Rozbitý telefon - průšvih

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.9.21 20:06

rozbitý telefon - průšvih

Ahoj holky, předem píšu, že jsem dala kategorii takovouhle, protože jsem nevěděla jakou :D

jak byste prosím řešily situaci:
syn (8let) byl venku s kamarádem (10let), dojel domů, vše ok. Najednou zvonek a tam 2 starší kluci, že postrádají telefon. Syn byl s kamarádem na hřišti, kde byli 2 kluci, kteří tam hráli fotbal, nikdo jiný tam prý nebyl. Na lavičce měli telefon. Syn říkal, že o ničem neví, že by v tomhle nelhal atd. Předtím se byli kluci zeptat na mobil u toho kamaráda. Ten najednou dojel, že mobil našel okolo hřbitova. Byl vyplý (ještě předtím jsem se toho kluka (co postrádal telefon) ptala jestli na něj zkoušeli volat, prý byl mobil už vyplý, baterii měl cca 30%). Vše ok. Kluci odjeli. Syn nic neříkal, neřešil to. Asi do hodiny opět zvonek. Byl tam tatínek toho jeho kamaráda i s klukama (co postrádali mobil, prvně byli totiž u nich), že je telefon rozbitý. Ten kamarád o tom také prý nic neví. Můj syn také ne. Co dál? Jak to řešit? Upřímně řečeno jsem čekala, že takovéto průšvihy přijdou později jak v 8letech :D. Snažila jsem se z něj něco dostat, říkala jsem mu, že o nic nejde, že se zlobit nebudeme, že mobil mohl spadnout omylem a pak se báli, tak ho někam hodili, zkoušela jsem jestli něco neviděl u toho kamaráda. Že je potřeba to vyřešit, protože mobil je drahá věc a není to sranda. A prostě nic, říká, že o tom nic neví atd. Jak byste to řešily? Upřímně nevím..zítra se to určitě bude řešit. Je zcela jasné, že to byl jeden z nich. Jenže který že.

Díky moc za rady a postřehy, jak tuto situaci řešit. Prosím anonym, tato situace by mohla být spojena s mým nickem a mám tu dost osobních informací případně. Jinak prosím vymazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26941
20.9.21 20:10

Asi bych hochům řekla, že je mi líto, ale nebyla jsem tam, takže budu těžko někoho soudit. A ať si mobil příště nenechávají ležet jen tak na lavičce.
Takže bych to neřešila. A doma udělala maximálně na synatora bububu, že pevné doufam, že v tom nemá prsty a kamaráda nekryje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
20.9.21 20:13

No ja nevim, kluk si mel davat na svuj telefon pozor. Ted tezko muze z nekoho neco dostat.
Ale kdyby to udelal muj syn, chtela bych aby se priznal, aby se neucil zatloukat atd. Ale jak bych to z nej dostala abych ho zaroven treba neobvinovala krive, to teda nevim :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17030
20.9.21 20:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky, předem píšu, že jsem dala kategorii takovouhle, protože jsem nevěděla jakou :D

jak byste prosím řešily situaci:
syn (8let) byl venku s kamarádem (10let), dojel domů, vše ok. Najednou zvonek a tam 2 starší kluci, že postrádají telefon. Syn byl s kamarádem na hřišti, kde byli 2 kluci, kteří tam hráli fotbal, nikdo jiný tam prý nebyl. Na lavičce měli telefon. Syn říkal, že o ničem neví, že by v tomhle nelhal atd. Předtím se byli kluci zeptat na mobil u toho kamaráda. Ten najednou dojel, že mobil našel okolo hřbitova. Byl vyplý (ještě předtím jsem se toho kluka (co postrádal telefon) ptala jestli na něj zkoušeli volat, prý byl mobil už vyplý, baterii měl cca 30%). Vše ok. Kluci odjeli. Syn nic neříkal, neřešil to. Asi do hodiny opět zvonek. Byl tam tatínek toho jeho kamaráda i s klukama (co postrádali mobil, prvně byli totiž u nich), že je telefon rozbitý. Ten kamarád o tom také prý nic neví. Můj syn také ne. Co dál? Jak to řešit? Upřímně řečeno jsem čekala, že takovéto průšvihy přijdou později jak v 8letech :D. Snažila jsem se z něj něco dostat, říkala jsem mu, že o nic nejde, že se zlobit nebudeme, že mobil mohl spadnout omylem a pak se báli, tak ho někam hodili, zkoušela jsem jestli něco neviděl u toho kamaráda. Že je potřeba to vyřešit, protože mobil je drahá věc a není to sranda. A prostě nic, říká, že o tom nic neví atd. Jak byste to řešily? Upřímně nevím..zítra se to určitě bude řešit. Je zcela jasné, že to byl jeden z nich. Jenže který že.

Díky moc za rady a postřehy, jak tuto situaci řešit. Prosím anonym, tato situace by mohla být spojena s mým nickem a mám tu dost osobních informací případně. Jinak prosím vymazat.

Nechápu příliš, co je na tom k řešení resp. jak se to má týkat Tebe a Tvého syna :nevim:

Chlapec si měl svůj telefon lépe hlídat… nebo se snad dotyčný tatínek chystá snímat otisky prstů? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
20.9.21 20:17

No já bych to z nich netahala, bude to slovo proti slovu a bůhví co se tam dělo, klik si mohl telefon rozbít sám a pak to svádět na vaše kluky. Měl si na mobil dávat pozor a ne ho válet na lavičce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 20:18

@Svistice ono je to těžký. Tady si děti normálně dávají mobil na lavičku a hrají si. Nikdy se nic nestalo. A když hráli fotbal, tak se báli, aby se nerozbil. Jsme malá vesnice, tady se nekrade.

No já se ho pořád ptám, potřebuju vědět jestli to udělal nebo o tom věděl. Nikdo jiný tam prý opravdu nebyl. Je jasné, že to budou chtít rodiče od toho kluka s rozbitým mobilem řešit (uhradit). Jenže jak to z něho dostat nevím 8o my máme pojistku na blbost, takže by to šlo snad z toho, ale musím mít jistotu, že to udělal. O nic vážně nejde, stane se. On ale říká, že to nebyl, že nic neviděl. Nevím co dělat. Zítra navíc manžel nebude doma a budou to rodiče řešit se mnou :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
26941
20.9.21 20:19

@BohunkaP To bude určitě nějaký hyperprotektivní fotrik, protože telefon za desítku.
Nechat můj někde takhle svůj, tak mu řeknu, že si ho měl hlidat a nenechavat nejke bez dozoru lezet, když takhle nechává telefon nekde válet a jestli chce nový, tak ať si ho zaplatí z prasátka. Blbá zkušenost taky zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 20:20

@Kriss Tina ano mohl si ho sám rozbít. Ale proč by ho dovezl ten kamarád mého syna. Ti kluci ho hledali u něj, pak šli k nám. A najednou se zjevil ten jeho kamarád s mobilem. Syn od začátku říkal, že o ničem neví. Vypadal překvapeně. Buď je dobrý herec v 8 letech nebo fakt neví. Každopádně to rodiče budou chtít řešit, že jo. Oni jeli od toho hřiště kolem hřbitova, ti kluci tam nebyli, ti hráli pořád fotbal. A telefon se tam prý pak našel.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 20:22

@BohunkaP tak nejspíš ten mobil budou chtít zaplatit. Je jasné, že to udělal syn nebo ten jeho kamarád. Nikdo jiný tam nebyl. Jen nevím jak to ze syna dostat. Jestli to udělal nebo jestli o tom něco neví. Mě tvrdí, že o ničem neví.

• Citovat
  • Nahlásit
15003
20.9.21 20:23

Jelikož nikdo nic neví, nic bych neplatila. Dokud nejsou důkazy, tak si to mohl kluk rozbít sám :nevim: a neměl ho tam nechat ležet, jeho blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 20:23

@Anna85 no já právě taky nevím, jak to z něj dostat. Stačí kdyby se přiznal. O nic nejde, zaplatí to pojistka (nejspíš). Každopádně on říká, že on nic. Nevím jak to vůbec řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
17030
20.9.21 20:24

@Svistice, přesně, taky tak…

Nějaké “oni to budou chtít řešit a uhradit”, s tím by si na mne v této situaci tedy nikdo nepřišel – za svoje odložené věci je zodpovědný každý sám a jestliže syn zakladatelky nebyl přistižen při činu coby viník, tak vůbec nechápu, o čem se má diskutovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
20.9.21 20:25
@Anonymní píše:
@Svistice ono je to těžký. Tady si děti normálně dávají mobil na lavičku a hrají si. Nikdy se nic nestalo. A když hráli fotbal, tak se báli, aby se nerozbil. Jsme malá vesnice, tady se nekrade.No já se ho pořád ptám, potřebuju vědět jestli to udělal nebo o tom věděl. Nikdo jiný tam prý opravdu nebyl. Je jasné, že to budou chtít rodiče od toho kluka s rozbitým mobilem řešit (uhradit). Jenže jak to z něho dostat nevím 8o my máme pojistku na blbost, takže by to šlo snad z toho, ale musím mít jistotu, že to udělal. O nic vážně nejde, stane se. On ale říká, že to nebyl, že nic neviděl. Nevím co dělat. Zítra navíc manžel nebude doma a budou to rodiče řešit se mnou :roll:
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ano mohl si ho sám rozbít. Ale proč by ho dovezl ten kamarád mého syna. Ti kluci ho hledali u něj, pak šli k nám. A najednou se zjevil ten jeho kamarád s mobilem. Syn od začátku říkal, že o ničem neví. Vypadal překvapeně. Buď je dobrý herec v 8 letech nebo fakt neví. Každopádně to rodiče budou chtít řešit, že jo. Oni jeli od toho hřiště kolem hřbitova, ti kluci tam nebyli, ti hráli pořád fotbal. A telefon se tam prý pak našel.

Tak ať si to řeší s tím „nálezcem“. Já bych s tím dotyčným tatínkem fakt nic neřešila. Kluka jsi se dopřála, takže svědomí můžeš mít čisté.
Kluka kamarád si třeba nosí kvůli mobilu batůžek. Přeci jen když odlozis batoh, je menší riziko, že ti ho někdo bude prohledávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15003
20.9.21 20:26
@Anonymní píše:
@BohunkaP tak nejspíš ten mobil budou chtít zaplatit. Je jasné, že to udělal syn nebo ten jeho kamarád. Nikdo jiný tam nebyl. Jen nevím jak to ze syna dostat. Jestli to udělal nebo jestli o tom něco neví. Mě tvrdí, že o ničem neví.

Jo? tak jestli myslíš, že to tak bylo a kryjou se navzájem, tak bych zavolala jeho rodičům a složila se s nimi..ale pořád je tam ta možnost, že si to rozbil kluk sám, nebo jeho kamarád třeba.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
20.9.21 20:26
@Anonymní píše:
@Anna85 no já právě taky nevím, jak to z něj dostat. Stačí kdyby se přiznal. O nic nejde, zaplatí to pojistka (nejspíš). Každopádně on říká, že on nic. Nevím jak to vůbec řešit.

No záleží jak moc synovi věříš, pokud věříš, tak prostě tomu otci kluka řekni, že syn o ničem neví a nic platit nebudeš. Ono z tebe nic vytáhnout nemůže, nikde nejsou žádné důkazy, nikdo dospělý tam nebyl, kluk si mobil nehlídal, tak těžko můžou chtít něco vymáhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat