Roční chlapeček nemluví

1769
13.10.11 10:49

roční chlapeček, nemluví

ahoj holky, chtela jsem se zeptat co umí vaše deti skoro ve 13m?? já bych rekla že nás Matej je sikovnej az moc ale dela mi problem ze nemluvi, na vse si ukáze, rika jen mama, baba, kde. pak dělá jestě krávu a kočku ale to je vse, aby treba rikal táta to nehrozi. kdyz jsme byli na rocni tak jsem to mudre rikala a ta mi rekla, ze ale rozumi co po nem chceme a ze si na vse ukáze. jak ho podporit v mluve? knizky prohlizime nekolikrát denne, venku mu porád rikam kde co je, ale porád nic :nevim: proste sice chodi uz náky 4mesice, rozumí co chceme, zkousi si malovat ale nemluvi a nemluvi :cry: jak jsou na tom vase deticky?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10178
13.10.11 10:53

Ahoj, řekla bych, že děti, které v tomto věku mluví, jsou spíše šikovnější výjimky :wink:
Naši taky nemluví, jen máma, táta, ham, to, nebo toto :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
137
13.10.11 10:54

zakládání takovýhle diskuzí fakt nechápu, máš normálního, šikovnýho chlapečka..však on se rozmluví, to se neboj

Příspěvek upraven 13.10.11 v 10:54

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23033
13.10.11 10:54

Stejne a v 18 mesicich:D Rika mama,tata,baba,ham, bububu,papa, ham, haf a to je asi tak vsechno:D

Ale za to „zpiva“ :D

Příspěvek upraven 13.10.11 v 10:54

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1995
13.10.11 10:54

Taky jen táta (ten je častější), pak máma, a někdy cosi, jako ham. Zvířátka vůbec.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35545
13.10.11 10:55

Jestli mu je třináct měsíců, tak bych to fakt neřešila, my na našeho mluvíme neustále, ukazujeme a on si mluví po svém :nevim: Rozhodně mě to nestresuje, tak začne později, rozumí až moc dobře :lol: Zvládá éro, pták a taková „důležitá“ slova :lol: ale, že si nadělal do pleny z něj nedostaneš :nevim: Je to dítě :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
84
13.10.11 10:55

V tomhle věku mají děti mluvit????

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15054
13.10.11 10:55

taky máme doma nemluvu,teď jsou mu už 3 roky a říká asi jen 10slov srozumitelně a zbytek hatmatilkou,v roce něco mlel ale slovo to nebylo ani jedno,ani máma táta :-( mluvila jsem s dr a ta říkala,že je důležité,aby nám rozuměl co mu říkáme a logopedka říkala,že na něj mme pořád mluvit,že si ukládá slovní zásobu,že to některé děti naposlouchávají a pak se rozmluví až ve větách a plně srozumitelně tak čekám,kdy mě trefí šlak až mi náš tatar řekne celou souvislou větu :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20557
13.10.11 10:56

A aby četl bys nechtěla?? :mrgreen: :mrgreen:
Dělám si srandu, pokud rozumí co mu říkáš, tak je všechno v pořádku.
Moje druhá dcera začala mluvit až ve třech letech, důvod byl lehká encefalopatie po očkování… :-(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23033
13.10.11 10:57
zuzamate píše:
V tomhle věku mají děti mluvit????

no skladat rozvite vety :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5468
13.10.11 10:58

Syn v roce říkal jen „táta, auto, kolo“. A v roce a půl začal dělat věty, takže bych si na tvém místě fakt nedělala starosti.
Bože, co já bych někdy dala za to, aby aspoň chvíli nemluvil :-D :-D :-D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15319
13.10.11 10:59

Zkus na něj míň spěchat a dej na doktorku, pokud ti rozumí, dá najevo, co chce, slyší, brouká si, žvatlá, tak mu dej čas a nehrň to tak na něj, má času habaděj. :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10848
13.10.11 10:59

markéto - žádné dítě v roce nemluví.
ty rychlejší umí občas nějaký zvuk. haf, čiči, mama, bababa.
kdo ti říkal, že má dítě v roce mluvit? 8-o Byl to nějaký cvok, neber ho vážně a halvně si od něj nenech kecat od života nebo se zcvokneš.
V roce je dít takové přerostlé mimino - mluvení není jeho priorita.
pa
 har.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23033
13.10.11 11:00
bumbinka píše:
Syn v roce říkal jen „táta, auto, kolo“. A v roce a půl začal dělat věty, takže bych si na tvém místě fakt nedělala starosti.
Bože, co já bych někdy dala za to, aby aspoň chvíli nemluvil :-D :-D :-D

hele a my porad vety neskladame jaktooooooooo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23033
13.10.11 11:03

Market: a chodi na nocnik, smrka a naji se sam?:D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek