Rok bez školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 12:50
Rok bez skoly

Dobrý den, měla bych dotaz, co se týče školy. Tento rok nastupuji do 9. třídy, ovšem se budu během prázdnin stěhovat k tatovi, takže budu menit školu. V září mi bude teprve 15 a na skolu bych chtela na číšníka-kuchaře(ucnak, kde me vezmou jen podle prumeru) ale chtěla bych po základní škole jeden rok vynechat, jelikoz na stredni chtela do jineho mesta, nez otec bydlí a nevim, jak by mi zaplatil internát tam. Proto bych se ten jeden tok venovala brigadam, a pak, za ten rok, dala prihlasku na skolu.
Myslite, ze me pote i tak vezmou?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
7.straka
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 14.08.19 12:54

Neblbni holka, po takové pauze už se nikdy nikdo do školy nevrátil. Přeci nechceš celý život umývat záchody. Buď ráda, že můžeš studovat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 14.08.19 12:58

A co jako myslis, ze se za ten rok zmeni, po roce uz ti intr zaplati.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 14.08.19 12:59

Hele to je až za rok. Nevíš co bude a vynechat rok v školy v 15 není dobrý nápad, protože se ti pak nebude chtít se zase do školy vracet a prostě nechceš skončit se základním vzděláním.

Jestli to je tím, že by si na tom intru byla s nějakou současnou kamarádkou či kamrádem, abyste se zase potkali, když se teď musíš odstěhovat, tak to přece jde češit jinak.

Počkej jaká bude škola, počkej jací budou noví lidé, počkej jak si to sedne v novém bydlišti a normálně se pak přihlaš na nějakou střední rovnou.

andelka83
Generální žvanilka 21143 příspěvků 14.08.19 13:00

Vezmou, ale nedělej to. Nedělej pauzu, to je blbost. Blíž ten obor není? Denně dojíždět nejde?

Já šla 2× do 1 ročníku, po ZŠ jsem šla na průmyslovku s maturitou, ale nevyhovovalo mi to, tak jsem udělala přijímačky a po prázdninách jsem změnila školu a šla do 1 ročníku na gymnázium. Věk nebyl problém, bývala jsem ve třídě nejmladší, tak na gymplu jsem byla nejstarší. Neumím si představit rok nechodit do školy. To je příliš velká pauza. Fakt blbost.

AnnieTRoj
Kecalka 366 příspěvků 14.08.19 13:00

V 15 tě nevezmou na brigádu všude a mám dojem, že můžeš dělat max 6 hodin denně. Nevím, jestli by se ti vyplatilo ztratit rok. Internáty nebývají drahé. U mě a u bráchy to nevyšlo o moc dráž, než kdybychom byli v místě bydliště.

Uživatel je onlinecverunka
Závislačka 3138 příspěvků 14.08.19 13:01

Nevymýšlej a „mazej“ do školy. :D Jak jednou vypadneš, už se tam nevrátíš. Co myslíš, že budeš se základním vzděláním v životě dělat? Šůrovat podlahy někde v obchoďáku. To nechceš.

andelka83
Generální žvanilka 21143 příspěvků 14.08.19 13:02

Hlavně..nevíš jestli by ti zaplatil internát..tak se zeptej ne? Též máme podobně starou dceru a radši bychom to vyřešili jinak, než aby rok nechodila do školy.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 14.08.19 13:07
@Anonymní píše:
Dobrý den, měla bych dotaz, co se týče školy. Tento rok nastupuji do 9. třídy, ovšem se budu během prázdnin stěhovat k tatovi, takže budu menit školu. V září mi bude teprve 15 a na skolu bych chtela na číšníka-kuchaře(ucnak, kde me vezmou jen podle prumeru) ale chtěla bych po základní škole jeden rok vynechat, jelikoz na stredni chtela do jineho mesta, nez otec bydlí a nevim, jak by mi zaplatil internát tam. Proto bych se ten jeden tok venovala brigadam, a pak, za ten rok, dala prihlasku na skolu.
Myslite, ze me pote i tak vezmou?

Někdo na tebe musí platit výživné a někdo se o tebe musí starat protože jsi moc mladá. Zažila jsem děvče, které šlo dobrovolně do dětského domova, aby mohlo vystudovat, protože se na ni rodiče vykašlali. I Dětský domov je lepší, než zůstat bez vzdělání, tomu věř. Je dobře, že na to myslíš dopředu. Za rok může být ovšem všechno jinak. Jestli budeš mít s rodiči problémy, zajdi si na sociálku ve městě, kde bydlíš. Tam by ti měli poradit.

Uživatel je onlineLalelale
Kelišová 5242 příspěvků 14.08.19 13:07
@7.straka píše:
Neblbni holka, po takové pauze už se nikdy nikdo do školy nevrátil. Přeci nechceš celý život umývat záchody. Buď ráda, že můžeš studovat.

Souhlas, znám mnoho lidí, co si dalo pauzu i na střední a bez vyjimky se již do školy nevrátili. Určitě jít ihned na SŠ a eventuálně přejít, ale hlavně ne „pauzu“

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 14.08.19 13:12
...

O tom kam půjdeš, nebo nepůjdeš budou stejně rozhodovat tvoji rodiče. Tak nevymýšlej ptákoviny a domluv se s otcem. Ať tak a nebo tak, tak vynechat školu je pěkná blbost. Mazej do školy, přijde nový kolektiv a uvidíš, že za rok uvidíš všechno jinak. A na brigádách si jako patnáctka vyděláš p*d. Radši se uč!

Bromelia
Povídálka 40 příspěvků 14.08.19 13:29

@7.straka Synovec se do školy vrátil. Byl teda nerozhodný, 3× šel do prváku, pak byl rok doma, pak šel zase do prváku a letos maturuje.

Jinak zakladatelko, rozhodně je ale lepší jít do školy rovnou a s taťkou se zkusit domluvit, dokud nevíš jak to bude, nekuj pikle. :mrgreen:

Kelsey
Hvězda diskuse 46528 příspěvků 14.08.19 14:00

Nastup na skolu a zadne prerusovani. To by mela byt priorita tveho otce, ze letos nastoupis do skoly. Jak je mozne, ze se nestara?

SAJ
Závislačka 4091 příspěvků 14.08.19 15:19
@Kelsey píše:
Nastup na skolu a zadne prerusovani. To by mela byt priorita tveho otce, ze letos nastoupis do skoly. Jak je mozne, ze se nestara?

Protože je spousta rodičů, kterým je vzdělání dětí totálně u zadele. Však od toho jsou tu ty blbé učitelky, ne?

AnnieTRoj
Kecalka 366 příspěvků 14.08.19 19:38

U nás na ZŠ si zapisovali kdo půjde na jakou SŠ. Kdyby nikdo nešel nikam, tak by to nenechali být.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama