Rodit v ČB nebo ČK???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 26.02.18 13:53
Rodit v ČB nebo ČK???

Ahoj,
znovu otevřu téma, kde rodit…jsem z ČB, ale rozhoduji se jestli rodit v Budějovicích nebo v Krumlově. Jaká je vaše zkušenost? Chci co nejpřirozenější porod samozřejmě s co nejmenším poraněním s ohledem na dítě.

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 26.02.18 13:54

Myslím si že to je na tobě kde budeš chtít rodit :) každý má jiný a vlastní zkušenosti.

divine woman
Echt Kelišová 8774 příspěvků 26.02.18 13:54

ČB, lepší vybavení nemocnice. V Krumlově se zastavil čas, aspoň na interně.

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 26.02.18 13:54

A právě na ty se ptám… :D

kacz
Kelišová 6057 příspěvků 26.02.18 14:02

@Elishca85 ČB. Jedna z nejlepších nemocnic v republice.

Sanny84
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.02.18 14:12

Já budu rodit v CB. V Krumlove je to asi víc “soukromejsi” a lidstejsi, ale pro mne je priorita, ze pece o mimco je v CB nesrovnatelne lepší. Ono pokud se něco stane (myslím tím nějaký problém), tak převáží miminko z Krumlova do CB. A to proste u mne rozhoduje, ze v CB v případě potřeby pomůžou ihned.

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 26.02.18 14:15

@Sanny84 to je pro mě také velký argument, jeden z hlavních. Zajímají mě zkušenosti ostatních. V ČB se rodí jen vleže na zádech, jiná poloha možná není. To mě treba překvapilo. Informace na stránkách jsou jiné.

Sanny84
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.02.18 14:19

@Elishca85 taky mne zkušenosti ostatních zajímají. Stránky nemocnice CB jsem taky četla, mas pravdu tam rozhodne nepíšou, ze se dá rodit jen vleze, takže mne to taky překvapuje. Tak snad tu prispeje někdo, kdo tam v poslední době rodil :kytka:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 26.02.18 14:20

ČB jsou taková továrna na miminka. Když jsem rodila já, tak se ten den bylo snad 13 miminek. Ale znám ještě tu starou. Porodila jsem jim skoro na šestinedělí na chodbě. Porod jsem měla naprosto přirozený, jediné co jsem měla byl oxytocin při tlačeni, jen pár minut než se dcera narodila. Celou první dobu porodní jsem neměla žádnou kontrolu, monitor, nic. Až 20 minut před samotným narozením malé. Takže v porodnici a přirozené až až.

Feliccita
Kecalka 145 příspěvků 8 inzerátů 26.02.18 14:29

Já rodila v Č. B. loni. Důležité je pro mě vybavení porodnice a péče o dítě, pokud by se něco pokazilo. Přijela jsem otevřená asi na 3,5. Při příjmu pohoda, řekli mi, že se porod může rozjet kdykoli, že za 2 hodiny, ale taky třeba za 2 dny. Dali mi možnost si vybrat jestli zůstat nebo jet domů. Zůstala jsem. Byla jsem tam dva dny, než jsem porodila :zed:. Nabízeli mi injekce na utlumení bolesti, abych se mohla vyspat. Odmítla jsem (pěkná blbost) a nikdo nic neříkal. Byla jsem prvorodička. Když už pak šlo do tuhého a chtěla jsem prohlédnout od doktora, sestra mě nejdřív chtěla odbýt, ať si vlezu do horký sprchy, že mě to zas přejde. Tak jsem ji oznámila, že už jsem tam půlhodiny byla. Tak došla pro doktorku a šlo se na sál. Takže pak klystyr, nevím, jestli můžeš odmítnout, ale já se na něj těšila, měla jsem celý tehu zácpu :mrgreen: Chtěla jsem epidural, po těch dvou probdenych dnech jsem byla vyrizena. No ale už bylo pozdě. Tak jsem dostala nějakou kapacku na utlumení a skoro mě to uspalo. Byla jsem jak opilá. No a přešli mě kontrakce. To PA že teda není dobrý, tak jsem dostala zas něco na urychlení. Jinak jsem mohla co jsem chtěla, sprcha, vana, chodit. No po ty druhý kapacce to byl teda mazec, kontrakce po minutě. Myslela jsem, že zdechnu :-D ale zase musím říct, že PA mi chránila hráz co nejdéle to šlo. Opravdu jsem to cítila, jak mi pomáhá. Když už bylo jasný, že to takhle nedám, začala jsem odpadavat, tak se tam sebehlo víc lidí. Dvě PA pridrzovali fundus, stejně to nešlo, takže nastrih. No tohle byl zrovna dost kámen úrazu, doktorka mě strihla, když ja povolila v tlačeni, malem jsem zdrhla z křesla, jak jsem zarvala, ale je mi jasný, že tohle se většinou nestává. Pak už se to zvládlo, malý je v pořádku. Mě zasili, dvě hodky s mimcem na sále i s manželem. Pak mě na lůžku převezli na pokoj a současně malého na vyšetření, pak mi ho přivezli. Byl už pořád jen u mě. U sester jen když jsem šla na jidlo. Měla jsem problém s kojenim, pořád jsem zvonila, že potřebuju pomoct, ale malý stejně nepil, takže dostal cizí mateřské mléko. Jinak sestry ok, ale není to hotel, nejsou tam od toho, aby rozmazlovaly. To hodně lidem vadí, mě ne. Ukážou koupání, prebalovani, oblékání, atd. Takže já jsem spokojená. Zpětně bych si nechala dat něco na tu bolest před porodem, kdybych nebyla tak unavená, mohlo to třeba dopadnout líp. Ale kdo ví. Toť má zkušenost. :mavam:

axelina
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 14:33

@Elishca85 Ahoj tak já rodila obě děti v C. Krumlově. První porod otřesný. pitomá doktorka. čuměla a čekala…až jsem bolestma ztracela vědomí a nakonec to skončilo že ho vytahli vexem. Druhý porod-loni taky v Krumlově byl perfektní. Jiná doktorka - porod se vyvíjel stejně jako ten první - takže nijak- tak mi hned nabídla epidurál a díky němu za 2 hodiny byla malá na světě bezboletně a bez nastřihu. Na druhý porod vzpomínam strašně ráda. Byl to pro mě hezký zažitek. díky epiduralu. Se mnou rodila maminka která chtěla rodit „přirozeně“ a po 24 hod skončila na císaři… sestry si klepaly na čelo proč tak riskovat když jsou dnes možnosti jak tomu pomoci…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 14:58

Mám 3 zkušenosti z CB, jednu čerstvou. Co se tyka samotného porodu, bez toho aniž bych o to žádala, me ani jednou nikdo nezkoušel nastrihnout. Nastrih se rozhodne nedela preventivne, ale pouze v opodstatněnych případech. Co se tyka polohy, urcite je mozne i jinak než vleze nebo v polosede na zádech, ale je potřeba si o to říct - idealne předem. Sami od sebe aktivne jinou polohu nenabizi, je to o komunikaci z Vasi pokud strany. Pokud je vse fyzio, není problém.
Aplikace ruznych farmak: Při spontánním porodu mi ani jednou nic nenabizeli, nic se mi nesnažili vnutit. Jedine, co standardne podávají, je oxytocin v injekci pro lepší odloučení placenty. Pomerne dost jsem krvacela, takže jsem ho neodmitala. V kazdem pripade jsem ho dostala ne po porodu hlavičky, ale až po porodu celého dítěte, což pro mě bylo přijatelnější.
Jeden porod jsem mela vyvolavany kvůli problémům dítěte. Tam byl postup trochu jiný, samozrejme bez oxytocinu by to nešlo, aktivne nabídli analgezii do kapacky. Nejprve jsem odmítla, respektovali to. Na závěr porodu jsem s ni souhlasila, dali dost omezene množství, spíš asi pro psychologický efekt, rozhodne mě nezfetovali jako paní v jednom nejmenovaném pořadu. Volbu polohy jsem si teda vybrat nemohla, celou dobu jsem byla připojena na monitor. Ale ani na tento porod nevzpomínám ve zlem, vse probihalo v klidu a i přes urcite riziko, ktere při tom porodu bylo, jsem se cítila v bezpeci.
Za sebe proti CB muzu říct ani Ň, naopak jen chválit.

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 26.02.18 16:01

Tak s tou polohou si nejsem jistá, PA mi říkala, že nic jiného neumožňují… jedině, že by mi neříkala pravdu, aby mě nenapadlo jinou polohu požadovat… :D
Jinak děkuji za zkušenosti. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 17:31
@Elishca85 píše:
Tak s tou polohou si nejsem jistá, PA mi říkala, že nic jiného neumožňují… jedině, že by mi neříkala pravdu, aby mě nenapadlo jinou polohu požadovat… :D
Jinak děkuji za zkušenosti. :)

Tak asi jak která… Při posledním porodu jsem chytla mladou PA s ještě mladší doktorkou - neměly s rozumnymi alternativami problém. ;)
U prvního porodu jsem požadovala jen polosed (v tu chvíli mi to přišlo ideální, na nic jiného bych se asi nezmohla) - to šlo bez řečí. A ten druhy porod byl holt rizikova záležitost, kdy nade mnou visela hrozba akutniho císaře, takže jsem ani nedutala a jen se modlila, ať to mimino zvládne (melo omotany pupecnik kolem krku).

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 26.02.18 20:01

Já bych nechtěla nic šíleného, ale jen si najít nějakou polohu, která mi bude nejvíc příjemná, v kleče nebo ve dřepu. Tak uvidíme 8o

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >