazuje, neopakuje, jen si zvatla tatatatatatattatatatatata tisickrat za sebou a nemam pocit, ze by byl opozdenej
jeden z nich řekne mam (to má být ham) a tím to hasne
Davdan píše:
No, tak já mluvila v roce a půl v souvislých větách, (........)Ale v roce mluvit - kdeže. Ještě aby Ti někdo poradil dát ho v roce a půl teda honem na angličtinu, když v roce už má mluvit…![]()
Právě mezi tím rokem a rokem a půl je šílený skok. Syn v roce uměl asi 10 slov a teď v 16 měsících už krásně spojuje… a slova už jsem přestala počítat. Krásně se domluvíme
Ale v roce???? Ani náhodou. Takže, zakladatelko, klíííííd - on se ti rozmluví
(Teda aspoň já jsem se ještě nesetkala s ročním dítětem, které by mluvilo. Třeba nás tady ale někdo vyvede z omylu
Ale rozhodně to „nebude normální“
)
lulje píše:Osmanka píše:To asi nebude pravidlo
Oni kluci jsou krapet pozadu.
Připadá mi, že syn se teď rozmluvil tak, že naši malou předežene. A ta mluvila fakt hodně brzy
Ale chápu, že maminky se musí něčím utěšit, tak říkají, že klukům jde tohle hůř a tohle líp…
Kamoška má dvojčata a kluk mluvil taky dřív než holka
Já si tohoe zas říkám u nočníku - malý asi nebude v roce a půl bez plínek
takže JSOU pomalejší a ne že ne
![]()
![]()
Chodíme plavat a fakt mi přijde, že ty holky jsou tam takové nějaké vyspělejší, že chlapci jsou takoví trubkovitější
. Je to jedna věková skupina. Holky se oblíkají, vyslíkají komplet a kluci mají pleny a nic. Ale to není jen o nás - je to skupina 6dětí. Určo to není na 100% ale asi na tom něco bude. I lékařka to říkala. Protože řeší neustále nočník, který neuznáváme ve 2,5 letech - prostě sedí na něm a nic a za chvíli přijde počuraný a tak je to celé dny.
Osmanko, nestraš
Já tu pomalost vidím u nás zatím jen v těch „nočníkových hrátkách“, tak snad i to dožene. V roce a půl asi bez plínek nebude, ale tak kdyby to bylo do dvou let, ještě bych to přežila ![]()
MUFICE píše:Mišela1 píše:Tak naše matka to taky říkáMUFICE píše:Tak syn má 17 měsíců a jsme na to podobně jak s (ne) mluvením tak s nočníkem:-).
Tak já snad neznám žádné dítě, které by v roce moc mluvilo. Děti v tomto věku říkají - máma, táta, bába a nebo taky nic. Našemu klukovi ted bylo 20 měsíců a říká tak 10 slov a zvuky zvířat říkat nechce a nechceDoufám, že se snad do 2 let rozmluví. Že by spojoval slova do vět to u něj nehrozí a ještě mi bojkotuje nočník
Jinak rozumí, co se po něm chce a nají se zcela sám.
Zakladatelko lidi mají krátkou pamět, podle některých tchýní a babiček naše generace v půl roce chodila na nočník a pod.![]()
já jsem podle mamky hrála v roce pexeso
![]()
a jako myslela to vážně, když se dnes koukala na mého skoro 3letého kluka, který se v pexesu trošku „potácel“
![]()