Rozpustilé nebo "nemocné" dítě

Anonymní
2.4.21 21:10

Rozpustilé nebo "nemocné" dítě

Ahoj, prosím anonymně!! Citlivé osobní téma. Děkuju.

Ráda bych znala vaše názory.

Máme 2,5 leté dítě, syna, počateho z IVF.
Asi 3-4 měsíce je velice hlučný, často křičí, piští, huláká, běhá po bytě jako splašeny, při hře často hází s hračkami.
Když ho napomeneme, ať nekřičí, není hlučný, atd., tak to dělá ještě více.
Chodíme s ním 2× denně ven, tam běhá, skáče, šplhá, myslím si, že energii vybitou má.
Myslíte, že je to věkovým obdobím nebo může být syn i třeba hyperaktivni či ADHD?
Ještě bych chtěla podotknout, ze chlapce z od roku vychovavam sama, jeho otec od nás odešel a nenavštěvuje ho, sám se tak rozhodl, já bych mu určitě ve styku nebránila.
Dekuju za tipy, jak na syna reagovat, jak ho křik a kvičeni…odnaučit nebo je potřeba jen vydržet či navštívit třeba psychologa

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
602
2.4.21 21:16

Těžko říct takhle od válu, ale nechce třeba jen upoutat vaši pozornost? Zkus jeho aktivitu prostě přesměrovat jinam. Můj syn je taky na zabití, když není zaměstnaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
2.4.21 21:16

Syn má taky 2ku a taky křičí a kvičí. Na hřišti jsem si všimla, že rozhodně není sám. :D Někdy je to otravné ale na ADHD jsem ani nepomyslela. A taky ho to párkrát za den chytne a hraje si hodně divoce. Asi tak, jak opisuješ. Myslím, že je to úplně normální chování batolete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
2.4.21 21:20

Je to dítě, ne spotřebič, no. Smiř se místo diagnózy s tím, že to budeš mít minimálně dalších deset let takhle. To sis nikdy předtím nevšimla, že děti běhají a křičí? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23976
2.4.21 21:23
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonymně!! Citlivé osobní téma. Děkuju.

Ráda bych znala vaše názory.

Máme 2,5 leté dítě, syna, počateho z IVF.
Asi 3-4 měsíce je velice hlučný, často křičí, piští, huláká, běhá po bytě jako splašeny, při hře často hází s hračkami.
Když ho napomeneme, ať nekřičí, není hlučný, atd., tak to dělá ještě více.
Chodíme s ním 2× denně ven, tam běhá, skáče, šplhá, myslím si, že energii vybitou má.
Myslíte, že je to věkovým obdobím nebo může být syn i třeba hyperaktivni či ADHD?
Ještě bych chtěla podotknout, ze chlapce z od roku vychovavam sama, jeho otec od nás odešel a nenavštěvuje ho, sám se tak rozhodl, já bych mu určitě ve styku nebránila.
Dekuju za tipy, jak na syna reagovat, jak ho křik a kvičeni…odnaučit nebo je potřeba jen vydržet či navštívit třeba psychologa

Od dítěte, které nežije v ideální rodině očekáváš, že se bude ideálně chovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11116
2.4.21 21:25

Jo, to, že dítě tím míň poslouchá, čím víc něco potřebuješ, je běžný. Chce to hodně čokolády na Tvoje nervy a vyzenovat se.

Bývají to nezvládnuté emoce, s dětma to mlátí a ony s tím neumějí pracovat.

Počkala bych do nástupu do školky (jestli půjde na podzim): pokud budete mít milé a rozumné paní učitelky (nutno ověřit u jiných rodičů! některé učitelky by medikovaly a vyčleňovaly každé živější dítě), tak dát na jejich posouzení.

Příspěvek upraven 02.04.21 v 21:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:27

@Dinomama @Trashpanda holky, děkuju za uklidnění, budu se snažit se mu ještě více věnovat a vydržím:)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:30

@Slečna Ferka čokoládu miluju a moje spotřeba je veliká :lol: ano, do školy by měl jít a trochu spoléhám, že když bude s vrstevníky a nejen pořád se mnou, tak získá nové podněty, vjemy, zážitky a zklidní se :)

• Citovat
  • Nahlásit
1159
2.4.21 21:47
@Anonymní píše:
@Slečna Ferka čokoládu miluju a moje spotřeba je veliká :lol: ano, do školy by měl jít a trochu spoléhám, že když bude s vrstevníky a nejen pořád se mnou, tak získá nové podněty, vjemy, zážitky a zklidní se :)

A nebo od nich ještě odkouká, co ho zatím nenapadlo. :P Bohužel, někdo sedí v koutku a navléká korálky, někdo dětství prolumpačí, tak to je. Nauč se dát mu dostatek podnětů sama, s Covid situací do té školky taky nemusí pořádně nastoupit ještě dlouho. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
2.4.21 21:52

Nejsem odborník, ale to, co popisuješ, mi přijde jako normální temperamentní dítě s přebytkem energie. IVF ani rodinná situace s tím nebude mít nic společného.

Teď to neber osobně, ale mám pocit, že v poslední době rodiče u dětí hledají nějaké diagnózy hned, jak jen trošku vybočí z jejich představy „normálnosti“. Když je nepodezřívají z autismu, tak aspoň z ADHD. Osobně bych dítě nechala být, pokud se neprojevuje vysloveně abnormálně, což mi v případě tvého syna v jeho věku nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
2.4.21 22:02

Někdy je to boj :) mám syna 2 roky a tři měsíce a před měsícem se mi narodila dcerka… a s klukem to slušně tříská občas… neustále se cvičím v trpělivosti a hlavně ostražitosti… nejvíc užívaná slova NE, POZOR, POMALU a POTICHU :))) je to prostě živej a zdravej kluk, to zlobení (z našeho pohledu) ke klukům prostě patří… když má jak vybít energii, jde to, horší je to ve dnech, když se nejde ven… Vydržať! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 22:08

@annali diagnózu nehledam a jsem nejšťastnější, jestliže je malý zdravý, je vymodleny a nic pro mě není víc.
Právě, že s IVF si to do souvislosti trochu dávám, při stimulaci i během celého těhotenství jsem používala spoustu léků, především hormonů a už jsem kdesi i četla, že přebytek ženských hormonů v prenatalnim životě u chlapce muže způsobovat zdravotní problémy.
Já věřím a přeju si, že chlapeček je opravdu jen temperamentní, i kdyz ja i partner i naši rodiče jsem všichni hodně klidní

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 22:15

@Pettcherry vydržím a držím pěsti i tobě :hug: :kytka:!!

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16871
2.4.21 22:19

Máš normální batole, prostě roste a má víc energie a evietněntě potřebuje venku vylítat víc

jestli ti vyhovují knížky - mrkni sem - přeci jen chlapeček je trošku jiné stvoření než holčička, tedy vlastní vzpomínky na děství i kdyby nebyly idealizované moc nepomůžou.

https://obchod.portal.cz/…chova-kluku/

A případná poprucha pozornosti není nemoc, ale trošku odlišná struktura mozku a jedinné co, tak je potřeba uzpůsobit tomu denní režim a naučit se fungvat ve světě, který pro člověka s takovým mozkem není moc stavěný.

A nečti na internetu diagnozy. Pokud jsi úzkostná (neustále řešíš co je špatně a kladeš si to za vinu), řeš to v psychoterapii - mimo jiné když budeš v klidu, bude méně nervní i syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6684
2.4.21 22:22

Mně teda přijde že málokteré dítě kterému je 2 a něco udrží delší dobu pozornost a pořád v pohybu jsou tak nějak normálně protože jejich motorika jde ještě pořád mílovými kroky dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat