Reklama

Rozdělení prázdnin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 23:46
Rozdělení prázdnin

Zajímá mě, jak to máte vy. Ex si chce děti vzít na polovinu své dovolené, tj. 2 týdny za rok. Jsem teď na MD s miminkem z nového vztahu, tudíž jsem doma a o děti se můžu postarat, ale nemít to mimčo, tak jsem v háji, když prázdnin je za celý rok cca 10 týdnů.
Jak to je, musí otec zajistit dětem půlku prázdnin (bez ohledu na to, že jsem doma) nebo se přihlíží k tomu, že jsem doma, a on se postarat nemusí…?
Btw. až budu v práci, bude jim tu půlku už muset zajistit, nebo ne, pokud nemáme střídavou péči? Díky za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 05.05.18 23:51
@Anonymní píše:
Zajímá mě, jak to máte vy. Ex si chce děti vzít na polovinu své dovolené, tj. 2 týdny za rok. Jsem teď na MD s miminkem z nového vztahu, tudíž jsem doma a o děti se můžu postarat, ale nemít to mimčo, tak jsem v háji, když prázdnin je za celý rok cca 10 týdnů.
Jak to je, musí otec zajistit dětem půlku prázdnin (bez ohledu na to, že jsem doma) nebo se přihlíží k tomu, že jsem doma, a on se postarat nemusí…?
Btw. až budu v práci, bude jim tu půlku už muset zajistit, nebo ne, pokud nemáme střídavou péči? Díky za zkušenosti.

A vy to nemáte určený v soudním rozhodnutí?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 00:17
@Mimis2017 píše:
A vy to nemáte určený v soudním rozhodnutí?
Žádný soud nebyl. Odhodlávám se to k němu dát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 00:18

Jde mi o to, jak to mají ostatní, jaké rozhodnutí v tomto lze očekávat.

Hanka1
Extra třída :D 13464 příspěvků 06.05.18 01:03

Vetsina to ma v rozsudku tak, ze otec musi pokryt polovinu prazdnin a jedno jestli s detma bude on, jeho pribuzenstvo nebo detem zaplati primestsky ci normalni tabor. Sestrenka ma v rozsudku vzdy 14 dni v cervenci a 14 dni v srpnu, otec je lekar a v cervenci jezdi na dovolenou s dalsi novou rodinou a prarodici s v srpnu minimalne jeden tyden ditko s mladsim nevlastnim sourozencem travi na primestaku a druhy tyden hlida nextka a otec normalne pracuje…

salamio
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 06.05.18 05:36
@Anonymní píše:

A nebyla by v tomhle případě lepší ta střídavka, pokud je možná?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 05:51

@Hanka1 Já např. nic takového v rozsudku nemám :nevim: Nebyli jsme ale manželé. Soud proběhl na základě svěření do péče a určení výše výživného.
Otec si dceru bere o hlavních prázdninách pouze na týden, maximálně 10 dní. Vykrývám to tábory, na které on nepřispívá, protože to není jeho povinnost(bylo mi tak zděleno i na OSPODu) nad rámec výživného něco hradit, nýbrž jeho dobrá vůle.

Kassor
Kecalka 375 příspěvků 06.05.18 06:13
@Anonymní píše:
zalezi na cem se dohodnete a jak se s komu bude stavet byvaly manzel. Soud mu muze a nemusi naridit vubec nic, pokud on sam nebude chtit. Pokud jsou deti ve vasi vyhradni peci, tak ma otec na styk pravo a ikdyz by mu soud neco naridil ( o tom ale dost pochybuju), tak on nemusi prava vyuzit a dostatecnou dobu predem vam da vedet, ze si deti nevezme, tak s tim nic neudelate. V tomto pripade je opravdu vhodna jen stridava pece, ale ta se tyka celoroku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 07:12

Pokud nemáte určený styk nemusí si je vzít vůbec. Ono ani potom to není povinnost, ale právo. Tady např. soud buď zohledňuje, že otec zajišťuje půlku prázdnin nebo adekvátně navýší výživné, aby prázdniny zajistila matka např. tábory apod. My jsme měli v předškolním věku až 2.třída prázniny půl napůl respektive otec 2.a 3. týden v červenci a srpnu. Pak se dcera sekla, protože ji odkládal různě po příbuzných nebo vláčel po pracovních zakázkách a nechtěla k němu vůbec. A to se původně rval o celý měsíc v kuse ve 2,5 letech věku dcery. Na letošní prázdniny máme novou úpravu, kde soud zohlednil názor a přání dítěte. Tak jsem zvědavá, jak to poběží.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 06.05.18 07:28
@Anonymní píše:

Jen se priprav na to, ze tech prazdnin je mnohem vic. Klidne 12-13 tydnu, maji problem to vykryt i spoluzijici rodice.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47889 příspěvků 06.05.18 07:39
@Anonymní píše:

Nemusi zajistit ani jeden den.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47889 příspěvků 06.05.18 07:41
@Hanka1 píše:
Vetsina to ma v rozsudku tak, ze otec musi pokryt polovinu prazdnin a jedno jestli s detma bude on, jeho pribuzenstvo nebo detem zaplati primestsky ci normalni tabor. Sestrenka ma v rozsudku vzdy 14 dni v cervenci a 14 dni v srpnu, otec je lekar a v cervenci jezdi na dovolenou s dalsi novou rodinou a prarodici s v srpnu minimalne jeden tyden ditko s mladsim nevlastnim sourozencem travi na primestaku a druhy tyden hlida nextka a otec normalne pracuje…

Vetsinou je tam pravo na styk a to pravo vUzit nemusi

Černá vdova
Echt Kelišová 8564 příspěvků 06.05.18 08:18
@Anonymní píše:
@Hanka1 Já např. nic takového v rozsudku nemám :nevim: Nebyli jsme ale manželé. Soud proběhl na základě svěření do péče a určení výše výživného.
Otec si dceru bere o hlavních prázdninách pouze na týden, maximálně 10 dní. Vykrývám to tábory, na které on nepřispívá, protože to není jeho povinnost(bylo mi tak zděleno i na OSPODu) nad rámec výživného něco hradit, nýbrž jeho dobrá vůle.

Proč nemáte styk včetně prázdnin v rozsudku?

Černá vdova
Echt Kelišová 8564 příspěvků 06.05.18 08:21
@Anonymní píše:

My jsme měli od začátku veškeré prázdniny napůl. Střídáme si malé prázdniny po roce a velké máme po měsíci. Jeden rok má otec červenec a další rok má srpen.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 06.05.18 13:45

Povinnost žádnou nemá, když to není dané soudem…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama