Jsem rozhodnuta odejít od přítele - ale nemám odvahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
majdulacek
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 07.04.19 20:49
Rozhodnutí odejít - nemám odvahu

Ahoj holky,
jdu se spíše vypovídat, protože já mám pocit, že už mi hlava asi praskne.. :(

Nastíním situaci - já 28; přítel 33 - jsme spolu skoro 6 let. V současnou chvíli stavíme společně domeček (společná hypotéka) a děti nemáme. Když jsme se seznámili a chodili spolu první dva roky, tak vůbec nebyl cholerický - žádná hádka, jen občas výměna názorů. Já mu pomohla se v oboru hodně vypracovat (přes známosti) a po sestěhování jsem poznala i jeho „výbušnější“ stránku. Jenomže poslední rok je to čím dál horší.. Startuje skrz maličkosti, nemohu mít vlastní názor, všechno dělám špatně… :? Rozumně si s ním promluvit nejde, opakovaně jsem to zkoušela. Konflikty, které vyvolává jsou opravdu skrz kraviny, ale ten řev okolo…Hodně společných známých mi říká, ať od něj odejdu, že si mě neváží a to mi i sdělila moje maminka. :( Je to i má chyba, já ho dlouho omlouvala.

Před 3 měsíci jsem se setkala se svou starou láskou - vrátil se ze zahraničí a prostě je to jiné. Lepší… Cítím, že si mě jako člověk váží, chce slyšet můj názor. Známe se 14 let, takže to není jen nějaké rozmarné vzplanutí lásky. Víme o sobě věci, které třeba ani můj současný partner o mě ani neví. Nabídl mi pomoc při odchodu, kdybych šla za ním do Prahy (já o tom uvažovala už podstatně dříve než ta nabídka přišla). Nikdy jsme spolu nic neměli, já ho tehdy odmítla a on pak odcestoval do světa - ale celou dobu jsme byli v kontaktu.

Jenomže já mám strach, že ten odchod nezvládnu. Bojím se.. Strašně moc! Nevím co od současného partnera čekat.. :( Jakmile chytí záchvat vzteku, tak je schopný mě vyhodit z minuty na minutu na ulici, i když nájemní smlouva je na nás oba.

Po finanční stránce bychom se museli vyrovnat - jsem spolužadatel hypotéky. Pozemky máme každý 1/2. Nehodlám dělat problémy, vím, že skoro všechno platil on, takže bych se s ním snažila rozumně domluvit tak, aby mi vrátil 250tis, které jsem investovala do stavebního materiálu a já bych mu přepsala 1/2 pozemku.

V současnou chvíli koukám po pronájmu bytu v Praze, jenomže mám strach, že bych to všechno neutáhla než bychom se finančně vyrovnali. Myslím si, že jsme docela rozumní lidé, ale já se tak strašně bojím. S nějakou podporou rodiny nemohu vůbec počítat - zůstala bych na všechno úplně sama. Nějakou finanční rezervu mám, ale ta by padla na kauci, provizi a nájemné na pronajatý byt + nějaké bydlení.

Holky, prošla jste si některá stejným osudem?

V práci si zjišťuji možnosti přeřazení do Prahy na centrálu společnosti a ve středu se jedu podívat na byt do nájmu.

Holky, moc děkuji za vyslechnutí.. Nemám to komu říct.. a hlava mi pořád šrotuje :nevim:

Reakce:
LaPaloma
Závislačka 2639 příspěvků 07.04.19 20:55

Šrotuj, ale rozhoupej se rychle. Jestli to na budoucnost nevidíš, tak to utni, dokud nejsou děti. Dobré by bylo se nestěhovat hned k jinému chlapovi, když jste se dlouho nevídali aktivně, tak se teprve budete poznávat.
Napřed bych si sehnala ten byt , eventuelně práci a pak se bleskově přesunula. Hypotéku budete řešit až potom. Nečekala bych, že by měl udělat nějaké problémy, pokud po něm nebudeš chtít horentní sumu, ale realnou, kterou jsi investovala. Nebo to prodáte celé (kdyby to nechtěl on pro sebe), tak se to taky dělá.
Měla bys být raději pryč, abys nedostala nařezáno, když je tak výbušný. Nemá smysl žít s někým, koho se bojíš a zhoršuje se to.

mary.27
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 07.04.19 20:58

Jako první věc bych se nejprve poradila s nějakým právníkem. Aby jsi věděla, co vše můžeš, jaké máš práva a co tě vše čeká. Pokud je přítel výbušný, tak je lepší už o svých možnostech a právech dopředu vědět.

majdulacek
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 07.04.19 21:05

@LaPaloma Ahojky, to já ani v plánu nemám se stěhovat k druhému chlapovi :) Právě si hledám samostatné bydlení. Já dlouho současného partnera omlouvala, vina je i na mě, ale nikdy by mě neuhodil, to zase ne. Ale bojím se udělat to rozhodnutí.. Musím vyřešit přesun v práci apod. Tu podporu mám od „staré“ lásky, ale prostě nemohu se na něj spoléhat na 100%, vždycky jsem byla samostatná jednotka, ale teď mám pocit, že sama nezvládnu nic. Hlavně po té finanční stránce mám opravdu strach, abych vše utáhla..

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 07.04.19 21:32
@majdulacek píše:
@LaPaloma Ahojky, to já ani v plánu nemám se stěhovat k druhému chlapovi :) Právě si hledám samostatné bydlení. Já dlouho současného partnera omlouvala, vina je i na mě, ale nikdy by mě neuhodil, to zase ne. Ale bojím se udělat to rozhodnutí.. Musím vyřešit přesun v práci apod. Tu podporu mám od „staré“ lásky, ale prostě nemohu se na něj spoléhat na 100%, vždycky jsem byla samostatná jednotka, ale teď mám pocit, že sama nezvládnu nic. Hlavně po té finanční stránce mám opravdu strach, abych vše utáhla..

Proč ses do něj zamilovala?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 21:36

Uhodit tě klidně může. Neříkala bych doma nic, sehnala přesun v práci, ke stejnému datu podepsala byt (hledej finančně dostupný, i kdyby nebyl moc hezký, nebo pro začátek klidně spolubydlení). Pak se přestěhovala v době, kdy nebude doma.
Finanční vyrovnání asi bude ok, máš na něj páku v tom, že bys klidně mohla chtít tu půlku, kdybys byla mrcha.
A zkušenost s výbušnou povahou - čím dřív utečeš, tím líp.

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 07.04.19 21:38
@Anonymní píše:
Uhodit tě klidně může. Neříkala bych doma nic, sehnala přesun v práci, ke stejnému datu podepsala byt (hledej finančně dostupný, i kdyby nebyl moc hezký, nebo pro začátek klidně spolubydlení). Pak se přestěhovala v době, kdy nebude doma.
Finanční vyrovnání asi bude ok, máš na něj páku v tom, že bys klidně mohla chtít tu půlku, kdybys byla mrcha.
A zkušenost s výbušnou povahou - čím dřív utečeš, tím líp.

Stejně tam odřela nejvíc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 22:35

Zazila jsem dost podobnou situaci s bejvalim to slo z kopce po 5 letech a spolecneho bydleni zacal byt vybusny vytaceli ho kraviny nadaval mi a pro facku si pozdeji nesel daleko nemela sem kam odejit ani kam se vratit deti sme nemeli nastesti a po roce utrpeni kdy sem uz byla zahnana do kouta sem poprosila kamaradku o azil na pul roku diky ni sem odesla nic sem mu nerekla odjel na sluzebku a ja se odstehovala po rozchody byli sceny na verejnosti dokonce nas vyzvonil ne jednou v noci kdyz sem tam sla ho vypakovat narazil si me ke zdi a volala policii nastesti po 6 mesich mi dal pokoj kdyz sem se seznamila s mim ted uz manzelem mame rodinu a sem stastna a spetne si jen rikam proc sem byla tak hloupa a trpela to tak dlouho nemluve o tom, ze sem ani nikam nesmela jit aniz by nestal zamnou. Penize sem z nej dostala az po roce a to sem jeste musela ustoupit a o dost sem prisla ale za ten klid a to ze jsem ted v klidu a stastna. Tak ti budu drzet palce at ti vse dopadne dobre.

majdulacek
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 09.04.19 08:49

Holky, moc děkuji za vaše názory, zkušenosti.. Popravdě je to pro mě teď ještě těžší, protože současný partner cítí, že se „něco“ děje a prostě je na mě hodný, pozorný.. Já když se podívám do jeho modrých očích, tak mám pochyby, jestli dělám správně.. Nejsem si vůbec jistá!

Zítra se jedu podívat na byt do nájmu, tak uvidím.

Vážně jsem na pochybách a velmi se bojím, jak to zvládnu po té finanční stránce než se finančně vyrovnáme.

Ten můj velmi dobrý kamarád mi říkal, že se nemám bát, že se vše zvládne, ale že v mém zájmu je se osamostatnit, abych nebyla na nikom závislá a od toho se odrazit. Vím, že má pravdu, ale prostě já jsem tady v tomto strašný posera..

Teď stavíme rodinný baráček, on chce dítě, svatbu na podzim - ale prostě mám obrovské pochyby. Ani nevím jestli chci.. Vím, že se nezmění… :-(

káťa
Extra třída :D 13682 příspěvků 09.04.19 09:21

Zakladatelko, pokud se tak bojíš, že to finančně neutáhneš, proč se chceš stěhovat zrovna do Prahy, nejdražšího místa na bydlení??? Notabene když práci máš v místě současného bydlení a s Prahou tě žádná vazba nepojí? Proč si nenajdeš něco v blízkosti současné práce a chceš překládat do drahé Prahy a platit za stejné bydlení a životní standard mnohem víc? Jak jsem pochopila, práce by ti zůstala stejná, jen v jiné pobočce. tak proč dobrovolně chodit do nejdražšího místa, když k tomu není žádný objektivní důvod a tlačí tě finance ?

Malina7
Závislačka 2792 příspěvků 09.04.19 10:51

Zakladatelko, určitě odchod na místě, ale opravdu řádně naplánovaný. Co se týče vyrovnání majetku a výňatku z hypotéky, tohle bych dala do rukou právníkovi. Máš nárok na vyplacení půlku pozemku, což bude předpokládám více jak 250 tisíc a o Ty se nenech připravit. Peníze do začátku se budou hodit. S takovým člověkem bych milosrdná už nebyla, proč taky, necháš si vyplatit to, co Ti úředně naježí, ale určitě bych to dala právníkovi. Stěhování buď za jeho zády, kvůli scénám nebo s nějakými kamarády, aby v případě, že frajer bude mít záchvat zlosti, nedělal problémy ještě fyzicky a měl ho kdo zpacifikovat a byli svědkové. Opravdu vše řádně promysli. Je z Tebe cítit strach vůči příteli. Potom, co Ti dělá se nedivím, ale ten strach musíš překonat. Bez něj ustoupí a Ty vykveteš. :hug:

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 09.04.19 11:11

Jo, jo frajer začíná citít, že mu chceš upláchnout, tak na chvíli změnil chování, do té doby dokud tě nebude mít v hrsti. Až sklapne klec budeš v prd…li…

Váš příspěvek
Reklama